Příslib světového rekordu - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Příslib světového rekordu

, Petr Matějček,
Příslib světového rekordu
Zdroj: Euro.cz

Ve Stegersbachu se pokusí o zápis do Guinnessovy knihy rekordů

Pokud někoho omrzelo monotónní dění na české golfové scéně a touží po nových zkušenostech, může využít nabídky v zahraničí. Kupříkladu v Rakousku se v příštích měsících pořádá několik nevšedních akcí. Jednou z těch nejzajímavějších je Las Vegas Challenge 05, kde se sportovci utkají ve třech kvalifikačních kolech o 36 startovních míst na finále ve Spojených státech amerických.
Klání začíná v pátek 22. července na mistrovském hřišti Brandlhof s parem 72 v Salzburgu, kde se již několikrát konaly prestižní mezinárodní turnaje. Areál má osmnáct malebných jamek, mezi nimiž protéká řeka Saalach. Finále v Las Vegas se bude hrát na hřišti Primm Valley Golf Course, jež v roce 1997 navrhl světoznámý golfový architekt Tom Fazio. Atraktivní lokalita a neomezené finanční možnosti města špičkové architekty lákají, dnes se Las Vegas a jeho okolí chlubí více než padesáti hřišti. Pod jejich projekty jsou podepsáni například Jack Nicklaus, Fred Couples či Australan Greg Norman.
Další zajímavá akce se koná v sobotu 18. června, kdy golfový klub ve Stegersbachu pořádá největší turnaj na světě. Hráči mají šanci odvézt si kromě nezapomenutelného zážitku i zápis do Guinessovy knihy rekordů. Jedinou podmínkou je, aby se sešlo více než 491 aktérů. Tím by byl pokořen dosavadní rekord, který drží od neděle 8. června 2003 klub ze skotského St. Andrews.