Přišli z Říma - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Přišli z Říma

, Kateřina Menzelová,
Přišli z Říma
Zdroj: Euro.cz

Nádraží

PRAHA (men) – České dráhy a italská společnost Grandi Stazioni podepsaly minulý týden dohodu o revitalizaci tří nádraží. Do roku 2007 by měla být dokončena přeměna nádraží v Karlových Varech a v Mariánských Lázních, o rok později v Praze.
Pro jednotlivé projekty budou uzavřeny samostatné nájemní smlouvy. V případě Karlových Varů na deset let, v případě Mariánských Lázní na pět let. Po kolaudaci budou mají být kontrakty prodlouženy na třicet roků. Rekonstrukce karlovarského nádraží by měla Italy přijít na 37,9 milionu korun, náklady na rekonstrukci nádraží v Mariánských Lázních jsou vyčísleny na 53,1 milionu korun. Největším soustem pro Grandi Stazioni je bezesporu Hlavní nádraží v Praze. Jeho oprava bude stát 658 milionů korun.
Projekt předpokládá, že zde vznikne řada rychlých občerstvení a restaurací, plochy u pokladen se změní na prodejní prostory, modernizována bude také úschovna zavazadel. Ve Fantově budově bude opravena restaurace, nově zde vzniknou menší obchody a čekárna. Zachována zůstane Fantova kavárna. Součástí nádraží se stane hotel a ravitalizací projdou také administrativní prostory Českých drah.
Grandi Stazioni se v Itálii podílela mimo jiné na modernizaci nádraží Roma Termini v Římě. Ve správě má třináct největších italských nádraží.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze