Přírůstek v centru - Euro.cz

Přihlášení

Přírůstek v centru

, Kateřina Menzelová,
Přírůstek v centru
Zdroj: Euro.cz

Hotel Maria Prag

PRAHA (ČTK, men) – V blízkosti Václavského náměstí vyroste nový čtyřhvězdičkový hotel Maria Prag. Výše nákladů se odhaduje na deset milionů eur, tj. přibližně 320 milionů korun. Ubytovací zařízení nabídne přes sto pokojů a jeho součástí bude i restaurace a konferenční místnosti. „Otevření je plánováno na 1. března příštího roku,“ tvrdí Thomas Maehder z firmy Falkensteiner, které hotel patří.
V současné době probíhají stavební práce, které provádí rakouská firma Porr. Ta pro nový pražský hotel rekonstruuje budovu na rohu Opletalovy a Růžové ulice. Vedle této stavby staví Falkensteiner v České republice ještě čtyřhvězdičkový hotel Marienbad v Mariánských Lázních. Ten by měl otevřít v dubnu příštího roku a nabídne 166 pokojů včetně restaurace a podzemních garáží.
Společnost otevřela v polovině června nový, rovněž čtyřhvězdičkový hotel ve Vídni. Ubytování dále poskytuje v Itálii a Chorvatsku. Celkem provozuje 23 hotelů se zhruba šesti tisíci lůžky. Firma Falkensteiner má sídlo v jižním Tyrolsku v Itálii. Vedle hotelů provozuje i cestovní kancelář.

Diskuze