Připravený výprodej - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Připravený výprodej

, Vadim Fojtík,
Připravený výprodej
Zdroj: Euro.cz

Škoda Praha

PRAHA (foj, flp) – S přípravou prodeje svých nemovitostí finišuje Škoda Praha. Týdeníku EURO to potvrdil generální ředitel společnosti Jiří Hurych s tím, že by za aktiva chtěl získat asi 400 milionů korun. „V tendru jsme vybrali realitní kanceláře Knight Frank a Colliers. Již během prosince mají představenstvu společnosti předložit první návrhy,“ uvedl šéf strojařů. V nich realitní kanceláře navrhnou další postup při prodeji nemovitostí. Součástí chystaného řešení by mělo být i rozluštění otázky, kam se přestěhuje centrála firmy.
„Prodáme všechno, co dům dal. Nechceme, aby firma vlastnila budovy a pozemky, které ke své činnosti nutně nepotřebuje,“ vysvětluje Hurych. Hlavním lákadlem pro případné investory je především centrála strojírenské firmy v ulici Milady Horákové, přímo nad stanicí metra Hradčanská. Na prodej dále bude atraktivní budova v centru Prahy ve Spálené ulici a Škodovka chce najít kupce i pro nemovitosti v Plzni, Českých Budějovicích a Čelákovicích.
S prodejem se začne nejdříve ve druhé polovině příštího roku. „Pokud dostaneme dobrou nabídku, můžeme začít dříve. Na druhou stranu ale není kam spěchat, čas nás netlačí,“ podotýká Jiří Hurych.
Společnost prý novou centrálu stavět nehodlá. „Kancelářské prostory chceme pouze pronajmout. Budeme hledat otevřené kanceláře, protože nové uspořádání pracovních týmů si to vyžaduje,“ doplnil ředitel. Zdroj blízký vedení firmy týdeníku EURO sdělil, že management již vytipoval lokality, kde by se pražská Škodovka mohla usídlit. „V úvahu připadá jihozápadní část Prahy, především oblast Nových Butovic. Je odtud blízko jak na letiště, tak do Plzně,“ uvedl zdroj hlavní výhody této možnosti. Již několik měsíců se přitom spekuluje, že česká strojírenská jednička Škoda Holding zvažuje převzetí Škody Praha.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze