Principiální Dvořák

01. října 2012, 00:00 - (red)
01. října 2012, 00:00

palubní deník

Kreativní dopravák Bývalý generální ředitel pražského dopravního podniku Martin Dvořák vzkázal přes noviny dnes již rovněž bývalému ekonomickému řediteli téhož podniku Michalu Heřmanovi, že „nepochopil principy kompenzačního financování dopravního podniku“. Heřman totiž před svým vyhozením poukázal na to, jak se za Dvořáka kreativně využívalo možností účetnictví tak, aby v posledních letech jeho šéfování podnik vykázal hezký zisk. Že to nebylo díky zlepšenému vnitřnímu hospodaření, ale hlavně díky podstatnému navýšení dotací od magistrátu a účetním operacím, to účetní závěrky dopravního podniku prokazují docela jasně. Navíc, co těmi „principy kompenzačního financování“ Dvořák vlastně myslel?

Nejvyšší kontrolní králíci Rebelům v ODS, shlukujícím se kolem Petra Tluchoře, výrazně stoupá sebevědomí. Po ofenzivních opatřeních při hlasování o zvyšování daní teď tlačí své nominanty na post ředitele Nejvyššího kontrolního úřadu. „Považuji za chybu, že jsme zatím nikoho nevybrali.

ODS by měla mít svého kandidáta na prezidenta NKÚ,“ nechal se slyšet Tluchoř. Po exministrovi zemědělství Ivanu Fuksovi vyrukovali s dalším jménem - exposlancem Liborem Ježkem. Ten v letech 2006 až 2010 působil jako místopředseda Kontrolního výboru Poslanecké sněmovny. Ve volbách 2010 svůj mandát neobhajoval, nyní působí jako náměstek a státní tajemník na ministerstvu životního prostředí.

V roce 2008 MF Dnes vyhodnotila Ježka jako desátého poslance s nejvyšší nepřítomností ve sněmovně. Uvedla, že absence dosáhla 28 procent. Ježek býval mimořádně aktivní při porcování medvěda. Opozicí byl proto podezříván ze střetu zájmů, protože dokázal vyčarovat neuvěřitelné sumy pro Jablonecko, kde v Tanvaldu do roku 2010 působil jako zastupitel. Aktivní byl také jako předseda představenstva fotbalového Jablonce v době, kdy byl členem sněmovního rozpočtového výboru. Z rozpočtu prosadil pro jablonecký fotbal a celý sportovní areál Střelnice desítky milionů dotací. Zajímavé je i Ježkovo angažmá ve zkrachovalém aquaparku v Bublavě, pro který v roce 1999 navrhoval dotaci. Inu, to by byl opravdu muž na pravém místě.

l

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
DVB-T2 již pro 83 % domácností. Nové pokrytí hlásí Černá hora a Lysá hora
Objevil se první dvoujádrový Ryzen, vzorek mobilního čipu s GPU Radeon Vega 3
Samsung udělá z mobilů ještě lepší počítače. Na Galaxy S8 a Note8 poběží Linux
Nejlepší protipirátská ochrana Denuvo padla. Cracky vznikají ještě v den vydání her
Podle výrobců grafik ještě těžní mánie nekončí, vydrží prý minimálně do konce roku
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít