Přijďte na stojánky - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Přijďte na stojánky

, Božena Hažová,
Přijďte na stojánky
Zdroj: Euro.cz

Narozeninový dort pro téměř pět set byznysmenů

Kdyby se náhodný návštěvník zastavil 16. října v Toskánském paláci na Hradčanském náměstí, nevyšel by z údivu. Tolik tváří, ovlivňujících byznys v České republice, známých z televizních obrazovek a novin, pohromadě jen tak neuvidí.
Týdeník EURO slavil páté narozeniny. Odhadli jsme, že obrat firem, jejichž ředitelé a manažeři se dostavili, představuje kolem dvou tisíc miliard korun. Kromě čtenářů, kteří jsou svému titulu věrní, jsou mu věrní i jeho kmotři.
Generální ředitel společnosti Škoda Auto Vratislav Kulhánek nezůstal nic dlužen své pověsti zábavného společníka a ve svém blahopřání konstatoval: „Noviny píší, že tady bude euro až v roce 2010. Ono je tu už teď a pěkně mává společností. Jsem velmi spokojen, že naši firmu šetří.“ Druhý z kmotrů, generální ředitel Jihomoravské plynárenské Dan Ťok se nechal slyšet, že je „opravdu poctěn, že mohl být kmotrem tak úspěšného projektu“.
Tento rok si zúčastnění mohli říci: možná přijde i prezident. A přišel. Václav Klaus na sebe nenechal dlouho čekat.
V uvolněné atmosféře se přiznal, že je v sále oprávněně, neboť čte ekonomický týdeník EURO každé pondělí. Někdo z přítomných mu prý poradil, aby v proslovu zmínil svůj vztah k českým médiím. „Ale když jsou dnes ty narozeniny, tak bychom měli být k sobě hodní. Tak bych chtěl říct panu šéfredaktorovi, že týdeník EURO není nejhorší,“ dodal Václav Klaus. „Na ty vaše sedánky, respektive stojánky chodím každý rok, a ani letos jsem nemohl nepřijít,“ konstatoval.
Korzující ředitelé si pochvalovali, že za čtvrteční večer uskutečnili tolik obchodních jednání, že by jim na to možná nestačil jeden měsíc.