Příběh Michala Haly

12. srpna 2013, 00:00 -
12. srpna 2013, 00:00

2000 V tomto roce si studenta brněnské AMU vytáhl na ministerstvo dopravy tehdejší šéf resortu Jaromír Schling. Hala byl tehdy úspěšným dorostencem sociální demokracie.

Na ministerstvu začal pracovat v tiskovém odboru.

Michal Hala se na ministerstvu ukázal jako ambiciózní a schopný člověk. Na tiskovém odboru nevydržel dlouho a přesunul se na Ředitelství silnic a dálnic, tedy do firmy, která ročně rozděluje desítky miliard korun.

Jednadvacetiletý mladík začal dělat šéfa kanceláře generálního ředitele ŘSD Pavla Havíře. 2001 Halova hvězda stoupá. Po příchodu nového ředitele Petra Laušmana, nominanta ČSSD, se Michal Hala stal šéfem odboru vnitřních věcí ŘSD, a tedy jedním z klíčových lidí v úřadu.

2003 Ředitelství silnic a dálnic se stěhuje z několika budov do jednoho sídla na Kačerově. Hala se na tom výrazně podílí.

Dnes se ukazuje, že nájem není výhodný.

Firma platí i se službami necelé čtyři miliony korun měsíčně a z nájmu se nemůže vyvázat před rokem 2023. Ředitelství se navíc nechává slyšet, že mu objekt nevyhovuje, chybějí parkovací místa i zasedací prostory.

2007 Michal Hala je na vrcholu. Po odchodu Petra Laušmana je pověřen řízením ŘSD. Když pak přijde nový ředitel Alfred Brunclík, má už ŘSD novou organizační strukturu, v níž je místo výkonného ředitele s velkými pravomocemi.

A stává se jím Michal Hala.

2008 Hala je závodník. Jezdí pod pseudonymem Rallye, a jak se později ukáže, Halovi se sponzoringem pomáhá společnost Edikt. Mezi roky 2007 a 2009 narostl objem jejích zakázek pro ŘSD přibližně desetkrát.

2009 Úspěšný manažer oslavuje narozeniny.

V pražské Občanské plovárně uspořádá party za statisíce korun. Sto tisíc dal ze svého, zbytek mu prý přispěli přátelé. Kdo to ale byl, Hala dodnes neřekl. Oslava měla i charitativní účel, nemocným dětem vynesla 450 tisíc korun.

Halovu funkci výkonného ředitele zrušil ministr dopravy Gustav Slamečka. Hned na jaře příštího roku ale Halu šéf ŘSD Brunclík znovu zaměstnal. Za 80 tisíc měsíčně coby externího poradce.

2010 V září se Haly definitivně zbavil ministr dopravy Vít Bárta. Skončil i ředitel ŘSD Alfred Brunclík. 2011 Před Vánocemi Halu a další manažery zatýká policie. Podezírá je z korupce. Hala končí ve vazbě. Média se zabývají jeho oslavou narozenin, pronájmy odpočívadel i titulem z plzeňských práv, v knihovně prý chybí jeho doktorská práce. 2012 V srpnu Hala opouští bránu vazební věznice.

Předtím v březnu ještě policie rozšířila obvinění o držení dětské pornografie. Hala kvůli tomu podal na policii trestní oznámení, protože podle něj manipulovala s důkazy. l

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Už jste požádali finanční úřad o prominutí pokuty za kontrolní hlášení?
Známé tváře a volby. Které osobnosti podporují SPD, TOPku, či Piráty?
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Auta
Kam se poděl Natural 95 a běžná nafta? Nikam, teď se značí…
Kolik může stát Škoda Karoq „v plné palbě“? Klidně přes milion
Jaguar zvažuje nástupce modelu XK. Použil by upravenou platformu z F-Typu
Volkswagen chce závodit s elektrickým prototypem. Zřejmě zkusí Pikes Peak
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř Mercedesu třídy S
Technologie
Právě vyšlo Ubuntu 17.10. Populární linuxová distribuce má několik klíčových novinek
Fotografové zapláčou. Adobe ukončí Lightroom 6, budoucnost je v přeplatném
Dva displeje spojené v jeden. ZTE Axon M je hodně opožděnou revolucí
Nokia 7 je tady. Sympatická střední třída má skleněná záda a punc od Zeisse
Asus: Coffee Lake by mohlo být kompatibilní s deskami generace Z270, kdyby Intel chtěl
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít