zavřít

Ty to zvládneš.cz - MOTORKÁŘI - ZRÁDNÁ RYCHLOSTVýběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Británie představí na EXPO 2020 interaktivní Pavilon poezie

Britský pavilon se na světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji stane místem, z něhož…

Rozhovor: K čemu je dobré vzdělání LL.M. a MBA?

Tituly MBA či LL.M. za jménem poutají pozornost. Absolvováním profesního vzdělání si…

Na Bořislavce bude stát umělecké dílo Federika Díaze

Kancelářské a obchodní centrum Bořislavka přinese letos Praze 6 nejen výraznou a světově…

Přestupy

21. října 2019, 00:00 -
21. října 2019, 00:00

J&T Finance Group SE Daniel Drahotský * generální ředitel Od počátku října stojí v čele investiční společnosti skupiny J&T Finance Group SE Daniel Drahotský, dlouholetý šéf divize finančních trhů J&T banky. V roli ředitele společnosti vystřídá Miloslava Zábojníka.

Daniel Drahotský svou kariéru začínal před 20 lety jako portfolio manažer a později ředitel společnosti Wood & Company Funds a dále pokračoval jako šéf investičního poradenství pro institucionální klienty v České spořitelně. Spolu s Danielem Drahotským přichází do čela J&T Investiční společnosti Petra Tomisová, která bude nově zodpovědná za administraci a back-office.

Daniel s Petrou nahradí ve vedení investiční společnosti Miloslava Zábojníka a Evu Bryndovou, kteří po 20 letech svého působení ve firmě se budou dále soustředit na portfolio management a administraci fondů. Daniel Drahotský od roku 2010, kdy nastoupil do J&T banky, byl především zodpovědný za řízení a strategii v oblasti investičních produktů a služeb. V pozici šéfa finančních trhů ho nahradí Petr Vodička.

Taylor Wessing Barbora Dubanská * partnerka

Advokátní kancelář Taylor Wessing Česká republika přivítala na své palubě Barboru Dubanskou, zkušenou právničku se zaměřením na hospodářskou soutěž, farmaceutické právo a regulatorní otázky práva EU. Díky svým zkušenostem bude významnou posilou nejen v týmu pro Českou republiku, ale i pro celou střední a východní Evropu, kde bude v pozici co-head CEE působit v rámci Life Sciences. Dubanská má dlouhodobé zkušenosti v jedné z největších mezinárodních farmaceutických společností. Předtím pracovala v mezinárodních advokátních kancelářích v Praze, Londýně a Mnichově. Tam také působila jako head pro hospodářskou soutěž pro region CEE.

Dubanská vystudovala Univerzitu Karlovu v Praze a absolvovala studijní pobyty na univerzitách v Dusseldorfu a Lisabonu. Další tituly získala univerzitách v Brisbane, University of Cambridge a Judge Business School.

Barbora Dubanská je uznávanou odbornicí i mezinárodními organizacemi, jako je Chambers Europe, Legal 500. V žebříčku největšího právního profesionálního časopisu v České republice Právního rádce byla v posledních několika letech zmíněna jako jedna z nejlepších právniček na českém trhu.

Kromě češtiny komunikuje v angličtině, němčině, francouzštině, španělštině a portugalštině.

BNP Paribas Real Estate Miriama Švachová * konzultant Jiří Bláha * konzultant

Do seniorských pozic konzultantů do týmu oddělení pronájmu kanceláří v pražské pobočce mezinárodní poradenské společnosti BNP Paribas Real Estate nastoupily dvě nové posily.

Odbornému poradenství, prodeji i pronájmu svými zkušenostmi pomohou Miriama Švachová a Jiří Bláha. Jiří Bláha bude zodpovědný za kontakt s nájemci kanceláří. Má deset let zkušeností v oblasti realit. Po celou dobu své kariéry byl zodpovědný za prodej a pronájem kancelářských prostor, prezentoval různé společnosti při fúzích a akvizicích, pracoval na tvorbě výběrových řízení, spolupracoval s technickým oddělením při vybavování kanceláří a připravoval doporučení pro vedoucí manažery.

Miriama Švachová nastoupila do týmu BNP Paribas Real Estate Czech Republic po svém téměř desetiletém angažmá v české pobočce módního řetězce H&M. Zde v minulosti zastávala pozici manažera pronájmů v oddělení výstavby a expanze. Miriama byla zodpovědná za správu portfolia prostor, včetně smluvního plnění, rozpočtů a nákladových predikcí. K jejím povinnostem patřilo rovněž vyjednávání o podmínkách a předjednávání nájemních smluv.

T. E

Květoslav Vilímek finanční ředitel

Developerská a stavební skupina T. E, která se zaměřuje na výstavbu prémiových nemovitostí, jmenovala do funkce finančního ředitele Květoslava Vilímka, který má více než dvacetiletou praxi ve finančním řízení, financování investičních projektů a v korporátní správě. Květoslav Vilímek zahájil svou profesní kariéru v koncernu Charouz Group, kde se postupně vypracoval do pozice manažera pro správu a řízení akvizic s odpovědností za vnitřní řízení společnosti. Od roku 2007 byl deset let součástí týmu private equity investiční skupiny Milestone Partners, v níž zodpovídal za řízení financí a administrativní správu developerské divize. Následně se podílel na rozvoji různých podnikatelských projektů z pozice interim finančního manažera. Květoslav Vilímek je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze. Hovoří plynně anglicky. Mezi jeho zájmy patří rodina, sport, cestování, politika a veřejné dění.

Damaris Marek Šarlej * zakladatel Marek Filip * zakladatel

Marek Šarlej (38) a Marek Filip (41) založili firmu Damaris, která zákazníkům poskytuje odbornou podporu v oblasti využití energie z odpadů. Klientům nabízí návrh a posouzení záměru, vytvoření projektové dokumentace a řízení realizace.

Marek Šarlej a Marek Filip tak po třinácti letech odcházejí z brněnské firmy Eveco. Marek Šarlej získal doktorát v oboru konstrukčního a procesního inženýrství na brněnském VUT. Část studií absolvoval na Fachhochschule Augsburg v Německu. Problematikou energetického využití různých druhů odpadů se zabývá od roku 2006, kdy nastoupil do brněnské firmy Eveco. Zde se z pozice manažera obchodu vypracoval na místo ředitele společnosti, které zastával pět let. Marek Filip získal doktorát v oboru konstrukčního a procesního inženýrství na brněnském VUT.


Čtěte také

Praha  Pražský primátor Zdeněk Hřib

Hřib: Zastavili jsme zbytečné technologické projekty za více než 100 milionů

Vede studenou válku s premiérem i s Čínou. Jedním z hlavních cílů Zdeňka Hřiba je ale…

před 2 hodinami

 V Česku se rozmáhá hypoteční přeběhlictví - ilustrační foto

V Česku se rozmáhá hypoteční přeběhlictví. Bankám hrozí miliardové ztráty

Divoký vývoj úrokových sazeb dal vzniknout novému fenoménu. Turistika klientů za…

před 2 hodinami

Události  Společnost SpaceX na floridském mysu Canaveral úspěšně vyzkoušela nouzový záchranný systém

SpaceX úspěšně vyzkoušel nouzový záchranný systém. Loď s padáky přistála na mořské hladině

Kosmická loď Crew Dragon americké společnosti SpaceX dnes na floridském mysu Canaveral…

19. ledna 2020

 Snadno dostupné kosmopolitní město nabízí chutě celého světa

Netradiční berlínská gastronomie. Snadno dostupné kosmopolitní město nabízí chutě celého světa

Lipsko je prý nový Berlín. Není! Na sklonku loňského roku jsem vyzkoušela obojí a z…

19. ledna 2020

 Americký prezident Donald Trump

Útok na americkou demokracii a volby. Trumpovi právníci chystají obhajobu proti impeachmentu

Právní tým amerického prezidenta Donalda Trumpa se před nadcházejícím procesem o…

19. ledna 2020

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Komentáře

Finance
Kdo bude letos muset zaplatit solidární daň?
Dodavatel elektřiny a plynu pro rok 2020. Jak vybrat nejlepší společnost?
Pohřeb a práce: kdy máte nárok na volno?
Vrácení daní 2020 - kdy dostanete daňový přeplatek?
Kdy budou pololetní prázdniny v roce 2020?
Auta
Damon Motorcycles se pokusí o revoluci ve světě elektro biků
Fiat 124 Special T (1974) vs. VAZ 2101 (1975): Bratři z opačných břehů
Němci vyrábí nejméně aut za čtvrt století. Vláda už plánuje, jak krizi zmírnit
Škoda už prodává Octavii liftback. Jak si stojí proti konkurenci i Golfu?
Ministr dopravy si maloval dálnice. Hezký obrázek, Vladimíre, ale teď zpátky k domácím úkolům
Hry pro příležitostné hráče