zavřít

Ty to zvládneš.cz - ÚNAVA ŘIDIČŮVýběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Británie představí na EXPO 2020 interaktivní Pavilon poezie

Britský pavilon se na světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji stane místem, z něhož…

Rozhovor: K čemu je dobré vzdělání LL.M. a MBA?

Tituly MBA či LL.M. za jménem poutají pozornost. Absolvováním profesního vzdělání si…

Na Bořislavce bude stát umělecké dílo Federika Díaze

Kancelářské a obchodní centrum Bořislavka přinese letos Praze 6 nejen výraznou a světově…

Přestupy

16. září 2019, 00:00 -
16. září 2019, 00:00

Dachser Kladno Michal Křižan • generál manager Mezinárodní logistický provider Dachser Czech Republic ohlásil personální změnu ve vedení své největší české pobočky. Novým general managerem Dachser Kladno se stal Michal Křižan. Michal Křižan (38) pochází z Kladna. Vystudoval Vysokou školu finanční a správní v oboru řízení podniku a podnikové finance. Svoji kariéru zahájil v roce 2001 v telekomunikační společnosti Celestica Kladno. Do společnosti Dachser Czech Republic přichází z logistické společnosti Arvato Services, v níž působil od roku 2007, v posledních osmi letech v pozici prokuristy a business unit directora logistického centra. V nové pozici general managera Dachser Kladno přebírá povinnosti Jana Pihara, který po nástupu do funkce generálního ředitele společnosti Dachser Czech Republic v lednu tohoto roku dočasně kladenskou pobočku řídil. Michal Křižan hovoří anglicky. Ve svém volném čase se věnuje rodině a sportu, zejména kondičnímu běhu, cyklistice a fitness.

Devire Petr Vidmar • general manager

Personální a poradenská společnost Devire má od začátku září nového country managera. Stal se jím Petr Vidmar, který má za sebou bohatou kariéru v oblasti lidských zdrojů, kde působí od roku 2001. Po prvních zkušenostech v britské headhunterské firmě Nicholson International pokračoval v kariéře u mezinárodní společnosti Hays Czech Republic. Z pozice business development managera postupně převzal zodpovědnost za vedení celé firmy v České republice. V letech 2015 až 2019 pracoval ve společnosti Adecco v pozici permanent placement director. Ve volném čase se Petr Vidmar věnuje historii, literatuře, cestování a šachům.

EP Power Europe Jan Špringl • generální ředitel a místopředseda představenstva

Společnost EP Power Europe zřídila pozici generálního ředitele a jmenovala do ní stávajícího místopředsedu představenstva společnosti Jana Špringla. Daniel Křetínský, který z pozice předsedy představenstva EP Power Europe funkci generálního ředitele fakticky vykonával, zůstává ve funkci předsedy představenstva, výkonné řízení celé skupiny nicméně přebírá Jan Špringl. Jan Špringl je mimo jiné místopředsedou představenstva EPH, místopředsedou představenstva EP Energy a rovněž předsedou představenstva společnosti Nafta. Před nástupem do společnosti zastával různé pozice v představenstvech a dozorčích radách dalších přidružených společností. Má magisterský titul z Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze. Je mu 41 let, je ženatý a má čtyři děti.

Sprinx Vít Madron • vedoucí divize e-commerce

Jedna z největších českých IT společností Sprinx přijala novou posilu do čela své klíčové e-commerce divize. Úkolem Víta Madrona (34) bude vnášet do řešení dodávaných klientům Sprinxu nejmodernější prvky jako rozšířená realita nebo umělá inteligence a pomáhat zákazníkům s výzvami současného trendu digitální transformace a přechodu do cloudu. Vít Madron má v oblasti e-commerce rozsáhlé zkušenosti zahrnující například založení a správu vlastního e-shopu, vedení týmu vývoje webů a mobilních aplikací v Okay Holding nebo implementaci ERP řešení v řadě firem během působení ve společnosti Asseco Solutions. Vít Madron je ženatý, má tři syny. Ve volném čase hraje tenis nebo ricochet a s rodinou tráví rád dovolené v obytném autě.

finGood Vít Endler • CEO

Pozici nového CEO platformy finGood zaujal Vít Endler, bývalý generální manažer Mall.cz a spoluvlastník československého startupu Virtooal.com. V P2B platformě zároveň získal minoritní podíl, ujal se strategického řízení a plánuje dále uplatňovat její potenciál. Vít Endler v minulosti pracoval v různých pozicích v české a polské pobočce společnosti Mall, do roku 2017 zde působil jako generální manažer.

Dále se věnuje budování československého startupu Virtooal.com, který se zabývá rozšířenou realitou v rámci e-commerce. Vít Endler se rovněž věnuje interim managementu a investicím do nemovitostí. Na svém blogu financnisamuraj.cz se pak zaobírá tématy finanční nezávislosti a pasivních příjmů.

BSC Karel Beran • director of products and digital innovations

Do BSC, největšího bankovního softwarehousu v České republice, nastupuje zkušený odborník Karel Beran (45), který bude zastávat pozici director of products and digital innovation. Během své pětadvacetileté kariéry pracoval ve společnostech Arthur Andersen, Accenture a Komerční banka. Na počátku své kariéry začínal v BSC, kam se nyní vrací. Karel Beran má zkušenosti zIT iz bankovního sektoru.

Již během studií se v BSC podílel na vývoji prvních systémů digitálního bankovnictví, například pro Citibank.

V Accenture pracoval mimo jiné na vybudování digitálního bankovnictví České spořitelny pro retailové i korporátní klienty. Posledních několik let strávil ve vedení Komerční banky, kde byl zodpovědný za transformační program, strategické poradenství a rozvojové projekty.


Čtěte také

 Dálnice v Česku - ilustrační foto

Havlíček: Zakázku na IT systém na dálniční známky zrušíme bez sankce. Nová bude jednodušší

Zakázka na IT systém k elektronickým dálničním známkám bude zrušena bez jakékoliv sankce.…

24. ledna 2020

 Zásobovací loď Viking Energy

Těžař Equinor bude zelenější. Začne provozovat první loď na čistý čpavkový pohon

Zásobovací loď Viking Energy se po modernizaci se stane první lodí na amoniakový…

24. ledna 2020

 Kandidáti na předsedu KDU-ČSL: europoslanec Tomáš Zdechovský, předseda lidoveckého poslaneckého klubu a místopředseda strany Jan Bartošek a poslanec Marian Jurečka,

Hledá se krizový manažer. Dva veteráni a nováček se utkají o post šéfa lidovců

KDU-ČSL volí nového předsedu. Střetnou se poslanci Marian Jurečka, Jan Bartošek a…

24. ledna 2020

Kryptoměny  Venezuelský prezident Nicolás Maduro představuje kryptoměnu petro

Maduro má plán na záchranu Venezuely. Otevře luxusní kryptoměnové kasino

Venezuelský prezident Nicolás Maduro se dál snaží zachránit ekonomickými problémy…

24. ledna 2020

 Nemocnice, ilustrační foto

Nemocnice pod palbou. Kyberútoků na zdravotnická zařízení přibývá

Nemocnice jsou pro hackery lákavým cílem. Už v minulosti si ověřili, že jsou nedostatečně…

24. ledna 2020

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Komentáře

Finance
Zvýšení minimální mzdy daňovým pohledem
Jak vypočítat daň z nemovitých věcí v daňovém přiznání?
Pravděpodobné pojistné je opět vyšší
Růst průměrné mzdy - co všechno ovlivní v roce 2020?
Zaměstnanci a daně: roční zúčtování a slevy
Auta
Škoda potvrdila Octavii RS s hybridním pohonem. Odhalí ji…
VW Arteon Shooting Brake míří i k českým zákazníkům. Dorazí na podzim spolu s faceliftem
Elektrický a pro každodenní ježdění. Bugatti plánuje svůj druhý sériový model
Škoda Kodiaq vozí záchranáře nejen u nás, ale i v Británii
Nový ředitel Renault Trucks pro ČR a SR
Hry pro příležitostné hráče