Přestupy

08. října, 00:00 -
08. října, 00:00

ČSOB Roman Fink • finanční ředitel ČMSS Vladimíra Drechslerová • výkonná manažerka Strategie ČSOB

Roman Fink se od října přesunul z pozice ředitele Strategie a rozvoje skupiny ČSOB do pozice finančního ředitele v dceřiné společnosti ČMSS. Vladimíra Drechslerová, která pracuje v ČSOB jako výkonná manažerka pro oblast Řízení procesů, bude nově zodpovědná za řízení strategie skupiny jako výkonná manažerka Strategie. Roman Fink pracuje v ČSOB již od roku 2014, kdy se stal finančním ředitelem a členem představenstva ČSOB Penzijní společnosti. Pozici výkonného ředitele útvaru Strategie a rozvoj skupiny ČSOB zastává od června 2017. Do skupiny ČSOB zamířil z Direct Pojišťovny, kde zastával různé manažerské pozice. Roli výkonné manažerky Strategie se nově ujala Vladimíra Drechslerová, která pracuje v ČSOB již od roku 2006.

CBRE

Lukáš Novotný • business development director

Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, oznámila novou posilu pro brněnskou pobočku.

Do pozice business development director nastupuje Lukáš Novotný, který do CBRE přichází ze společnosti Herman Miller. Zde působil v pozicích regional business manager CEE, international sales manager (Los Angeles) and global account manager EMEA. Lukáš Novotný se v brněnské pobočce zaměří především na rozvoj všech klíčových služeb v portfoliu CBRE na Moravě a ve Slezsku. Lukáš Novotný vystudoval Fakultu ekonomie na Technické univerzitě Ostrava. Ve studiu dále pokračoval na dánské Business School of Aarhus, americké UCLA nebo anglické Open University of London.

Hovoří anglicky a německy, je ženatý a ve svém volnu se rád věnuje tenisu a běhání.

Prologis

Michal Vrba • viceprezident a ředitel projektového managementu CEE

Michal Vrba byl povýšen do pozice viceprezidenta a ředitele projektového managementu Prologis pro střední a východní Evropu. Ve své nové funkci bude zodpovědný za řízení výstavby v celém regionu, dozor nad řadou projektů od počáteční fáze až po jejich dokončení i za akviziční a prodejní činnost společnosti. Vrba ve své nové úloze nahradí Balazse Bellaka, který postoupil do pozice viceprezidenta a ředitele projektového managementu Prologis pro Evropu. Michal Vrba do společnosti Prologis nastoupil v srpnu 2011 a má více než 16 let zkušeností z oblasti stavebnictví a projektového managementu. Dříve působil jako manažer výstavby a projektový manažer pro průmyslového developera VGP NV, kde dohlížel na aktivity v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku.

SSČS

Libor Vošický • generální ředitel a předseda představenstva

Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva Stavební spořitelny České spořitelny se stane Libor Vošický, který v této pozici vystřídá Jiřího Plíška, jenž vedl Buřinku od roku 2003. Libor Vošický (49) nastoupil do České spořitelny v roce 2006 do pozice šéfa corporate treasury sales. Před sedmi lety převzal vedení Finančních trhů a v současné době řídí Finanční trhy a Finanční instituce. Před nástupem do České spořitelny pracoval pro Commerzbank a Citigroup. Libor Vošický vystudoval České vysoké učení technické v Praze.

Vošický oficiálně nastoupí do pozice generálního ředitele poté, co jeho nominaci schválí Česká národní banka. Po oficiálním jmenování Vošického bude představenstvo SSČS pracovat ve složení Libor Vošický, Ondřej Čtvrtečka a Monika Laušmanová.

Renishaw

Daniel Zeman • obchodní ředitel Martin Dlouhý • technický ředitel

Renishaw, jedna z předních světových společností v oboru strojírenských a vědeckých technologií, ohlásila personální změny v nejvyšším vedení české pobočky. Obchodním ředitelem společnosti byl jmenován Daniel Zeman, který vjejí české pobočce působil v předchozích osmi letech jako obchodní zástupce a následně jako produktový manažer. Daniel Zeman má za cíl upevnit postavení v oblasti technologií Renishaw zvyšujících produktivitu nejen u výrobců, ale také u koncových zákazníků. Daniel Zeman vystudoval Vysoké učení technické v Brně, nejprve získal bakalářský titul na Fakultě strojního inženýrství a následně inženýrský na Fakultě podnikatelské. Ve volném čase se věnuje své rodině a aktivně odpočívá při triatlonu.

Martin Dlouhý se přesouvá v rámci technického týmu společnosti Renishaw do pozice technického ředitele. Absolvent Fakulty strojního inženýrství VUT Brno Martin Dlouhý pracuje v Renishaw třináct let, z toho posledních pět let v pozici senior application engineer.

PRK Partners

Michal Matějka • partner

Advokátní kancelář PRK Partners od října rozšířila své vedení o nového partnera zodpovědného za oblast IT/ICT. Stává se jím Michal Matějka, který posledních 17 let pracoval ve firmě Baker & McKenzie, kam nastoupil v roce 2001 jako koncipient a postupně se vypracoval až do pozice legal director. Michal Matějka je absolventem magisterského studia na VŠE, magisterského studia na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, kde získal také titul JUDr. Michal se specializuje na smluvní obchodní právo, právo mezinárodního obchodu, právo duševního vlastnictví a informačních technologií a řešení souvisejících sporů. 9


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Co je dobré vědět o dobrovolném důchodovém pojištění?
Chemických škodlivých látek bývá víc doma než venku
Nezapomeňte do půlky října zaplatit zálohy na silniční daň
Jak a kde sledovat zásilky ze zahraničí
Výprodeje na akciových trzích mohly způsobit algoritmy
Auta
Bude Cargo e-Bike dopravou budoucnosti?
Retro: Tatra 700 byla ve své době nejrychlejším českým autem
Lifestylový Fiat Talento Shuttle by Irmscher
Galerie: Co byste si mohli koupit, kdyby vám po Vánocích zbylo opravdu hodně peněz
Scania – komunální nástavby
Technologie
Microsoft Surface Go: jak z tabletu, klávesnice, pera a myši udělat počítač (recenze)
Ani Nokia 8.1 ještě pořád není high-end, ale načančaná střední třída
A zase jinak. Counter-Strike: Global Offensive je teď opravdu „zdarma“
Investování a obchodování s akciemi
Sportem proti stárnutí. Proč je pro naše zdraví důležitý aktivní pohyb?
Hry pro příležitostné hráče