Přestupy

08. října 2018, 00:00 -
08. října 2018, 00:00

ČSOB Roman Fink • finanční ředitel ČMSS Vladimíra Drechslerová • výkonná manažerka Strategie ČSOB

Roman Fink se od října přesunul z pozice ředitele Strategie a rozvoje skupiny ČSOB do pozice finančního ředitele v dceřiné společnosti ČMSS. Vladimíra Drechslerová, která pracuje v ČSOB jako výkonná manažerka pro oblast Řízení procesů, bude nově zodpovědná za řízení strategie skupiny jako výkonná manažerka Strategie. Roman Fink pracuje v ČSOB již od roku 2014, kdy se stal finančním ředitelem a členem představenstva ČSOB Penzijní společnosti. Pozici výkonného ředitele útvaru Strategie a rozvoj skupiny ČSOB zastává od června 2017. Do skupiny ČSOB zamířil z Direct Pojišťovny, kde zastával různé manažerské pozice. Roli výkonné manažerky Strategie se nově ujala Vladimíra Drechslerová, která pracuje v ČSOB již od roku 2006.

CBRE

Lukáš Novotný • business development director

Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, oznámila novou posilu pro brněnskou pobočku.

Do pozice business development director nastupuje Lukáš Novotný, který do CBRE přichází ze společnosti Herman Miller. Zde působil v pozicích regional business manager CEE, international sales manager (Los Angeles) and global account manager EMEA. Lukáš Novotný se v brněnské pobočce zaměří především na rozvoj všech klíčových služeb v portfoliu CBRE na Moravě a ve Slezsku. Lukáš Novotný vystudoval Fakultu ekonomie na Technické univerzitě Ostrava. Ve studiu dále pokračoval na dánské Business School of Aarhus, americké UCLA nebo anglické Open University of London.

Hovoří anglicky a německy, je ženatý a ve svém volnu se rád věnuje tenisu a běhání.

Prologis

Michal Vrba • viceprezident a ředitel projektového managementu CEE

Michal Vrba byl povýšen do pozice viceprezidenta a ředitele projektového managementu Prologis pro střední a východní Evropu. Ve své nové funkci bude zodpovědný za řízení výstavby v celém regionu, dozor nad řadou projektů od počáteční fáze až po jejich dokončení i za akviziční a prodejní činnost společnosti. Vrba ve své nové úloze nahradí Balazse Bellaka, který postoupil do pozice viceprezidenta a ředitele projektového managementu Prologis pro Evropu. Michal Vrba do společnosti Prologis nastoupil v srpnu 2011 a má více než 16 let zkušeností z oblasti stavebnictví a projektového managementu. Dříve působil jako manažer výstavby a projektový manažer pro průmyslového developera VGP NV, kde dohlížel na aktivity v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku.

SSČS

Libor Vošický • generální ředitel a předseda představenstva

Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva Stavební spořitelny České spořitelny se stane Libor Vošický, který v této pozici vystřídá Jiřího Plíška, jenž vedl Buřinku od roku 2003. Libor Vošický (49) nastoupil do České spořitelny v roce 2006 do pozice šéfa corporate treasury sales. Před sedmi lety převzal vedení Finančních trhů a v současné době řídí Finanční trhy a Finanční instituce. Před nástupem do České spořitelny pracoval pro Commerzbank a Citigroup. Libor Vošický vystudoval České vysoké učení technické v Praze.

Vošický oficiálně nastoupí do pozice generálního ředitele poté, co jeho nominaci schválí Česká národní banka. Po oficiálním jmenování Vošického bude představenstvo SSČS pracovat ve složení Libor Vošický, Ondřej Čtvrtečka a Monika Laušmanová.

Renishaw

Daniel Zeman • obchodní ředitel Martin Dlouhý • technický ředitel

Renishaw, jedna z předních světových společností v oboru strojírenských a vědeckých technologií, ohlásila personální změny v nejvyšším vedení české pobočky. Obchodním ředitelem společnosti byl jmenován Daniel Zeman, který vjejí české pobočce působil v předchozích osmi letech jako obchodní zástupce a následně jako produktový manažer. Daniel Zeman má za cíl upevnit postavení v oblasti technologií Renishaw zvyšujících produktivitu nejen u výrobců, ale také u koncových zákazníků. Daniel Zeman vystudoval Vysoké učení technické v Brně, nejprve získal bakalářský titul na Fakultě strojního inženýrství a následně inženýrský na Fakultě podnikatelské. Ve volném čase se věnuje své rodině a aktivně odpočívá při triatlonu.

Martin Dlouhý se přesouvá v rámci technického týmu společnosti Renishaw do pozice technického ředitele. Absolvent Fakulty strojního inženýrství VUT Brno Martin Dlouhý pracuje v Renishaw třináct let, z toho posledních pět let v pozici senior application engineer.

PRK Partners

Michal Matějka • partner

Advokátní kancelář PRK Partners od října rozšířila své vedení o nového partnera zodpovědného za oblast IT/ICT. Stává se jím Michal Matějka, který posledních 17 let pracoval ve firmě Baker & McKenzie, kam nastoupil v roce 2001 jako koncipient a postupně se vypracoval až do pozice legal director. Michal Matějka je absolventem magisterského studia na VŠE, magisterského studia na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, kde získal také titul JUDr. Michal se specializuje na smluvní obchodní právo, právo mezinárodního obchodu, právo duševního vlastnictví a informačních technologií a řešení souvisejících sporů. 9


Čtěte také

Události  Péče o osobu blízkou se nejčastěji týká takzvané sendvičové generace.

Maximální výše příspěvku na péči se v roce 2019 zvýší až na 19 200 korun

Situace, kdy člověk není kvůli špatnému zdravotnímu stavu schopen samostatně vykonávat…

před 3 hodinami

 Herba Fabrica, ilustrační foto

Sucho jako příležitost. České zemědělství plodí startupy

Sucho ničí zemědělskou půdu, která navíc rychlým tempem mizí ve prospěch skladů a…

před 3 hodinami

 Samsung Galaxy Fold

Samsung představil skládací telefon. Model Galaxy Fold bude stát přes 50 tisíc korun

Co Samsung slíbil, to i plní. Na podzim nás navnadil skládacím telefonem, které měl začít…

před 4 hodinami

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Komentáře

Finance
Daňové zvýhodnění na děti: Česko vs. Slovensko
Myslíte si, že kouříte zdravě e-cigaretu? Aneb jakým rizikem jsou náhražky cigaret?
Jak by měla vypadat plná moc k přepisu auta?
Daňové přiznání 2019: do kdy a jak musíte zaplatit daň z příjmu
Žádáme o rodičovskou a mateřskou
Auta
Jako dva mobily v jednom. Skládací Galaxy Fold je tady a…
Audi SQ5 TDI: Další diesel s elektrickým kompresorem přichází. Nabízí 347 koní a 700 Nm
Silnice ve správě státu: Neexistuje lepší řešení?
Kolik NOx produkují moderní diesely v reálném provozu? Některé nic
Mercedes-Benz Trucks prezentoval výsledky a nové produkty
Technologie
Homeopatická pohotovost (video s CZ titulky)
Výzkum poukázal na nedostatky správců hesel. Je možné získat hesla z paměti
Šmoulové a další pohádky. Google v ČR spustil YouTube Kids
Jako dva mobily v jednom. Skládací Galaxy Fold je tady a bude pekelně drahý
Twitter chce nový začátek. K testování „Twttru“ se můžete přihlásit i vy
Hry pro příležitostné hráče