Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Technologie ARISTON pomohou v Grónsku rozkrýt globální oteplování

Společnost Ariston zůstává věrná svému cíli přinášet pohodlí každému a oznámila úspěšné…

Jak si připomenout 100. výročí založení Československé republiky? Svatováclavským dukátem!

Právě dnes slavíme snad nejvýznamnější výročí, jaké naše republika dosud zažila. Je jím…

Zbrojaři mají pomocníka na ministerstvu obrany. Už čtvrtý rok

Firmám podává pomocnou ruku odboru průmyslové spolupráce. Jeho úkolem je, aby se české…

Přestupy

08. října, 00:00 -
08. října, 00:00

ČSOB Roman Fink • finanční ředitel ČMSS Vladimíra Drechslerová • výkonná manažerka Strategie ČSOB

Roman Fink se od října přesunul z pozice ředitele Strategie a rozvoje skupiny ČSOB do pozice finančního ředitele v dceřiné společnosti ČMSS. Vladimíra Drechslerová, která pracuje v ČSOB jako výkonná manažerka pro oblast Řízení procesů, bude nově zodpovědná za řízení strategie skupiny jako výkonná manažerka Strategie. Roman Fink pracuje v ČSOB již od roku 2014, kdy se stal finančním ředitelem a členem představenstva ČSOB Penzijní společnosti. Pozici výkonného ředitele útvaru Strategie a rozvoj skupiny ČSOB zastává od června 2017. Do skupiny ČSOB zamířil z Direct Pojišťovny, kde zastával různé manažerské pozice. Roli výkonné manažerky Strategie se nově ujala Vladimíra Drechslerová, která pracuje v ČSOB již od roku 2006.

CBRE

Lukáš Novotný • business development director

Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, oznámila novou posilu pro brněnskou pobočku.

Do pozice business development director nastupuje Lukáš Novotný, který do CBRE přichází ze společnosti Herman Miller. Zde působil v pozicích regional business manager CEE, international sales manager (Los Angeles) and global account manager EMEA. Lukáš Novotný se v brněnské pobočce zaměří především na rozvoj všech klíčových služeb v portfoliu CBRE na Moravě a ve Slezsku. Lukáš Novotný vystudoval Fakultu ekonomie na Technické univerzitě Ostrava. Ve studiu dále pokračoval na dánské Business School of Aarhus, americké UCLA nebo anglické Open University of London.

Hovoří anglicky a německy, je ženatý a ve svém volnu se rád věnuje tenisu a běhání.

Prologis

Michal Vrba • viceprezident a ředitel projektového managementu CEE

Michal Vrba byl povýšen do pozice viceprezidenta a ředitele projektového managementu Prologis pro střední a východní Evropu. Ve své nové funkci bude zodpovědný za řízení výstavby v celém regionu, dozor nad řadou projektů od počáteční fáze až po jejich dokončení i za akviziční a prodejní činnost společnosti. Vrba ve své nové úloze nahradí Balazse Bellaka, který postoupil do pozice viceprezidenta a ředitele projektového managementu Prologis pro Evropu. Michal Vrba do společnosti Prologis nastoupil v srpnu 2011 a má více než 16 let zkušeností z oblasti stavebnictví a projektového managementu. Dříve působil jako manažer výstavby a projektový manažer pro průmyslového developera VGP NV, kde dohlížel na aktivity v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku.

SSČS

Libor Vošický • generální ředitel a předseda představenstva

Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva Stavební spořitelny České spořitelny se stane Libor Vošický, který v této pozici vystřídá Jiřího Plíška, jenž vedl Buřinku od roku 2003. Libor Vošický (49) nastoupil do České spořitelny v roce 2006 do pozice šéfa corporate treasury sales. Před sedmi lety převzal vedení Finančních trhů a v současné době řídí Finanční trhy a Finanční instituce. Před nástupem do České spořitelny pracoval pro Commerzbank a Citigroup. Libor Vošický vystudoval České vysoké učení technické v Praze.

Vošický oficiálně nastoupí do pozice generálního ředitele poté, co jeho nominaci schválí Česká národní banka. Po oficiálním jmenování Vošického bude představenstvo SSČS pracovat ve složení Libor Vošický, Ondřej Čtvrtečka a Monika Laušmanová.

Renishaw

Daniel Zeman • obchodní ředitel Martin Dlouhý • technický ředitel

Renishaw, jedna z předních světových společností v oboru strojírenských a vědeckých technologií, ohlásila personální změny v nejvyšším vedení české pobočky. Obchodním ředitelem společnosti byl jmenován Daniel Zeman, který vjejí české pobočce působil v předchozích osmi letech jako obchodní zástupce a následně jako produktový manažer. Daniel Zeman má za cíl upevnit postavení v oblasti technologií Renishaw zvyšujících produktivitu nejen u výrobců, ale také u koncových zákazníků. Daniel Zeman vystudoval Vysoké učení technické v Brně, nejprve získal bakalářský titul na Fakultě strojního inženýrství a následně inženýrský na Fakultě podnikatelské. Ve volném čase se věnuje své rodině a aktivně odpočívá při triatlonu.

Martin Dlouhý se přesouvá v rámci technického týmu společnosti Renishaw do pozice technického ředitele. Absolvent Fakulty strojního inženýrství VUT Brno Martin Dlouhý pracuje v Renishaw třináct let, z toho posledních pět let v pozici senior application engineer.

PRK Partners

Michal Matějka • partner

Advokátní kancelář PRK Partners od října rozšířila své vedení o nového partnera zodpovědného za oblast IT/ICT. Stává se jím Michal Matějka, který posledních 17 let pracoval ve firmě Baker & McKenzie, kam nastoupil v roce 2001 jako koncipient a postupně se vypracoval až do pozice legal director. Michal Matějka je absolventem magisterského studia na VŠE, magisterského studia na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, kde získal také titul JUDr. Michal se specializuje na smluvní obchodní právo, právo mezinárodního obchodu, právo duševního vlastnictví a informačních technologií a řešení souvisejících sporů. 9


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Zájem o úvěry na bydlení v září lámal rekordy
Ceny elektřiny se domácnostem prodraží až o 15 %. Kdy můžete odejít k jinému dodavateli?
Podporu z pracáku nedostanete vždy a její součástí mohou být poukázky (2)
Nové zálohy pro OSVČ v roce 2019: kolik a kdy si změnit platební příkazy?
Jde česká volební účast do kopru?
Auta
Zákazníci vzali Ford GT útokem. Automobilka proto znovu…
Videodojmy: BMW 440i xDrive Gran Coupé
Od vysavače po stropní židličky: Neobvyklá funkční výbava v autech
Světla by mohla v budoucnu pomoci s parkováním nebo komunikovat s ostatními účastníky provozu
Seat Tarraco: Španělská Škoda Kodiaq se začala vyrábět. V Německu
Technologie
Samsung začal vyrábět čipy už druhou generací 7nm procesu s EUV, technologií 7LPP
Nové iPady a Macy přijdou 30. října. Apple zve na velkou událost
Páčidlo připravit. Na Xbox One přichází Gordon Freeman
Raspberry Pi můžete vybavit TV tunerem. Přijimač podporuje i DVB-T2
Obchodování s bitcoiny nemůže být trestné, rozhodl soud v Berlíně
Hry pro příležitostné hráče