Přestupy

04. června 2018, 00:00 -
04. června 2018, 00:00

Home Credit Marek Tomčík • vedoucí divize Obchod Karel Šultes • vedoucí divize CRM

Do funkce vedoucího divize Obchod pro Českou republiku a Slovensko povýšil Marek Tomčík, který v této pozici nahradil současného generálního ředitele Home Creditu Luďka Jírů. Divizi CRM neboli Management vztahů se zákazníky nově povede Karel Šultes.

Marek Tomčík má ve svém oboru více než dvacetiletou praxi. Od roku 2010 působil ve vedoucí pozici manažera prodejní sítě v obou zemích. V Home Creditu pracuje již od roku 1998. Kromě krátké pauzy, kdy sbíral zkušenosti u společností GE Money a Beneficial Finance, měl na starost budování obchodní sítě společnosti.

Ve funkci bude odpovědný za obchodní aktivity společnosti a posilování či budování nových vztahů s obchodními partnery. V pozici bude usilovat o bezproblémové zvládnutí nového legislativního prostředí regulujícího trh spotřebitelského financování v tuzemsku i v sousedním Slovensku.

Karel Šultes nově přichází do pozice vedoucího divize CRM po víceletých zkušenostech ve skupině Home Credit.

Během své desetileté kariéry v řízení obchodních rizik se vypracoval z pozice analytika až do vrcholného managementu společnosti. V rámci svého působení vedl divizi Risk v Bělorusku a rozvoj Big Data v Rusku.

Havel & Patners Martin Kopa • advokát

Tým advokátní kanceláře Havel & Partners nově posílil Martin Kopa, doplní řady specialistů na veřejný sektor, legislativu a justici. Martin Kopa (32) absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Před příchodem do Havel & Partners působil například u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku, u Nejvyššího správního soudu či Ústavního soudu České republiky. Během působení v ESLP se věnoval mimo jiné agendě regulovaných nájmů a u ústavního soudu se zabýval například ústavností právní úpravy kontrol u provozovatelů stacionárních zdrojů podle zákona o ochraně ovzduší. Je autorem mnoha odborných článků z oblasti veřejného práva a právního vzdělávání. Kromě toho je samostatným autorem či spoluautorem několika monografií z těchto oborů. Je také jedním z editorů připravovaného komentáře k Listině základních práv a svobod.

Expobank CZ Sridhar Cadambi • člen představenstva Lubomír Lízal • člen dozorčí rady

Novým členem představenstva Expobank CZ se stal Sridhar Cadambi.

Ten doposud působil ve vedoucích pozicích v Royal Bank of Scotland, kde byl členem představenstev v jejích pobočkách v Polsku, Rusku, Rumunsku, Kazachstánu a Spojených arabských emirátech. Ve své nové roli v Expobank CZ bude Cadambi zodpovědný za oblast bankovních operací, informační bezpečnosti, technologií a flnančních služeb. Jménem banky bude také řídit a dohlížet na plnění všech stávajících i nových projektů, především z oblasti FinTech.

Během své více než 25 let trvající kariéry ve flnančním a bankovním sektoru získal Cadambi mezinárodní zkušenosti v oblasti bankovnictví po celém světě. Pracoval v deseti různých zemích se zaměřením na střední a východní Evropu, 16 let spolupracoval s dánskou bankovní skupinou ABN Amro v různých pozicích. Dalších devět let pracoval v Royal Bank of Scotland v několika evropských zemích a ve vedoucích strategických pozicích na Středním východě. Změna nastala i v dozorčí radě společnosti.

Valná hromada zvolila novým členem Lubomíra Lízala. Ten dříve působil jako člen bankovní rady České národní banky, kde mimo jiné dohlížel na oblasti ekonomického výzkumu, řízení rizik, peněžního oběhu, statistiky, IT či restrukturalizace. V minulosti byl členem dozorčí rady skupiny ČEZ a Národní ekonomické rady vlády.

V Expobank se zaměří především na oblasti financials, HR a strategy & business development.

CSOB Michal Šťastný • ředitel útvaru Segmenty, produkty a rozvoj vztahového bankovnictví

Útvar Segmenty, produkty a rozvoj vztahového bankovnictví ČSOB má nového šéfa. Pozici zastává Michal Šťastný, který doposud vedl útvar Projekty a Enterprise architektura ČSOB. V nové funkci nahradí Pavla Prokopa, jenž přijal roli předsedy představenstva a generálního ředitele ČSOB Leasing. Šťastný se během svého působení bance věnoval zejména přípravě a realizaci zásadních změn v rámci ČSOB Skupiny a zasloužil se rovněž o vytvoření první dlouhodobé a stále platné strategie architektury skupiny.

Šťastný přišel do ČSOB v roce 2009 do pozice programového manažera. V roce 2014 byl pověřen vytvořením útvaru Projekty a Enterprise architektura a jeho vedením jako výkonný ředitel. Michal vystudoval obor ekonomie a management na Českém vysokém učení technickém v Praze, ve volném čase se věnuje plachtění.

Kentico Software Richard Gooding • viceprezident marketingu

Do pozice viceprezidenta marketingu české IT společnosti Kentico Software, zabývající se řešením pro správu webových stránek, internetových obchodů a digitálního marketingu, nastoupil Richard Gooding. Na starost bude mít řízení globálních marketingových aktivit a vedení marketingového týmu propagujícího produkty Kentico na všech světových trzích. Richard Gooding má za sebou více než 20 let zkušeností v marketingu firem z IT oblasti. Naposledy působil jako marketingový ředitel a později viceprezident marketingu globální IT společnosti Kerio Technologies, která má své kořeny taktéž v Česku. Hlavním úkolem Richarda Goodinga v nové pozici bude směřovat marketing společnosti tak, aby co nejvíce podpořil její obchodní růst.


Čtěte také

Euro TV
Adam Zábranský

Městské byty mají zůstat sociálně potřebným, říká pražský radní pro bydlení Adam Zábranský

Připadají vám aktuální ceny bytů v Praze vysoké? Jak pro koho. Například ve Vršovicích se…

před 9 hodinami

Události  Péče o osobu blízkou se nejčastěji týká takzvané sendvičové generace.

Maximální výše příspěvku na péči se v roce 2019 zvýší až na 19 200 korun

Situace, kdy člověk není kvůli špatnému zdravotnímu stavu schopen samostatně vykonávat…

před 9 hodinami

 Herba Fabrica, ilustrační foto

Sucho jako příležitost. České zemědělství plodí startupy

Sucho ničí zemědělskou půdu, která navíc rychlým tempem mizí ve prospěch skladů a…

před 9 hodinami

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Komentáře

Finance
Daňové zvýhodnění na děti: Česko vs. Slovensko
Myslíte si, že kouříte zdravě e-cigaretu? Aneb jakým rizikem jsou náhražky cigaret?
Jak by měla vypadat plná moc k přepisu auta?
Daňové přiznání 2019: do kdy a jak musíte zaplatit daň z příjmu
Žádáme o rodičovskou a mateřskou
Auta
Jako dva mobily v jednom. Skládací Galaxy Fold je tady a…
Audi SQ5 TDI: Další diesel s elektrickým kompresorem přichází. Nabízí 347 koní a 700 Nm
Silnice ve správě státu: Neexistuje lepší řešení?
Kolik NOx produkují moderní diesely v reálném provozu? Některé nic
Mercedes-Benz Trucks prezentoval výsledky a nové produkty
Technologie
Další Turing na cestě: Nvidia chystá i kartu GeForce GTX 1650, vyjde příští měsíc
Homeopatická pohotovost (video s CZ titulky)
Výzkum poukázal na nedostatky správců hesel. Je možné získat hesla z paměti
Šmoulové a další pohádky. Google v ČR spustil YouTube Kids
Jako dva mobily v jednom. Skládací Galaxy Fold je tady a bude pekelně drahý
Hry pro příležitostné hráče