Přestupy

28. května, 00:00 -
28. května, 00:00

ČIIA Tomáš Pivoňka • prezident Ředitel útvaru interní audit Skupiny ČEZ Tomáš Pivoňka byl opět zvolen prezidentem Českého institutu interních auditorů.

ČIIA zvolila Tomáše Pivoňku svým prezidentem již potřetí. Funkční období je dvouleté. Dvaačtyřicetiletý Pivoňka je v čele ČIIA od roku 2014 a dosud v této funkci pracoval především na prohloubení spolupráce s klíčovými partnery ČIIA, kterými jsou ministerstvo financí, Nejvyšší kontrolní úřad, Rada pro veřejný dohled nad auditem a Český institut členů správních orgánů. Zabýval se také propagací interního auditu mezi manažery a mladou generací.

Útvar interního auditu ČEZ řídí Pivoňka od roku 2015. Předtím působil více než deset let ve společnosti EY jako senior manažer v oddělení podnikového poradenství a řízení rizik. Pivoňka je také členem představenstva Evropské konfederace institutů interního auditu, kam byl zvolen jako teprve druhý Čech v historii. Zasedá také ve výboru pro propagaci Mezinárodního institutu interních auditorů.

Genesis Capital

Petr Janovský • finanční ředitel Adam Ruta • investiční analytik

Genesis Capital, jedna z největších firem z oboru rozvojového kapitálu v České republice a na Slovensku, rozšiřuje svůj tým o nového finančního ředitele Petra Janovského a investičního analytika Adama Rutu. Petr Janovský má zkušenosti z bankovního sektoru, kde zastával různé pozice ve finančních odděleních GE Money Bank, HSBC a Komerční banky. Zabýval se finančním řízením dceřiných společností, M&A transakcemi a řešením strategických projektů banky. V oblasti akvizic se zaměřoval na oceňování finančních institucí a úvěrových portfolií. Věnoval se také problematice penzijních a investičních fondů. Petr Janovský získal doktorát na Vysoké škole ekonomické v Praze, je absolventem Fakulty podnikohospodářské. Mluví česky, anglicky a francouzsky. Adam Ruta sbíral zkušenosti v oboru podnikových financí a controllingu ve stavebnictví a energetice, spolupracoval na strategii rozvoje obnovitelných zdrojů Skupiny ČEZ, postakviziční integraci pořízených aktiv a jejich řízení.

Adam je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze se specializací na finance, oceňování podniků a hospodářskou politiku. Dále také absolvoval na London School of Economics mimosemestrální kurzy zaměřené na corporate finance. Mluví česky a anglicky.

E. ON Energie

Jan Zápotočný • člen představenstva

Představenstvo společnosti E. ON Energie má nového člena. Jan Zápotočný bude nově zodpovědný za podporu a řízení obchodu, konkrétně za prodej zákazníkům z řad domácností a středních i velkých podniků. V představenstvu E. ON Energie doplnil Jan Zápotočný Martina Záklasníka a Michala Šafáře.

Jan Zápotočný dříve pracoval v pozici obchodního ředitele ve slovenské Telefónice O2, byl jednatelem ve společnosti ČEZ Prodej, kde odpovídal za prodej a prodejní kanály. V posledních třech letech působil jako člen představenstva ve slovenské pojišťovně NN, kde měl na starost zejména prodej a marketing. Jan Zápotočný má tři dcery, mezi jeho koníčky patří jízda na motorce, létání, lyžování nebo horská turistika.

Sanofi

Emmanuelle Valentin • vedoucí manažerka ČR/Slovensko

Emmanuelle Valentin byla jmenována vedoucí manažerkou Sanofi Česká republika a Slovensko. Ze své pozice bude řídit externí a interní program s názvem One Sanofi se zaměřením zejména na strategii pro vnější vztahy, zjednodušení fungování společnosti a řízení talentů. Emmanuelle Valentin ve společnosti Sanofi pracuje od roku 1996. Od té doby získala profesní zkušenosti v různých oblastech marketingu, obchodu, financí a distribuce ve francouzské pobočce Sanofi i v její centrále. Zde spolupracovala na různých projektech zaměřených na řízení změn a transformaci společnosti. V roce 2012 byla jmenována do pozice VP Commercial Excellence & Innovation Sanofi Europe, V říjnu 2015 pak byla jmenována do pozice ředitelky GenMed & Country Chair Rumunsko a Moldavsko. Vedle pozice vedoucí manažerky pro Českou republiku a Slovensko bude Emmanuelle i nadále působit ve své současné roli ředitelky GenMed Central Europe Cluster.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Jezdíte na vánoční trhy do zahraničí bezpečně?
Jak si spočítat daně u spolupracující manželky
Už se těšíte na Vánoce?
Kolik si do konce roku vložit na penzijko, stavebko a životko?
Akcie Apple a Alphabet vymazaly letošní zisky
Auta
BMW 530 MLE: Mnichovská automobilka připomíná jihoafrický…
Kolik dnes „žerou“ auta s výkonem kolem 600 koní? Třeba BMW M5 se vejde pod devět
Dálniční známky 2019: Vše, co potřebujete vědět
Škoda Kodiaq RS nenabízí sportovní emoce, ale především příjemnou dynamiku (první dojmy)
Galerie fotek, které se do AMS nevešly: Alfa Guilia QV, Jaguar i-Pace, Ateca Cupra
Technologie
Z Windows 10 zmizí funkce Lidé, ale přibude něco jako True Tone [spekulace]
Tipy na nejvýhodnější smartphony: rychlík, prcek i bezrámečkový krasavec
Intel odhalil big.LITTLE procesor s pěti jádry: 3D vrstvený čip s technologií Foveros
MediaTek vzdal high-end. Helio P90 ale zvyšuje výkon ve střední třídě
Nvidia opět zlevňuje a aktualizuje magickou krabičku Shield TV
Hry pro příležitostné hráče