Přestupy

28. května 2018, 00:00 -
28. května 2018, 00:00

ČIIA Tomáš Pivoňka • prezident Ředitel útvaru interní audit Skupiny ČEZ Tomáš Pivoňka byl opět zvolen prezidentem Českého institutu interních auditorů.

ČIIA zvolila Tomáše Pivoňku svým prezidentem již potřetí. Funkční období je dvouleté. Dvaačtyřicetiletý Pivoňka je v čele ČIIA od roku 2014 a dosud v této funkci pracoval především na prohloubení spolupráce s klíčovými partnery ČIIA, kterými jsou ministerstvo financí, Nejvyšší kontrolní úřad, Rada pro veřejný dohled nad auditem a Český institut členů správních orgánů. Zabýval se také propagací interního auditu mezi manažery a mladou generací.

Útvar interního auditu ČEZ řídí Pivoňka od roku 2015. Předtím působil více než deset let ve společnosti EY jako senior manažer v oddělení podnikového poradenství a řízení rizik. Pivoňka je také členem představenstva Evropské konfederace institutů interního auditu, kam byl zvolen jako teprve druhý Čech v historii. Zasedá také ve výboru pro propagaci Mezinárodního institutu interních auditorů.

Genesis Capital

Petr Janovský • finanční ředitel Adam Ruta • investiční analytik

Genesis Capital, jedna z největších firem z oboru rozvojového kapitálu v České republice a na Slovensku, rozšiřuje svůj tým o nového finančního ředitele Petra Janovského a investičního analytika Adama Rutu. Petr Janovský má zkušenosti z bankovního sektoru, kde zastával různé pozice ve finančních odděleních GE Money Bank, HSBC a Komerční banky. Zabýval se finančním řízením dceřiných společností, M&A transakcemi a řešením strategických projektů banky. V oblasti akvizic se zaměřoval na oceňování finančních institucí a úvěrových portfolií. Věnoval se také problematice penzijních a investičních fondů. Petr Janovský získal doktorát na Vysoké škole ekonomické v Praze, je absolventem Fakulty podnikohospodářské. Mluví česky, anglicky a francouzsky. Adam Ruta sbíral zkušenosti v oboru podnikových financí a controllingu ve stavebnictví a energetice, spolupracoval na strategii rozvoje obnovitelných zdrojů Skupiny ČEZ, postakviziční integraci pořízených aktiv a jejich řízení.

Adam je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze se specializací na finance, oceňování podniků a hospodářskou politiku. Dále také absolvoval na London School of Economics mimosemestrální kurzy zaměřené na corporate finance. Mluví česky a anglicky.

E. ON Energie

Jan Zápotočný • člen představenstva

Představenstvo společnosti E. ON Energie má nového člena. Jan Zápotočný bude nově zodpovědný za podporu a řízení obchodu, konkrétně za prodej zákazníkům z řad domácností a středních i velkých podniků. V představenstvu E. ON Energie doplnil Jan Zápotočný Martina Záklasníka a Michala Šafáře.

Jan Zápotočný dříve pracoval v pozici obchodního ředitele ve slovenské Telefónice O2, byl jednatelem ve společnosti ČEZ Prodej, kde odpovídal za prodej a prodejní kanály. V posledních třech letech působil jako člen představenstva ve slovenské pojišťovně NN, kde měl na starost zejména prodej a marketing. Jan Zápotočný má tři dcery, mezi jeho koníčky patří jízda na motorce, létání, lyžování nebo horská turistika.

Sanofi

Emmanuelle Valentin • vedoucí manažerka ČR/Slovensko

Emmanuelle Valentin byla jmenována vedoucí manažerkou Sanofi Česká republika a Slovensko. Ze své pozice bude řídit externí a interní program s názvem One Sanofi se zaměřením zejména na strategii pro vnější vztahy, zjednodušení fungování společnosti a řízení talentů. Emmanuelle Valentin ve společnosti Sanofi pracuje od roku 1996. Od té doby získala profesní zkušenosti v různých oblastech marketingu, obchodu, financí a distribuce ve francouzské pobočce Sanofi i v její centrále. Zde spolupracovala na různých projektech zaměřených na řízení změn a transformaci společnosti. V roce 2012 byla jmenována do pozice VP Commercial Excellence & Innovation Sanofi Europe, V říjnu 2015 pak byla jmenována do pozice ředitelky GenMed & Country Chair Rumunsko a Moldavsko. Vedle pozice vedoucí manažerky pro Českou republiku a Slovensko bude Emmanuelle i nadále působit ve své současné roli ředitelky GenMed Central Europe Cluster.


Čtěte také

 Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z ANO

Jablonecký primátor Kroupa vystoupil z ANO. Rozpad koalice bere za osobní selhání

Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z hnutí ANO. Hlavním důvodem je podle něj…

před 2 hodinami

Budova BLOX v pražských Dejvicích

Realitní byznys za více než dvě miliardy. Dejvický BLOX kupuje Českomoravská Nemovitostní

Administrativní budova BLOX v pražských Dejvicích, ve které sídlí například internetový…

před 2 hodinami

Kryptoměny  Těžba kryptoměn

Těžba kryptoměn loni vyprodukovala 800 tun CO2. Odpovídala roční spotřebě elektřiny v Polsku

Světová těžba kryptoměn prostřednictvím aplikací v počítačích uživatelů loni spotřebovala…

před 3 hodinami

 Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula

Požadavky odborářů: růst mezd o 6 až 7 procent, kratší pracovní doba a delší dovolená

Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) doporučuje odborovým vyjednavačům, aby…

před 3 hodinami

 Vydědění - ilustrační foto

S vyděděním potomka buďte opatrní. Můžete tak učinit, pouze pokud máte opravdu pádný důvod

Chcete-li vlastnímu dítěti odepřít nárok na, aby jednoho dne zdědilo majetek, který jste…

před 3 hodinami

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Komentáře

Finance
Jak se zvýšení minimální mzdy dotkne zaměstnanců?
Topná sezóna začala. Kolik zaplatíte za dřevo a uhlí?
Komu ještě pojišťovna může přispět na brýle?
Můžete pracovat na rodičovské dovolené?
A co když to na veterině nevyjde, musím zaplatit?
Auta
Levý pruh je na předjíždění. Zúžení, tunely a úseky se…
Koncern VW má dnes 200 dodavatelů software a u různých značek různou elektroniku. Skoncuje s tím nová divize
Land Rover Discovery Sport s novou technikou. Nad jinými 7místnými SUV vyniká nabídkou motorů i schopnostmi v terénu
Galerie: Zemřel Luigi Colani. Designér, jehož futuristické dopravní prostředky vyrážejí dech
GEFCO slaví 15 let na slovenském trhu
Hry pro příležitostné hráče