Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Astratex posiluje management, novým ředitelem je Ladislav Bárta

Lídr na středoevropském trhu se spodním prádlem a plavkami Astratex posiluje svůj…

Zahradní domky dají vaší zahradě nový rozměr

Na konci zimy opět plánujeme zahradní práce. Avšak zahrada bez místa na relaxaci není…

Nebankovní půjčky prolamují svou neblahou pověst

Ještě nedávno bylo spojení nebankovní půjčky téměř sprostým slovem. Lidé se na ně dívali…

Přestupy

28. května 2018, 00:00 -
28. května 2018, 00:00

ČIIA Tomáš Pivoňka • prezident Ředitel útvaru interní audit Skupiny ČEZ Tomáš Pivoňka byl opět zvolen prezidentem Českého institutu interních auditorů.

ČIIA zvolila Tomáše Pivoňku svým prezidentem již potřetí. Funkční období je dvouleté. Dvaačtyřicetiletý Pivoňka je v čele ČIIA od roku 2014 a dosud v této funkci pracoval především na prohloubení spolupráce s klíčovými partnery ČIIA, kterými jsou ministerstvo financí, Nejvyšší kontrolní úřad, Rada pro veřejný dohled nad auditem a Český institut členů správních orgánů. Zabýval se také propagací interního auditu mezi manažery a mladou generací.

Útvar interního auditu ČEZ řídí Pivoňka od roku 2015. Předtím působil více než deset let ve společnosti EY jako senior manažer v oddělení podnikového poradenství a řízení rizik. Pivoňka je také členem představenstva Evropské konfederace institutů interního auditu, kam byl zvolen jako teprve druhý Čech v historii. Zasedá také ve výboru pro propagaci Mezinárodního institutu interních auditorů.

Genesis Capital

Petr Janovský • finanční ředitel Adam Ruta • investiční analytik

Genesis Capital, jedna z největších firem z oboru rozvojového kapitálu v České republice a na Slovensku, rozšiřuje svůj tým o nového finančního ředitele Petra Janovského a investičního analytika Adama Rutu. Petr Janovský má zkušenosti z bankovního sektoru, kde zastával různé pozice ve finančních odděleních GE Money Bank, HSBC a Komerční banky. Zabýval se finančním řízením dceřiných společností, M&A transakcemi a řešením strategických projektů banky. V oblasti akvizic se zaměřoval na oceňování finančních institucí a úvěrových portfolií. Věnoval se také problematice penzijních a investičních fondů. Petr Janovský získal doktorát na Vysoké škole ekonomické v Praze, je absolventem Fakulty podnikohospodářské. Mluví česky, anglicky a francouzsky. Adam Ruta sbíral zkušenosti v oboru podnikových financí a controllingu ve stavebnictví a energetice, spolupracoval na strategii rozvoje obnovitelných zdrojů Skupiny ČEZ, postakviziční integraci pořízených aktiv a jejich řízení.

Adam je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze se specializací na finance, oceňování podniků a hospodářskou politiku. Dále také absolvoval na London School of Economics mimosemestrální kurzy zaměřené na corporate finance. Mluví česky a anglicky.

E. ON Energie

Jan Zápotočný • člen představenstva

Představenstvo společnosti E. ON Energie má nového člena. Jan Zápotočný bude nově zodpovědný za podporu a řízení obchodu, konkrétně za prodej zákazníkům z řad domácností a středních i velkých podniků. V představenstvu E. ON Energie doplnil Jan Zápotočný Martina Záklasníka a Michala Šafáře.

Jan Zápotočný dříve pracoval v pozici obchodního ředitele ve slovenské Telefónice O2, byl jednatelem ve společnosti ČEZ Prodej, kde odpovídal za prodej a prodejní kanály. V posledních třech letech působil jako člen představenstva ve slovenské pojišťovně NN, kde měl na starost zejména prodej a marketing. Jan Zápotočný má tři dcery, mezi jeho koníčky patří jízda na motorce, létání, lyžování nebo horská turistika.

Sanofi

Emmanuelle Valentin • vedoucí manažerka ČR/Slovensko

Emmanuelle Valentin byla jmenována vedoucí manažerkou Sanofi Česká republika a Slovensko. Ze své pozice bude řídit externí a interní program s názvem One Sanofi se zaměřením zejména na strategii pro vnější vztahy, zjednodušení fungování společnosti a řízení talentů. Emmanuelle Valentin ve společnosti Sanofi pracuje od roku 1996. Od té doby získala profesní zkušenosti v různých oblastech marketingu, obchodu, financí a distribuce ve francouzské pobočce Sanofi i v její centrále. Zde spolupracovala na různých projektech zaměřených na řízení změn a transformaci společnosti. V roce 2012 byla jmenována do pozice VP Commercial Excellence & Innovation Sanofi Europe, V říjnu 2015 pak byla jmenována do pozice ředitelky GenMed & Country Chair Rumunsko a Moldavsko. Vedle pozice vedoucí manažerky pro Českou republiku a Slovensko bude Emmanuelle i nadále působit ve své současné roli ředitelky GenMed Central Europe Cluster.


Čtěte také

Čtvrtina se prodá, zbytek vyhodí. Ve sklárně Moser si úzkostlivě hlídají kvalitu

Sklárna Moser: čtvrtina se prodá, zbytek vyhodí

V Moseru dělají všechno ručně, úzkostlivě hlídají kvalitu a za výtvor si klidně řeknou o…

před 9 hodinami

 Deutsche Bank a Commerzbank

Tragédie Deutsche Bank. Německý gigant čeká boj o přežití

Ještě nedávno nejrespektovanější finanční ústav evropského kontinentu čeká rozhodující…

před 10 hodinami

 Muži s bitcoinem. Ondřej Klofáč (vlevo) a Pavel Pulkráb se postili do zprostředkování obchodu s virtuálními měnami. Zabývají se zhruba dvacítkou z nich s největší kapitalizací.

Po padesátce zrychlit: zkušení byznysmeni vydělávají na kryptoměnách i aplikacích

Tyhle padesátníky ještě nikdo z oběhu nestáhl a chystají se znovu měnit svět.

před 11 hodinami

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Komentáře

Finance
Poradna plná daňového přiznání
Kouříte zdravě aneb jakým rizikem jsou náhražky cigaret?
Přes 371 tisíc domácností loni změnilo dodavatele. I proto, že se zdražovalo
Neomezená mobilní data nejsou a ani nebudou
Otcovská dovolená v roce 2019
Auta
Volvo XC90 se po faceliftu nezměnilo, nově ale maskuje…
První opravdová Cupra se jmenuje Formentor a sází na plug-in hybridní pohon
Audi Q8 může mít výkon 330 koní také v kombinaci s dieselem. Stačí vznést požadavek na obvyklé místo
Jak chrání SUV chodce? Forester a RAV4 na výbornou, BMW X1 v podstatě vůbec
Srovnání pokut u nás, v Rakousku, Německu a na Slovensku: Koho bolí nejvíc?
Technologie
Srovnání pokut v sousedních zemích. Kde řidiči platí nejvíc?
Nvidia vydala GeForce GTX 1660 Ti: Turing s „RTX Off“, ale levnější. Jak dopadl?
Cnews FM: Strach z vývoje Windows 10 a protispotřebitelské výroky ministerstva [podcast]
Moneta ještě pořád chce koupit Air Bank, zaplatila by ale méně
Šeptanda: Microsoft ukáže nový Xbox již v červnu na E3
Hry pro příležitostné hráče