Přestupy

23. dubna 2018, 00:00 -
23. dubna 2018, 00:00

Miton Vladimír Janouš • CFO Finance investiční skupiny Miton řídí od března nový CFO Vladimír Janouš.

Firemním financím se věnuje celou svou kariéru, tento obor vystudoval na Vysoké škole ekonomické v Praze. Nahrazuje Martina Řezáče, který v této pozici po vzájemné dohodě skončil na konci loňského roku. Vladimír Janouš do Mitonu přichází z mezinárodní poradenské společnosti KPMG, kde se 15 let věnoval auditu, management consultingu, fúzím a akvizicím. Náplní jeho práce bude finanční management celé struktury Miton holdingu, posuzování nových investičních příležitostí, ale také pomoc jednotlivým firmám v portfoliu s finančním managementem, byznys plány a reportingem. Vladimír Janouš v současné pozici využije zejména zkušenosti s řízením projektů v oblasti financování, tvorby podnikatelských plánů a posuzování investic.

Raiffeisenbank

Martin Stotter • člen představenstva a CRO František Ježek • člen představenstva zodpovědný za korporátní bankovnictví

Novým členem představenstva Raiff eisenbank se stal Martin Stotter (41), který bude z pozice chief risk offi cer zodpovědný za oblast řízení rizik. Pozice vedoucího korporátního segmentu se ujal František Ježek (45). Martin Stotter absolvoval matematické gymnázium a poté univerzitu ve Štýrském Hradci, kde v roce 2002 získal titul doktor práv. Studoval rovněž na univerzitě Alcalá de Henares ve Španělsku.

Pro skupinu Raiff eisen Bank International pracuje již více než patnáct let, a to jak v domovském Rakousku, tak například i v Srbsku či Slovinsku. Před příchodem do Raiff eisenbank zastával pozici CRO a člena představenstva Raiff eisen bank v Bělehradě. Martin Stotter hovoří německy, anglicky, španělsky a srbsky. Mezi jeho koníčky patří sport, historie a cestování.

František Ježek byl doposud členem představenstva Raiff eisenbank zodpovědným za řízení rizik. Od 1. dubna řídí z pozice člena představenstva banky divizi korporátního bankovnictví. Před nástupem do Raiff eisenbank působil ve vídeňské centrále RBI jako šéf retailového risku pro všechny trhy, na kterých skupina RBI v regionu střední a východní Evropy působí. Pracoval rovněž ve skupině GE Money.

František Ježek vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a hovoří anglicky a německy. Volný čas rád tráví na horách.

KPMG Legal

Ondřej Vykoukal • advokát

Do advokátní kanceláře KPMG Legal nastoupil advokát Ondřej Vykoukal (29). Ve své praxi se zaměřuje především na právo duševního vlastnictví, zejména na právo autorské a práva související. Poradenství poskytuje rovněž v oblasti práva informačních technologií, kde se věnuje převážně technologiím, právním aspektům internetu a právním vztahům odehrávajícím se online. Ondřej poskytuje právní poradenství také v oblasti zdravotnického práva.

V roce 2017 zahájil Ondřej spolupráci s neziskovou organizací Pro bono aliance, jejímž prostřednictvím poskytuje pro bono právní služby neziskovým organizacím a lidem ve složitých životních situacích.

Před příchodem do KPMG Legal působil v advokátní kanceláři Vyskočil, Krošlák a partneři. Ve volném čase se Ondřej věnuje triatlonu a sborovému zpěvu.

Cushman & Wakefi eld

Glyn Evans • head of design & build, CEE Marie Vlčková • head of design

Společnost Cushman & Wakefield rozšiřuje své oddělení projektového řízení a developmentu o novou platformu C&W design & build. Novou službu povede z Prahy Glyn Evans, a to pro celý region střední a východní Evropy. Společně s Glynem, který rovněž povede PDS v České republice, přichází i zkušená architektka Marie Vlčková, jež se postaví do čela oddělení designu interiérů. Marie bude řídit navrhování interiérů, realizaci vybavení komerčních prostor a poradenské služby ve vztahu k pracovištím. Uvedené změny jsou součástí globální transformace služeb PDS ve společnosti Cushman & Wakefield. Glyn má více než desetileté zkušenosti s poskytováním služeb řízení projektů a komerčních fit-outů v regionu střední a východní Evropy. Do společnosti Cushman & Wakefield přichází z firmy JLL, kde zastával funkci ředitele projektového managementu pro region CEE. Marie Vlčková pracovala poslední čtyři roky pro společnost Tétris Design & Build jako seniorní architektka.

Ve své předchozí pozici realizovala společně s Glynem více než 20 úspěšných projektů nejen v České republice, ale také na Slovensku, v Lotyšsku a v Libanonu. Marie Vlčková vystudovala Fakultu architektury Vysokého učení technického v Brně. Ve společnosti Cushman & Wakefield bude zastávat pozici vedoucí designu interiérů.

SSČS

Monika Laušmanová • místopředsedkyně představenstva odpovědná za divizi rizika a provoz Ondřej Čtvrtečka • člen představenstva odpovědný za divizi obchod

Dvě nové posily má představenstvo Stavební spořitelny České spořitelny. První z nich a zároveň místopředsedkyní představenstva je Monika Laušmanová, která se nově ujala řízení divize rizika a provoz. Druhým členem odpovědným za divizi obchod je Ondřej Čtvrtečka. Představenstvo i nadále povede Jiří Plíšek. Monika Laušmanová je uznávanou specialistkou na oblast řízení rizik. Ve skupině Erste působí od roku 1998, kdy nastoupila jako risk manažerka do Erste Bank CZ. V roce 2000 přešla do České spořitelny, kde až do konce roku 2017 řídila útvar strategického řízení rizik. V současné době také zastává pozici předsedkyně Komise pro bankovní regulaci České bankovní asociace. Mimoto se věnuje i přednáškové činnosti na Matematickofyzikální fakultě Univerzity Karlovy a v dalších vzdělávacích institucích.

Ondřej Čtvrtečka přichází do Buřinky z České spořitelny, kam nastoupil před jedenácti lety. Během své praxe získal bohaté obchodní zkušenosti v pobočkové síti, v posledních letech pak odpovídal za řízení rizik nezajištěných retailových úvěrů.


Čtěte také

 Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z ANO

Jablonecký primátor Kroupa vystoupil z ANO. Rozpad koalice bere za osobní selhání

Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z hnutí ANO. Hlavním důvodem je podle něj…

před 2 hodinami

Budova BLOX v pražských Dejvicích

Realitní byznys za více než dvě miliardy. Dejvický BLOX kupuje Českomoravská Nemovitostní

Administrativní budova BLOX v pražských Dejvicích, ve které sídlí například internetový…

před 2 hodinami

Kryptoměny  Těžba kryptoměn

Těžba kryptoměn loni vyprodukovala 800 tun CO2. Odpovídala roční spotřebě elektřiny v Polsku

Světová těžba kryptoměn prostřednictvím aplikací v počítačích uživatelů loni spotřebovala…

před 3 hodinami

 Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula

Požadavky odborářů: růst mezd o 6 až 7 procent, kratší pracovní doba a delší dovolená

Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) doporučuje odborovým vyjednavačům, aby…

před 3 hodinami

 Vydědění - ilustrační foto

S vyděděním potomka buďte opatrní. Můžete tak učinit, pouze pokud máte opravdu pádný důvod

Chcete-li vlastnímu dítěti odepřít nárok na, aby jednoho dne zdědilo majetek, který jste…

před 3 hodinami

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Komentáře

Finance
Jak se zvýšení minimální mzdy dotkne zaměstnanců?
Topná sezóna začala. Kolik zaplatíte za dřevo a uhlí?
Komu ještě pojišťovna může přispět na brýle?
Můžete pracovat na rodičovské dovolené?
A co když to na veterině nevyjde, musím zaplatit?
Auta
Levý pruh je na předjíždění. Zúžení, tunely a úseky se…
Koncern VW má dnes 200 dodavatelů software a u různých značek různou elektroniku. Skoncuje s tím nová divize
Land Rover Discovery Sport s novou technikou. Nad jinými 7místnými SUV vyniká nabídkou motorů i schopnostmi v terénu
Galerie: Zemřel Luigi Colani. Designér, jehož futuristické dopravní prostředky vyrážejí dech
GEFCO slaví 15 let na slovenském trhu
Hry pro příležitostné hráče