Přestupy

23. dubna, 00:00 -
23. dubna, 00:00

Miton Vladimír Janouš • CFO Finance investiční skupiny Miton řídí od března nový CFO Vladimír Janouš.

Firemním financím se věnuje celou svou kariéru, tento obor vystudoval na Vysoké škole ekonomické v Praze. Nahrazuje Martina Řezáče, který v této pozici po vzájemné dohodě skončil na konci loňského roku. Vladimír Janouš do Mitonu přichází z mezinárodní poradenské společnosti KPMG, kde se 15 let věnoval auditu, management consultingu, fúzím a akvizicím. Náplní jeho práce bude finanční management celé struktury Miton holdingu, posuzování nových investičních příležitostí, ale také pomoc jednotlivým firmám v portfoliu s finančním managementem, byznys plány a reportingem. Vladimír Janouš v současné pozici využije zejména zkušenosti s řízením projektů v oblasti financování, tvorby podnikatelských plánů a posuzování investic.

Raiffeisenbank

Martin Stotter • člen představenstva a CRO František Ježek • člen představenstva zodpovědný za korporátní bankovnictví

Novým členem představenstva Raiff eisenbank se stal Martin Stotter (41), který bude z pozice chief risk offi cer zodpovědný za oblast řízení rizik. Pozice vedoucího korporátního segmentu se ujal František Ježek (45). Martin Stotter absolvoval matematické gymnázium a poté univerzitu ve Štýrském Hradci, kde v roce 2002 získal titul doktor práv. Studoval rovněž na univerzitě Alcalá de Henares ve Španělsku.

Pro skupinu Raiff eisen Bank International pracuje již více než patnáct let, a to jak v domovském Rakousku, tak například i v Srbsku či Slovinsku. Před příchodem do Raiff eisenbank zastával pozici CRO a člena představenstva Raiff eisen bank v Bělehradě. Martin Stotter hovoří německy, anglicky, španělsky a srbsky. Mezi jeho koníčky patří sport, historie a cestování.

František Ježek byl doposud členem představenstva Raiff eisenbank zodpovědným za řízení rizik. Od 1. dubna řídí z pozice člena představenstva banky divizi korporátního bankovnictví. Před nástupem do Raiff eisenbank působil ve vídeňské centrále RBI jako šéf retailového risku pro všechny trhy, na kterých skupina RBI v regionu střední a východní Evropy působí. Pracoval rovněž ve skupině GE Money.

František Ježek vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a hovoří anglicky a německy. Volný čas rád tráví na horách.

KPMG Legal

Ondřej Vykoukal • advokát

Do advokátní kanceláře KPMG Legal nastoupil advokát Ondřej Vykoukal (29). Ve své praxi se zaměřuje především na právo duševního vlastnictví, zejména na právo autorské a práva související. Poradenství poskytuje rovněž v oblasti práva informačních technologií, kde se věnuje převážně technologiím, právním aspektům internetu a právním vztahům odehrávajícím se online. Ondřej poskytuje právní poradenství také v oblasti zdravotnického práva.

V roce 2017 zahájil Ondřej spolupráci s neziskovou organizací Pro bono aliance, jejímž prostřednictvím poskytuje pro bono právní služby neziskovým organizacím a lidem ve složitých životních situacích.

Před příchodem do KPMG Legal působil v advokátní kanceláři Vyskočil, Krošlák a partneři. Ve volném čase se Ondřej věnuje triatlonu a sborovému zpěvu.

Cushman & Wakefi eld

Glyn Evans • head of design & build, CEE Marie Vlčková • head of design

Společnost Cushman & Wakefield rozšiřuje své oddělení projektového řízení a developmentu o novou platformu C&W design & build. Novou službu povede z Prahy Glyn Evans, a to pro celý region střední a východní Evropy. Společně s Glynem, který rovněž povede PDS v České republice, přichází i zkušená architektka Marie Vlčková, jež se postaví do čela oddělení designu interiérů. Marie bude řídit navrhování interiérů, realizaci vybavení komerčních prostor a poradenské služby ve vztahu k pracovištím. Uvedené změny jsou součástí globální transformace služeb PDS ve společnosti Cushman & Wakefield. Glyn má více než desetileté zkušenosti s poskytováním služeb řízení projektů a komerčních fit-outů v regionu střední a východní Evropy. Do společnosti Cushman & Wakefield přichází z firmy JLL, kde zastával funkci ředitele projektového managementu pro region CEE. Marie Vlčková pracovala poslední čtyři roky pro společnost Tétris Design & Build jako seniorní architektka.

Ve své předchozí pozici realizovala společně s Glynem více než 20 úspěšných projektů nejen v České republice, ale také na Slovensku, v Lotyšsku a v Libanonu. Marie Vlčková vystudovala Fakultu architektury Vysokého učení technického v Brně. Ve společnosti Cushman & Wakefield bude zastávat pozici vedoucí designu interiérů.

SSČS

Monika Laušmanová • místopředsedkyně představenstva odpovědná za divizi rizika a provoz Ondřej Čtvrtečka • člen představenstva odpovědný za divizi obchod

Dvě nové posily má představenstvo Stavební spořitelny České spořitelny. První z nich a zároveň místopředsedkyní představenstva je Monika Laušmanová, která se nově ujala řízení divize rizika a provoz. Druhým členem odpovědným za divizi obchod je Ondřej Čtvrtečka. Představenstvo i nadále povede Jiří Plíšek. Monika Laušmanová je uznávanou specialistkou na oblast řízení rizik. Ve skupině Erste působí od roku 1998, kdy nastoupila jako risk manažerka do Erste Bank CZ. V roce 2000 přešla do České spořitelny, kde až do konce roku 2017 řídila útvar strategického řízení rizik. V současné době také zastává pozici předsedkyně Komise pro bankovní regulaci České bankovní asociace. Mimoto se věnuje i přednáškové činnosti na Matematickofyzikální fakultě Univerzity Karlovy a v dalších vzdělávacích institucích.

Ondřej Čtvrtečka přichází do Buřinky z České spořitelny, kam nastoupil před jedenácti lety. Během své praxe získal bohaté obchodní zkušenosti v pobočkové síti, v posledních letech pak odpovídal za řízení rizik nezajištěných retailových úvěrů.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Akcie Apple a Alphabet vymazaly letošní zisky
Jak si vyřídit živnostenský list a kolik to bude stát?
Kdy potřebujete návrh vkladu do katastru nemovitostí? Jde to online?
Zdražil váš dodavatel? Právě teď můžete bezplatně odejít
Jak si vyřídit výpis z katastru nemovitostí online?
Auta
Jízdní dojmy: Autobusy Isuzu
Volkswagen Atlas Cross Sport: Další SUV s karoserií „kupé“ se představuje v sériové podobě
Kvíz: Poznáte auto jen podle fotky zadního světla?
CNG autobusy Solaris pro Paříž
Nová Mazda3 se ukázala v Praze. Jen dva týdny po světové premiéře v L.A.
Technologie
Xbox Game Pass jen za polovinu. Za 1500 Kč můžete hrát 100+ her po celý rok
Stáhněte si zdarma hry Lego The Hobbit a Full Throttle Remastered
Intel odhalil architekturu GPU Gen11. Grafika Ice Lake má mít výkon jako Ryzen 3 2200G
Nejlevnější smartphony pod stromeček. Co koupit do 5000 Kč?
Mobilní banka Revolut získala bankovní licenci pro Evropu
Hry pro příležitostné hráče