Přestupy

23. dubna 2018, 00:00 -
23. dubna 2018, 00:00

Miton Vladimír Janouš • CFO Finance investiční skupiny Miton řídí od března nový CFO Vladimír Janouš.

Firemním financím se věnuje celou svou kariéru, tento obor vystudoval na Vysoké škole ekonomické v Praze. Nahrazuje Martina Řezáče, který v této pozici po vzájemné dohodě skončil na konci loňského roku. Vladimír Janouš do Mitonu přichází z mezinárodní poradenské společnosti KPMG, kde se 15 let věnoval auditu, management consultingu, fúzím a akvizicím. Náplní jeho práce bude finanční management celé struktury Miton holdingu, posuzování nových investičních příležitostí, ale také pomoc jednotlivým firmám v portfoliu s finančním managementem, byznys plány a reportingem. Vladimír Janouš v současné pozici využije zejména zkušenosti s řízením projektů v oblasti financování, tvorby podnikatelských plánů a posuzování investic.

Raiffeisenbank

Martin Stotter • člen představenstva a CRO František Ježek • člen představenstva zodpovědný za korporátní bankovnictví

Novým členem představenstva Raiff eisenbank se stal Martin Stotter (41), který bude z pozice chief risk offi cer zodpovědný za oblast řízení rizik. Pozice vedoucího korporátního segmentu se ujal František Ježek (45). Martin Stotter absolvoval matematické gymnázium a poté univerzitu ve Štýrském Hradci, kde v roce 2002 získal titul doktor práv. Studoval rovněž na univerzitě Alcalá de Henares ve Španělsku.

Pro skupinu Raiff eisen Bank International pracuje již více než patnáct let, a to jak v domovském Rakousku, tak například i v Srbsku či Slovinsku. Před příchodem do Raiff eisenbank zastával pozici CRO a člena představenstva Raiff eisen bank v Bělehradě. Martin Stotter hovoří německy, anglicky, španělsky a srbsky. Mezi jeho koníčky patří sport, historie a cestování.

František Ježek byl doposud členem představenstva Raiff eisenbank zodpovědným za řízení rizik. Od 1. dubna řídí z pozice člena představenstva banky divizi korporátního bankovnictví. Před nástupem do Raiff eisenbank působil ve vídeňské centrále RBI jako šéf retailového risku pro všechny trhy, na kterých skupina RBI v regionu střední a východní Evropy působí. Pracoval rovněž ve skupině GE Money.

František Ježek vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a hovoří anglicky a německy. Volný čas rád tráví na horách.

KPMG Legal

Ondřej Vykoukal • advokát

Do advokátní kanceláře KPMG Legal nastoupil advokát Ondřej Vykoukal (29). Ve své praxi se zaměřuje především na právo duševního vlastnictví, zejména na právo autorské a práva související. Poradenství poskytuje rovněž v oblasti práva informačních technologií, kde se věnuje převážně technologiím, právním aspektům internetu a právním vztahům odehrávajícím se online. Ondřej poskytuje právní poradenství také v oblasti zdravotnického práva.

V roce 2017 zahájil Ondřej spolupráci s neziskovou organizací Pro bono aliance, jejímž prostřednictvím poskytuje pro bono právní služby neziskovým organizacím a lidem ve složitých životních situacích.

Před příchodem do KPMG Legal působil v advokátní kanceláři Vyskočil, Krošlák a partneři. Ve volném čase se Ondřej věnuje triatlonu a sborovému zpěvu.

Cushman & Wakefi eld

Glyn Evans • head of design & build, CEE Marie Vlčková • head of design

Společnost Cushman & Wakefield rozšiřuje své oddělení projektového řízení a developmentu o novou platformu C&W design & build. Novou službu povede z Prahy Glyn Evans, a to pro celý region střední a východní Evropy. Společně s Glynem, který rovněž povede PDS v České republice, přichází i zkušená architektka Marie Vlčková, jež se postaví do čela oddělení designu interiérů. Marie bude řídit navrhování interiérů, realizaci vybavení komerčních prostor a poradenské služby ve vztahu k pracovištím. Uvedené změny jsou součástí globální transformace služeb PDS ve společnosti Cushman & Wakefield. Glyn má více než desetileté zkušenosti s poskytováním služeb řízení projektů a komerčních fit-outů v regionu střední a východní Evropy. Do společnosti Cushman & Wakefield přichází z firmy JLL, kde zastával funkci ředitele projektového managementu pro region CEE. Marie Vlčková pracovala poslední čtyři roky pro společnost Tétris Design & Build jako seniorní architektka.

Ve své předchozí pozici realizovala společně s Glynem více než 20 úspěšných projektů nejen v České republice, ale také na Slovensku, v Lotyšsku a v Libanonu. Marie Vlčková vystudovala Fakultu architektury Vysokého učení technického v Brně. Ve společnosti Cushman & Wakefield bude zastávat pozici vedoucí designu interiérů.

SSČS

Monika Laušmanová • místopředsedkyně představenstva odpovědná za divizi rizika a provoz Ondřej Čtvrtečka • člen představenstva odpovědný za divizi obchod

Dvě nové posily má představenstvo Stavební spořitelny České spořitelny. První z nich a zároveň místopředsedkyní představenstva je Monika Laušmanová, která se nově ujala řízení divize rizika a provoz. Druhým členem odpovědným za divizi obchod je Ondřej Čtvrtečka. Představenstvo i nadále povede Jiří Plíšek. Monika Laušmanová je uznávanou specialistkou na oblast řízení rizik. Ve skupině Erste působí od roku 1998, kdy nastoupila jako risk manažerka do Erste Bank CZ. V roce 2000 přešla do České spořitelny, kde až do konce roku 2017 řídila útvar strategického řízení rizik. V současné době také zastává pozici předsedkyně Komise pro bankovní regulaci České bankovní asociace. Mimoto se věnuje i přednáškové činnosti na Matematickofyzikální fakultě Univerzity Karlovy a v dalších vzdělávacích institucích.

Ondřej Čtvrtečka přichází do Buřinky z České spořitelny, kam nastoupil před jedenácti lety. Během své praxe získal bohaté obchodní zkušenosti v pobočkové síti, v posledních letech pak odpovídal za řízení rizik nezajištěných retailových úvěrů.


Čtěte také

 Páral

Španělská Omladina a Evropa

„Proevropské síly" sklízejí plody svého konání v posledních třech desetiletích.

před 8 hodinami

 Muži s bitcoinem. Ondřej Klofáč (vlevo) a Pavel Pulkráb se postili do zprostředkování obchodu s virtuálními měnami. Zabývají se zhruba dvacítkou z nich s největší kapitalizací.

Po padesátce zrychlit: zkušení byznysmeni vydělávají na kryptoměnách i aplikacích

Tyhle padesátníky ještě nikdo z oběhu nestáhl a chystají se znovu měnit svět.

před 9 hodinami

 Americký prezident Donald Trump

Zklidnění na frontě: Čína nakoupí americké zboží za 1,2 bilionu dolarů

Čína v rámci obchodních rozhovorů se Spojenými státy souhlasila, že nakoupí americké…

22. února 2019

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Komentáře

Finance
Poradna plná daňového přiznání
Kouříte zdravě aneb jakým rizikem jsou náhražky cigaret?
Přes 371 tisíc domácností loni změnilo dodavatele. I proto, že se zdražovalo
Neomezená mobilní data nejsou a ani nebudou
Otcovská dovolená v roce 2019
Auta
Volvo XC90 se po faceliftu nezměnilo, nově ale maskuje…
První opravdová Cupra se jmenuje Formentor a sází na plug-in hybridní pohon
Audi Q8 může mít výkon 330 koní také v kombinaci s dieselem. Stačí vznést požadavek na obvyklé místo
Jak chrání SUV chodce? Forester a RAV4 na výbornou, BMW X1 v podstatě vůbec
Srovnání pokut u nás, v Rakousku, Německu a na Slovensku: Koho bolí nejvíc?
Technologie
Srovnání pokut v sousedních zemích. Kde řidiči platí nejvíc?
Nvidia vydala GeForce GTX 1660 Ti: Turing s „RTX Off“, ale levnější. Jak dopadl?
Cnews FM: Strach z vývoje Windows 10 a protispotřebitelské výroky ministerstva [podcast]
Moneta ještě pořád chce koupit Air Bank, zaplatila by ale méně
Šeptanda: Microsoft ukáže nový Xbox již v červnu na E3
Hry pro příležitostné hráče