Přestupy

12. března, 00:00 -
12. března, 00:00

Sotio Radek Špíšek • generální ředitel Biotechnologická společnost Sotio jmenovala do funkce generálního ředitele firmy Radka Špíška. Ve funkci nahradí Ladislava Bartoníčka, který bude v Sotiu i nadále působit v rámci vrcholného vedení a nahradí Radka Špíška v dozorčí radě společnosti. Radek Špíšek je v Sotiu od jeho vzniku v roce 2010. Doposud byl ve vrcholném vedení zodpovědný za řízení výzkumu a výroby. Má dlouholetou praxi v mezinárodním imunoterapeutickém výzkumu i zkušenosti s procesem klinického vývoje nových protinádorových léčiv. Absolvoval 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy a postgraduální studium v oboru imunologie. V letech 2000 až 2002 pracoval v Institute de Biologie na Univerzitě v Nantes ve Francii. Tři roky byl členem týmu Ralpha Steinmana, držitele Nobelovy ceny za lékařství a fyziologii, v oddělení nádorové imunologie Rockefellerovy univerzity v New Yorku. Ve své vědecké práci se dlouhodobě věnuje výzkumu v oblasti nádorové imunologie a protinádorové imunoterapie.

Je profesorem v oboru lékařské imunologie na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy.

Mall Group

Igor Matejov • CCO

Nejužší vedení skupiny Mail Group získává posilu v podobě nové pozice chief commercial officer. Ta byla svěřena Igoru Matejovovi, který má s komerčními transformacemi desetileté zkušenosti. Nově vzniklá divize Commercial se zaměří na zákazníka. Igor Matejov strávil přes 15 let v seniorních manažerských pozicích a většina jeho úkolů souvisela s transformací obchodní strategie a vnitřního fungování firmy. V polském T-Mobilu působil čtyři roky jako COO a člen nejvyššího vedení.

Spolupráci s Mall Group Igor Matejov zahájil už loni, když se jako senior advisor ve společnosti McKinsey podílel na návrzích transformačních iniciativ. Cílem Igora Matejova je zopakovat úspěšnou transformaci z segmentu telco i v rámci e-commerce.

Actum Digital

Václav Urban • head of sales

Český obchodní tým společnosti Actum Digital, agentury pro digitální strategie a technologická řešení, doplnil Václav Urban. Jeho cílem bude v nově vytvořené pozici head of sales nastartovat růst prodeje služeb zejména na českém trhu a současně připravovat možnou expanzi v regionu střední a východní Evropy.

Před příchodem do společnosti působil v Microsoftu jako ředitel divize Microsoft Dynamics. Zde zodpovídal za prodej řešení na bázi rodiny produktů Microsoft Dynamics a cloudovou transformaci partnerského kanálu v Česku.

Ergo pojišťovna

Jana Jenšová • přesedkyně představenstva

Ergo pojišťovna jmenovala předsedkyní představenstva Janu Jenšovou. Vůbec poprvé je tak v téměř již 25leté historii pojišťovny na českém trhu předsedkyní žena. Jana Jenšová působí ve společnosti již od roku 2000, v pozici členky představenstva pak od roku 2010. Ve funkci nahradí dosavadního CEO Haralda Londera, který vtéto funkci působil od roku 2014. Jana Jenšová je jako CEO zodpovědná za finance, správu pojistných smluv, likvidaci škod, IT, compliance, aktuariát, risk management a vývoj produktů.

KŠB

Martin Štefko • advokát

Řady odborníků advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík rozšířil Martin Šteťko, který se specializuje na oblast pracovního práva. Martin Šteťko je členem České advokátní komory a docentem na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Specializuje se zejména na pracovní právo, právo sociálního zabezpečení a služební právo. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, v roce 2009 byl hostujícím učitelem na Nova Southeastern University vUSA av roce 2016 na KU Leuven v Belgii. Publikoval přes 300 odborných článků a jako autor či spoluautor více než 20 odborných knih k problematice pracovního práva a práva sociálního zabezpečení.

Wustenrot

Marek Hornych • ředitel interní prodejní sítě

Strategický úsek interní prodejní sítě finanční skupiny Wustenrot vede od 1. března Marek Hornych (36). Jeho úkolem bude další rozvoj stávající obchodní sítě finančních poradců a posílení pozice Wustenrotu na českém trhu. Do finanční skupiny Wustenrot přichází z pozice inovačního lídra v Air Bank, kde byl necelé tři roky zodpovědný za inovační proces a šíření inovační kultury.

Zkušenosti z oblasti obchodu a stavebních spořitelen získal také v Raifieisen stavební spořitelně, kde byl sedm let zodpovědný za vzdělávání a rozvoj pobočkové sítě.

Slevomat

Lucie Gučíková • ředitelka strategického rozvoje Veronika Kotásková • obchodní ředitelka

Největší inspirační online portál má ve vedoucích funkcích nové lidi. Předchozí pozice ředitele obchodu byla rozdělena.

Obchodní ředitel nyní řeší standardní provoz obchodního oddělení a ředitel strategického rozvoje nově vede tým, který má za úkol strategické směřování a rozšíření stávajících obchodních modelů a spoluprací. Noví manažeři vzešli z původních interních pozic. Jedná se o Lucii Gučíkovou, která se stala ředitelkou strategického rozvoje. Gučíková pracuje ve Slevomatu již sedm let, během kterých vedla obchodní týmy. Obchodní ředitelkou se stala Veronika Kotásková. Ve Slevomatu začínala před šesti lety, pracovala především v oblasti obchodu a vyprofilovala se zejména v oblasti insight sales.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
9 otázek, na které se chcete zeptat při žádosti o starobní důchod
V Česku je již 131 dobíjecích stanic pro elektroauta
Z pokuty hned exekuce? To je nový trik některých dodavatelů
Co když se vám cestou z dovolené ztratí či poškodí zavazadla?
Co dělat, když ztratíte vysvědčení... a najednou ho potřebujete
Auta
Doprava „ve druhém patře“ se vrací jako UFO na nohách…
Ze Škody Rapid Spaceback se na chvíli stane papamobil. Papeže bude vozit v Irsku
Startovací kabely jsou skvělý pomocník. Ale s jejich zapojením opatrně
Nové BMW Z4 předčasně odhaleno na dalších fotkách. Poprvé ukázalo také interiér
Rolls-Royce Silver Ghost Collection vzpomíná na předka z minulého století
Technologie
ARM odhalil plán budoucích CPU jader: Deimos a Hercules pro přímý útok na Intel
Od října z DVB-T zmizí HD vysílání České televize. Diváci musí přejít na DVB-T2
Sony prodalo již 3 miliony brýlí pro virtuální realitu. PS VR jsou momentálně nejlevnější v historii
V roce 2019 možná hodně zlevní SSD. Ceny NAND Flash prý mohou zkolabovat až o 70 %
První dojmy z nové Fabie? Je pořád stejná
Hry pro příležitostné hráče