Přestupy

12. března, 00:00 -
12. března, 00:00

Sotio Radek Špíšek • generální ředitel Biotechnologická společnost Sotio jmenovala do funkce generálního ředitele firmy Radka Špíška. Ve funkci nahradí Ladislava Bartoníčka, který bude v Sotiu i nadále působit v rámci vrcholného vedení a nahradí Radka Špíška v dozorčí radě společnosti. Radek Špíšek je v Sotiu od jeho vzniku v roce 2010. Doposud byl ve vrcholném vedení zodpovědný za řízení výzkumu a výroby. Má dlouholetou praxi v mezinárodním imunoterapeutickém výzkumu i zkušenosti s procesem klinického vývoje nových protinádorových léčiv. Absolvoval 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy a postgraduální studium v oboru imunologie. V letech 2000 až 2002 pracoval v Institute de Biologie na Univerzitě v Nantes ve Francii. Tři roky byl členem týmu Ralpha Steinmana, držitele Nobelovy ceny za lékařství a fyziologii, v oddělení nádorové imunologie Rockefellerovy univerzity v New Yorku. Ve své vědecké práci se dlouhodobě věnuje výzkumu v oblasti nádorové imunologie a protinádorové imunoterapie.

Je profesorem v oboru lékařské imunologie na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy.

Mall Group

Igor Matejov • CCO

Nejužší vedení skupiny Mail Group získává posilu v podobě nové pozice chief commercial officer. Ta byla svěřena Igoru Matejovovi, který má s komerčními transformacemi desetileté zkušenosti. Nově vzniklá divize Commercial se zaměří na zákazníka. Igor Matejov strávil přes 15 let v seniorních manažerských pozicích a většina jeho úkolů souvisela s transformací obchodní strategie a vnitřního fungování firmy. V polském T-Mobilu působil čtyři roky jako COO a člen nejvyššího vedení.

Spolupráci s Mall Group Igor Matejov zahájil už loni, když se jako senior advisor ve společnosti McKinsey podílel na návrzích transformačních iniciativ. Cílem Igora Matejova je zopakovat úspěšnou transformaci z segmentu telco i v rámci e-commerce.

Actum Digital

Václav Urban • head of sales

Český obchodní tým společnosti Actum Digital, agentury pro digitální strategie a technologická řešení, doplnil Václav Urban. Jeho cílem bude v nově vytvořené pozici head of sales nastartovat růst prodeje služeb zejména na českém trhu a současně připravovat možnou expanzi v regionu střední a východní Evropy.

Před příchodem do společnosti působil v Microsoftu jako ředitel divize Microsoft Dynamics. Zde zodpovídal za prodej řešení na bázi rodiny produktů Microsoft Dynamics a cloudovou transformaci partnerského kanálu v Česku.

Ergo pojišťovna

Jana Jenšová • přesedkyně představenstva

Ergo pojišťovna jmenovala předsedkyní představenstva Janu Jenšovou. Vůbec poprvé je tak v téměř již 25leté historii pojišťovny na českém trhu předsedkyní žena. Jana Jenšová působí ve společnosti již od roku 2000, v pozici členky představenstva pak od roku 2010. Ve funkci nahradí dosavadního CEO Haralda Londera, který vtéto funkci působil od roku 2014. Jana Jenšová je jako CEO zodpovědná za finance, správu pojistných smluv, likvidaci škod, IT, compliance, aktuariát, risk management a vývoj produktů.

KŠB

Martin Štefko • advokát

Řady odborníků advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík rozšířil Martin Šteťko, který se specializuje na oblast pracovního práva. Martin Šteťko je členem České advokátní komory a docentem na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Specializuje se zejména na pracovní právo, právo sociálního zabezpečení a služební právo. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, v roce 2009 byl hostujícím učitelem na Nova Southeastern University vUSA av roce 2016 na KU Leuven v Belgii. Publikoval přes 300 odborných článků a jako autor či spoluautor více než 20 odborných knih k problematice pracovního práva a práva sociálního zabezpečení.

Wustenrot

Marek Hornych • ředitel interní prodejní sítě

Strategický úsek interní prodejní sítě finanční skupiny Wustenrot vede od 1. března Marek Hornych (36). Jeho úkolem bude další rozvoj stávající obchodní sítě finančních poradců a posílení pozice Wustenrotu na českém trhu. Do finanční skupiny Wustenrot přichází z pozice inovačního lídra v Air Bank, kde byl necelé tři roky zodpovědný za inovační proces a šíření inovační kultury.

Zkušenosti z oblasti obchodu a stavebních spořitelen získal také v Raifieisen stavební spořitelně, kde byl sedm let zodpovědný za vzdělávání a rozvoj pobočkové sítě.

Slevomat

Lucie Gučíková • ředitelka strategického rozvoje Veronika Kotásková • obchodní ředitelka

Největší inspirační online portál má ve vedoucích funkcích nové lidi. Předchozí pozice ředitele obchodu byla rozdělena.

Obchodní ředitel nyní řeší standardní provoz obchodního oddělení a ředitel strategického rozvoje nově vede tým, který má za úkol strategické směřování a rozšíření stávajících obchodních modelů a spoluprací. Noví manažeři vzešli z původních interních pozic. Jedná se o Lucii Gučíkovou, která se stala ředitelkou strategického rozvoje. Gučíková pracuje ve Slevomatu již sedm let, během kterých vedla obchodní týmy. Obchodní ředitelkou se stala Veronika Kotásková. Ve Slevomatu začínala před šesti lety, pracovala především v oblasti obchodu a vyprofilovala se zejména v oblasti insight sales.

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Třetina Čechů chce změnit banku, ale odhodlají se jen 2 % z nich
Vše, co potřebujete vědět o GDPR
Lidé mají 4 roky na výměnu kotle. Stát rozdává dotace i bezúročné půjčky
Na podání přehledů zbývá 14 dní
Kolik peněz si vyděláte, až odjedete na dovolenou?
Auta
BMW i8 zůstává u policie i nadále. Nově už ale bude umět…
Pokuta za překročení rychlosti: Co zaplatíte a kolik dostanete bodů
Test KTM 1290 Super Adventure S: Vyzyvatel
Consumer Reports: Tohle jsou nejspolehlivější ojetiny, jaké si můžete pořídit
BMW X3 si splnilo povinnost. V testech IIHS dostalo nejlepší možné hodnocení
Technologie
Mapy.cz přidávají další drobnost. Najdou vám cyklotrasy, naučné stezky apod.
Pět let to nešlo… Česká televize bude mít všechny programy v jednom DVB-T multiplexu
AMD uvádí 12nm Ryzeny 2000. Lepší IPC a takty s jádry Zen+, vyšší výkon ve hrách
Honor 10 přichází: duhový krasavec je levnější dvojče Huawei P20
AMD Ryzen 7 2700X: co přinesl refresh úspěšného osmijádra? (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče