Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Pomozte ochránit uživatele internetu a zachovat svobodný internet

12. září se bude v Evropském parlamentu hlasovat o evropské směrnici o autorském právu.…

Konference o coworkingu TechoCon 2018

Kanceláře se čím dál rychleji mění, práce v nich stejně tak. Jak funguje moderní…

Konec výmluvám a začátek mluvení anglicky se blíží!

Lidský druh je mistrem ve vymlouvání se. Vymlouváme se na počasí, na únavu, na děti, na…

Přestupy

05. března, 00:00 -
05. března, 00:00

CSOB Tomáš Jaroš • výkonný ředitel Patria Finance Blanka Beranová • výkonná ředitelka útvaru

Skupinový design

Tomáš Jaroš vede od března společnost Patria Finance, která je součástí skupiny ČSOB. Vystřídá tak současného výkonného ředitele společnosti Jiřího Vyskočila, který skupinu ČSOB opouští. Jmenování do funkce podléhá schválení České národní banky. Do pozice výkonného ředitele za útvar Skupinový design nastoupí za Tomáše Jaroše Blanka Beranová z ČMSS. Tomáš Jaroš pracuje ve skupině ČSOB v různých manažerských pozicích již od roku 1999. V roce 2006 se stal výkonným ředitelem zodpovědným za oblast obchodní a marketingové podpory. V roce 2012 pokračoval v pozici výkonného ředitele Spotřebního financování a od roku 2014 vedl útvar Designu služeb skupiny ČSOB. Blanka Beranová přichází do pozice výkonné ředitelky útvaru Skupinový design s dlouholetými zkušenostmi z oblasti bankovnictví, které získala v projektech ve společnosti Accenture, ve které jedenáct let pracovala v různých manažerských postech. V ČMSS pracuje od roku 2015, kde vedla projekt implementace nové obchodní strategie, jejímž cílem bylo zajistit dominantní postavení ČMSS na trhu v oblasti stavebního spoření.

M. B. A. Finance Andrej Lošonczi • CEO Roman Bartuška • CEO, r2p invest SICAV

Ve vedení inkasní společnosti M. B. A. Finance došlo ke změnám na vedoucích postech. Dosavadní obchodní ředitel Andrej Lošonczi (39) byl jmenován ředitelem (CEO) společnosti. Na postu vystřídal Romana Bartušku (47), který povede nově vznikající investiční fond r2p invest SICAV. V nové pozici bude Lošoncziho prvořadým cílem zvýšit obchodní podíl společnosti na trhu, rozšířit a inovovat služby a získat klienty z oblastí, kde firma zatím nepůsobila.

Roman Bartuška nadále zůstává v mateřské společnosti M. B. A. Empire, kde bude dozorovat strategickou spolupráci s klíčovými klienty a zodpovídat za vztahy s investory. Dále bude řídit a rozvíjet zmiňovaný nově vznikající investiční fond r2p invest SICAV, který se bude zaměřovat na investice do pohledávek ve střední Evropě aAsii.

Colliers International Iva Caňková • head of Retail and Asset Management Services

Společnost Colliers International rozšířila nabídky služeb ve své české pobočce v Praze o nové oddělení Retail and Asset Management Services, specializované na poradenství a správu nemovitostí a řešení pronájmu komerčních prostor. Zakládá ho Iva Caňková, která do Colliers International nastoupila v dubnu 2016 a doposud zastávala pozici ředitelky oddělení kancelářských prostor. Svoje bohaté zkušenosti z oblasti správy a rozvoje nemovitostí nyní zúročí pro další rozvoj zcela nového oddělení.

Iva Caňková před vstupem do Colliers International získala osmnáctiletou praxi na realitním trhu. Deset let působila ve společnosti Pinnacle Central & Eastern Europe v pozici head of asset management pro Českou republiku a Slovensko a zodpovídala za kompletní poradenské služby pro interní i externí klienty.

ABB Slovensko Tanja Vainio • generální ředitelka

Do pozice generální ředitelky pro ABB Slovensko byla jmenována Tanja Vainio. Souběžně bude řídit českou i slovenskou ABB. Finská rodačka na ředitelském postě vystřídala Marcela van der Hoeka, který nastoupí na nové místo v rámci ABB. Nová a sjednocená role Tanji Vainio umožní společnosti stavět na silných stránkách a synergii mezi oběma zeměmi. Jejím zástupcem na Slovensku je Pavel Mík, který se stal obchodním ředitelem pro Slovensko s funkcí vedení Slovenska. Tanja Vainio do ABB nastoupila v roce 1998. Zastávala zde řadu pozic v oblastech corporate research, supply chain management i ve vedení společnosti, a to ve Finsku, USA, Švýcarsku a Maďarsku. Od roku 2016 je country managing director pro ABB ČR. Tanja Vainio je držitelkou titulu MSc. v oboru engineering a titulu MBA z Massachusetts Institute of Technology vUSA. Stala se finalistkou posledního ročníku prestižní ankety TOP Ženy Česka 2017 v kategorii Manažerka.

Deloitte Legal Petr Graca • seniorní advokát

Do pozice seniorního advokáta kanceláře Ambruz & Dark Deloitte Legal nastoupil Petr Graca. Posiluje tým veřejných regulací a daňových litigací. Bude se věnovat regulaci rozšířené odpovědnosti výrobců. Petr Graca vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze a absolvoval zahraniční studijní pobyty zejména v Německu a Austrálii.

Asahi Brands Europe Petra Maričová • finanční ředitelka

Novou finanční ředitelkou společnosti Asahi Brands Europe se od začátku února stala Petra Maričová. Na tento post nastupuje s šestnáctiletou zkušeností práce v Plzeňském Prazdroji, kde v posledních třech letech působila jako manažerka komerčních financí pro Českou republiku a Slovensko. Ve své roli se zaměří na finanční řízení vývozu na stávající i nové evropské trhy a zvyšování ziskovosti. Do Plzeňského Prazdroje přišla Petra Maričová z auditorské a poradenské společnosti Ernst & Young. Kariéru v Prazdroji zahájila v účetním oddělení a postupně se propracovala na významné manažerské pozice ve finanční části a v oblastech strategického řízení a rozvoje. Petra Maričová vystudovala na Západočeské univerzitě ekonomiku a aplikované vědy, finance a účetnictví studovala také ve Velké Británii.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nabídka ropy roste na rekordní úrovně
O kolik se od ledna zvýší důchody?
Jak poznat české padělané bankovky a koruny?
Jak moc je zdraví nebezpečný život on-line?
Jak je to s platbou zdravotního pojištění v penzi?
Auta
Za řídítky KTM 790 Duke: Skalpel, prosím
Peugeot veze do Paříže koncept nového kupé. Bude to nástupce slavné 504?
Srovnání: Audi e-tron je větší než I-Pace a EQC, ale má nižší dojezd a je pomalejší
Videodojmy: Citroen Grand C4 Picasso 2.0 BlueHDi EAT6
Čtyřdveřový Mercedes-AMG GT přichází také jako civilní 43 4Matic+. Pomalý vážně není
Technologie
Tržní podíly výrobců GPU za Q2 2018: Aktualizace, údaje pro Radeony byly chybné
12. Mezinárodní den proti DRM. Kampaň upozorňuje na negativní dopady ochran
Google může vzdáleně měnit konfiguraci Androidu. Omylem zapínal úsporný režim
Prodeje samostatných grafických karet v Q2 2018: všechno jinak, podíl Nvidie klesnul
Twitter nezatížený algoritmy? Služba chce nabídnout snadné přepínání mezi obsahem
Hry pro příležitostné hráče