Přestupy

12. února 2018, 00:00 -
12. února 2018, 00:00

Sberbank CZ Edin Karabeg • generální ředitel Dozorčí rada Sberbank CZ jmenovala novým generálním ředitelem banky Edina Karabega, zkušeného mezinárodního manažera a dosavadního CEO Sberbank BH v Bosně a Hercegovině. Stávající generální ředitel a předseda představenstva Vladimír Šolc završí na konci ledna úspěšnou, více než čtyřletou misi v čele banky, aby se věnoval dalším profesním příležitostem. Edin Karabeg je seniorní manažer s mezinárodními zkušenostmi na trhu finančních služeb. Od října 2012 jako CEO Sberbank BH v Bosně a Hercegovině se svým týmem dosáhl výrazného růstu čistého zisku a aktiv banky, rozšířil zásadně prodejní kanály a implementoval digitální transformaci procesů. Vystudoval business administration ve Vídni.

Air Bank

Miroslav Sovják • ředitel divize Retailového bankovnictví Ondřej Borovička • ředitel divize Řízení klientského portfolia

Novými členy nejvyššího vedení Air Bank se stali Miroslav Sovják a Ondřej Borovička. Miroslav Sovják (36) bude mít v bance na starost pobočkovou síť a kontaktní centrum. Do Air Bank přichází z České pojišťovny, kde vedl kontaktní centrum. V oblasti pojišťovnictví má dlouholeté zkušenosti, více než tři roky působil také v pojišťovně Generali v Rumunsku. Vystudoval Podnikohospodářskou fakultu na Vysoké škole ekonomické a absolvoval také University of Pittsburgh na Katz Graduate School of Business Prague. Ve volném čase rád sportuje. Ocení také dobré jídlo spojené s dobrým vínem.

Ondřej Borovička (37) povýšil a stal se ředitelem nově vzniklé divize Řízení klientského portfolia. V Air Bank pracuje už dva roky a pod jeho vedením se podařilo zefektivnit přímou komunikaci s klienty. Před příchodem do banky pracoval například v ČSOB nebo u operátora T-Mobile.

Vystudoval Dopravní fakultu ČVUT. Mezi jeho zájmy patří hudba. Baví ho také fotbal, ale volný čas nejraději věnuje své ženě a dvěma malým synům.

Hecht Motors

Josef Šimána • obchodní ředitel

Novým obchodním ředitelem společnosti Hecht Motors, která se zabývá výrobou a prodejem zahradní a dílenské techniky, zahradního nábytku, elektrokol a dalších výrobků pro volný čas, se stal Josef Šimána.

Má více než 15letou praxi v retailu, působil ve společnosti Potten & Pannen -Staněk, kde pracoval v pozicích generálního manažera pro Slovensko a obchodního ředitele pro Českou republiku. Od roku 2016 pak působil v řetězci s luxusní módou Premium Fashion Brands, kde měl zodpovědnost za uvedení nových světových módních značek v Čechách a na Slovensku. Ve firmě Hecht Motors bude Josef Šimána zodpovídat za veškeré obchodní aktivity společnosti včetně strategického plánování, řízení služeb pro zákazníky a rozšiřování prodejní sítě.

bpv Braun Partners

Lucie Kalasová • of counsel

Vedoucí advokátka Lucie Kalašová, působící v advokátní kanceláři bpv Braun Partners, byla jmenována do pozice of counsel. V advokátní kanceláři vede právní tým zaměřený na oblast pracovního práva a ochranu osobních údajů. Ve své dlouholeté praxi se zaměřuje na poradenství týkající se nejen pracovního práva a ochrany osobních údajů, ale oblastí blízce souvisejících, jako jsou např. vztahy mezi obchodními korporacemi a jejich statutárními orgány, vysílání zaměstnanců v rámci Evropské unie, pobytová agenda cizinců.

Lucie Kalašová pravidelně publikuje v předních českých médiích a aktivně se věnuje přednáškové činnosti. Je členkou Labour Code & Social Afiairs Committee u Americké obchodní komory v Praze.

Dále je doporučovanou odbornicí mezinárodní ratingové agentury Chambers Europe. Vystudovala Právnickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, pregraduální studium absolvovala na Filozofické fakultě Technické univerzity v Chemnitzu a na Právnické fakultě Univerzity v Pasově. Hovoří plynně německy a anglicky. Mezi její největší koníčky patří rodina, fotografování a kynologie.

Dentons

Martina Tintěrová • talent manager

Pražská kancelář globální právní firmy Dentons jmenovala Martinu Tintěrovou do pozice talent manager pro Českou republiku. Martina Tintěrová pracuje v oblasti lidských zdrojů od roku 1996. Do Dentons přichází z farmaceutické společnosti Novartis, kde působila více než pět let jako HR manažer pro Českou republiku. Její předchozí zkušenosti zahrnují práci v různých mezinárodních HR pozicích ve společnostech Genzyme, Canon a Accenture. Nyní bude zodpovědná za HR strategii firmy, výběr nových členů týmu ajejich profesionální rozvoj, řízení výkonnosti, odměňování a benefity, podporu firemní kultury a bude také v rámci výběru nových zaměstnanců spolupracovat s vysokými školami a univerzitami.

Saxo Bank

Roman Koděra • senior sales manager

Roman Koděra (45) rozšířil tým odborníků na investiční obchodování v Saxo Bank. V pozici senior sales manager je zodpovědný za obsluhu VIP klientů. Před vstupem do Saxo Bank pracoval Roman Koděra téměř 20 let v investičním bankovnictví.

Začínal v pražské pobočce britské ING Barings a následně ING Bank.

V roce 2002 spojil svou kariéru se skupinou Patria Finance a stal se hlavním makléřem a vedoucím obchodování Patria Direct. Zde měl na starost obchodování a investiční strategie pro privátní klienty. Rovněž působil ve společnosti Wood & Company, kde se jako ředitel Private Client Group staral o investice privátních klientů. Od roku 2016 do příchodu do Saxo Bank pracoval v bance Creditas, kde zastával funkce ředitele finančních trhů a finančního experta banky.


Čtěte také

 Vladimír Dlouhý

Dlouhý: K vládě jsme skeptičtí, elektronickou evidenci tržeb ale nerušme

„EET ano, ale…,“ říkají od počátku zástupci Hospodářské komory ČR. Podle jejího…

před 25 minutami

 Elektronická evidence tržeb, ilustrační foto

Elektronická evidence tržeb: odpůrci prohráli, podnikatelé si zvykli

Výraznější úpravy EET už zástupci českých podnikatelů ani politici do zákona neprosadí.

před 6 hodinami

Kryptoměny Mileniálové (ilustrační foto)

Kryptoměny jako investiční nástroj mileniálů

Jako mileniálové jsou označováni lidé narození mezi roky 1982 až 2000. V Evropské unii je…

23. dubna 2019

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Komentáře

ve spolupráci s
  • Koruna se letos výrazně pod 25 CZK/EUR nepodívá

  • Dilema, které řeší každoročně tisíce dovolenkářů. Je…

  • Opce jsou pro toho, kdo si rád nechává zadní vrátka…

  • Strašák jménem volatilita

  • Posíláte peníze po Evropě a chcete se vyhnout vysokým…

  • Online platby, reklamace a clo. Co nepodcenit při nákupu…

  • Připsání zahraniční platby v řádu minut? Jde to!

  • Začnou přibývat nezaměstnaní?

  • Jak to, že většina prognóz loni nevyšla?

Finance
Kupujete léky na internetu?
6 mýtů, že máte odpracováno na důchod
Jaké přestávky se započítávají do pracovní doby?
Kolik v létě ušetří studenti a důchodci na cestování?
Daň z nemovitosti 2019: už vám přišla složenka
Auta
Čerstvý vítr pro užitkové vozy Renault
Nový Land Rover Defender se představí v září. Dostane i vzduchové odpružení
Škoda chystá Kamiq s karoserií kupé. Nás to ale příliš zajímat nemusí
Benzín zdražil více než o korunu na litr. Nafta je tak opět levnější
Ruská variace na Rolls-Royce přichází s další verzí: Aurus Senat kabriolet
Hry pro příležitostné hráče