Přestupy

12. února, 00:00 -
12. února, 00:00

Sberbank CZ Edin Karabeg • generální ředitel Dozorčí rada Sberbank CZ jmenovala novým generálním ředitelem banky Edina Karabega, zkušeného mezinárodního manažera a dosavadního CEO Sberbank BH v Bosně a Hercegovině. Stávající generální ředitel a předseda představenstva Vladimír Šolc završí na konci ledna úspěšnou, více než čtyřletou misi v čele banky, aby se věnoval dalším profesním příležitostem. Edin Karabeg je seniorní manažer s mezinárodními zkušenostmi na trhu finančních služeb. Od října 2012 jako CEO Sberbank BH v Bosně a Hercegovině se svým týmem dosáhl výrazného růstu čistého zisku a aktiv banky, rozšířil zásadně prodejní kanály a implementoval digitální transformaci procesů. Vystudoval business administration ve Vídni.

Air Bank

Miroslav Sovják • ředitel divize Retailového bankovnictví Ondřej Borovička • ředitel divize Řízení klientského portfolia

Novými členy nejvyššího vedení Air Bank se stali Miroslav Sovják a Ondřej Borovička. Miroslav Sovják (36) bude mít v bance na starost pobočkovou síť a kontaktní centrum. Do Air Bank přichází z České pojišťovny, kde vedl kontaktní centrum. V oblasti pojišťovnictví má dlouholeté zkušenosti, více než tři roky působil také v pojišťovně Generali v Rumunsku. Vystudoval Podnikohospodářskou fakultu na Vysoké škole ekonomické a absolvoval také University of Pittsburgh na Katz Graduate School of Business Prague. Ve volném čase rád sportuje. Ocení také dobré jídlo spojené s dobrým vínem.

Ondřej Borovička (37) povýšil a stal se ředitelem nově vzniklé divize Řízení klientského portfolia. V Air Bank pracuje už dva roky a pod jeho vedením se podařilo zefektivnit přímou komunikaci s klienty. Před příchodem do banky pracoval například v ČSOB nebo u operátora T-Mobile.

Vystudoval Dopravní fakultu ČVUT. Mezi jeho zájmy patří hudba. Baví ho také fotbal, ale volný čas nejraději věnuje své ženě a dvěma malým synům.

Hecht Motors

Josef Šimána • obchodní ředitel

Novým obchodním ředitelem společnosti Hecht Motors, která se zabývá výrobou a prodejem zahradní a dílenské techniky, zahradního nábytku, elektrokol a dalších výrobků pro volný čas, se stal Josef Šimána.

Má více než 15letou praxi v retailu, působil ve společnosti Potten & Pannen -Staněk, kde pracoval v pozicích generálního manažera pro Slovensko a obchodního ředitele pro Českou republiku. Od roku 2016 pak působil v řetězci s luxusní módou Premium Fashion Brands, kde měl zodpovědnost za uvedení nových světových módních značek v Čechách a na Slovensku. Ve firmě Hecht Motors bude Josef Šimána zodpovídat za veškeré obchodní aktivity společnosti včetně strategického plánování, řízení služeb pro zákazníky a rozšiřování prodejní sítě.

bpv Braun Partners

Lucie Kalasová • of counsel

Vedoucí advokátka Lucie Kalašová, působící v advokátní kanceláři bpv Braun Partners, byla jmenována do pozice of counsel. V advokátní kanceláři vede právní tým zaměřený na oblast pracovního práva a ochranu osobních údajů. Ve své dlouholeté praxi se zaměřuje na poradenství týkající se nejen pracovního práva a ochrany osobních údajů, ale oblastí blízce souvisejících, jako jsou např. vztahy mezi obchodními korporacemi a jejich statutárními orgány, vysílání zaměstnanců v rámci Evropské unie, pobytová agenda cizinců.

Lucie Kalašová pravidelně publikuje v předních českých médiích a aktivně se věnuje přednáškové činnosti. Je členkou Labour Code & Social Afiairs Committee u Americké obchodní komory v Praze.

Dále je doporučovanou odbornicí mezinárodní ratingové agentury Chambers Europe. Vystudovala Právnickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, pregraduální studium absolvovala na Filozofické fakultě Technické univerzity v Chemnitzu a na Právnické fakultě Univerzity v Pasově. Hovoří plynně německy a anglicky. Mezi její největší koníčky patří rodina, fotografování a kynologie.

Dentons

Martina Tintěrová • talent manager

Pražská kancelář globální právní firmy Dentons jmenovala Martinu Tintěrovou do pozice talent manager pro Českou republiku. Martina Tintěrová pracuje v oblasti lidských zdrojů od roku 1996. Do Dentons přichází z farmaceutické společnosti Novartis, kde působila více než pět let jako HR manažer pro Českou republiku. Její předchozí zkušenosti zahrnují práci v různých mezinárodních HR pozicích ve společnostech Genzyme, Canon a Accenture. Nyní bude zodpovědná za HR strategii firmy, výběr nových členů týmu ajejich profesionální rozvoj, řízení výkonnosti, odměňování a benefity, podporu firemní kultury a bude také v rámci výběru nových zaměstnanců spolupracovat s vysokými školami a univerzitami.

Saxo Bank

Roman Koděra • senior sales manager

Roman Koděra (45) rozšířil tým odborníků na investiční obchodování v Saxo Bank. V pozici senior sales manager je zodpovědný za obsluhu VIP klientů. Před vstupem do Saxo Bank pracoval Roman Koděra téměř 20 let v investičním bankovnictví.

Začínal v pražské pobočce britské ING Barings a následně ING Bank.

V roce 2002 spojil svou kariéru se skupinou Patria Finance a stal se hlavním makléřem a vedoucím obchodování Patria Direct. Zde měl na starost obchodování a investiční strategie pro privátní klienty. Rovněž působil ve společnosti Wood & Company, kde se jako ředitel Private Client Group staral o investice privátních klientů. Od roku 2016 do příchodu do Saxo Bank pracoval v bance Creditas, kde zastával funkce ředitele finančních trhů a finančního experta banky.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
O kolik si skutečně polepšíte při zvýšení hrubé mzdy o tisícovku?
Jak se mění charakter světové populace? Afrika válcuje vyspělý svět
Půjčka na dovolenou? Raději si našetřete
Kdy máte nárok na náhradní volno?
Práce v důchodu: která smlouva je pro vás nejlepší
Auta
Sergio Marchionne byl kvůli zdravotním problémům nahrazen…
Test BMW X3 xDrive30d: V nejlepším pořádku
Retro: Porsche 911 (996) je jako Popelka. Nikdo ji nechce a čeká na svého prince
Zajímavé a nadějné prototypy českých aut, které nikdy nevyjely na silnice
Kde končí německé dieselové ojetiny? Zájem má Ukrajina, Chorvatsko, Francie i ČR
Technologie
LibreOffice je v Microsoft Storu. Neznámý vydavatel ale nebudí důvěru
Je libo levný velký monitor? AOC má 32″ s 2560 × 1440 body na 10bitovém IPS panelu
Nvidia ukázala rozdíl mezi HDR a SDR u her (video)
Jak založit PayPal, jak přes něj platit a jak poslat peníze někomu jinému?
Data mezi účty u Googlu, Microsoftu nebo Facebooku přenesete na pár kliknutí
Hry pro příležitostné hráče