Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Pomozte ochránit uživatele internetu a zachovat svobodný internet

12. září se bude v Evropském parlamentu hlasovat o evropské směrnici o autorském právu.…

Konference o coworkingu TechoCon 2018

Kanceláře se čím dál rychleji mění, práce v nich stejně tak. Jak funguje moderní…

Konec výmluvám a začátek mluvení anglicky se blíží!

Lidský druh je mistrem ve vymlouvání se. Vymlouváme se na počasí, na únavu, na děti, na…

Přestupy

15. ledna, 00:00 -
15. ledna, 00:00

Holiday Inn Prague Congress Centre Zdeněk Kovařík • ředitel Vedení hotelu Holiday Inn Prague Congress Centre se v prosinci loňského roku ujal Zdeněk Kovařík. S řízením hotelových týmů v České republice, ale i v zahraničí má dlouholeté zkušenosti. Jeho posledním zaměstnavatelem byla společnost Orea Hotels, kde pracoval jako generální ředitel Orea Hotelu Voroněž v Brně, Orea Hotelu Pyramida v Praze a také v Orea Spa Hotelu Palace Zvon v Mariánských Lázních. Bohaté zkušenosti načerpal i v hotelech velkých řetězců v Bulharsku a Chorvatsku, kde působil jako ředitel obchodu a marketingu. Vedl také obchodní tým hotelu Crowne Plaza Prague. Zdeněk Kovařík vystudoval marketingovou komunikaci na Vysoké škole hotelové v Praze. Je ženatý a otcem dvou dcer Anny a Emily.

ČEZ Prodej Tomáš Kadlec • generální ředitel

Generálním ředitelem společnosti ČEZ Prodej se stal Tomáš Kadlec. Jeho úkolem bude pokračovat ve zlepšování služeb pro zákazníky ČEZ. Tomáš Kadlec má bohaté zkušenosti z finančního sektoru, naposledy zastával pozici generálního ředitele a předsedy představenstva pojišťovny BNP Paribas Cardif. Vystudoval Matematickofyzikální fakultu Univerzity Karlovy a doktorát získal na CERGE-EI.

BNP Paribas Real Estate Dušan Drábek • head of industrial & logistics agency Czech Republic

Dušan Drábek byl jmenován do pozice head of industrial & logistics agency - ředitel pro Českou republiku a Slovensko se sídlem v Praze, čímž posílil tým industrial & logistics ve střední a východní Evropě. Jeho hlavní odpovědností bude zajišťování řešení na míru pro klienty v České republice ana Slovensku.

Bude se zaměřovat také na další obchodní rozvoj v oblasti průmyslových nemovitostí. Dušan Drábek prošel během své profesní dráhy několika manažerskými pozicemi v oblasti mezinárodního obchodu a smluvní logistiky. Pracoval pro přední mezinárodní logistické společnosti se zaměřením na různá průmyslová odvětví. Je odborníkem na skladovou logistiku, rozvoj obchodu a řízení vztahů se zákazníky. Je absolventem oboru mezinárodní obchod na Vysoké škole ekonomické a mluví plynně anglicky a německy.

Biogen Václav Novotný • regionální ředitel

Novým regionálním ředitelem pro střední a východní Evropu farmaceutické společnosti Biogen se stal Václav Novotný. Zároveň byl jmenován i ředitelem české pobočky této mezinárodní firmy, jejímž cílem je být globálním lídrem v biotechnologickém výzkumu. Podle svých slov bude usilovat o to, aby nové a inovativní léky byly co nejdostupnější pro pacienty v České republice i celé střední Evropě. Václav Novotný má rozsáhlé zkušenosti ve farmaceutickém průmyslu. Začínal v roce 1996 ve společnosti MSD, ve které v různých funkcích strávil 19 let, z toho 11 let jako ředitel české a slovenské pobočky. Od roku 2016 je také viceprezidentem Americké obchodní komory v ČR. Václav Novotný vystudoval medicínu na Univerzitě Karlově, titul MBA získal na Rochester Institute of Technology.

Raiffeisen Josef Langmayer • managing director a jednatel, Raiffeisen - Leasing Jiří Kruncl • finanční ředitel, Raiffeisen investiční společnost

Ve skupině Raiffeisen došlo od Nového roku k personální změně ve dvou klíčových pozicích. Jiří Kruncl, který působil v Raiffeisen -Leasing jako back office director a byl jedním ze tří jednatelů společnosti, se stal finančním ředitelem v Raiffeisen investiční společnosti. V této pozici vystřídal Josefa Langmayera, který od Nového roku naopak zaujal post po Jiřím Krunclovi. Josef Langmayer (34) je

jako managing director v roli jednatele společnosti odpovědný za oblast financí, credit risku, operations a informačních technologií. Ve skupině Raiffeisen pracuje již deset let, naposledy jako finanční ředitel Raiffeisen investiční společnosti a head of controlling & cost management Raiffeisenbank. Josef Langmayer je absolventem ekonomických a manažerských magisterských programů VUT v Brně, Nottingham Trent University a Brno International Business School. Jiří Kruncl (49) pracoval ve společnosti Raiffeisen - Leasing od roku 2010 v pozici back office director. S účinností od ledna 2018 byl jmenován finančním ředitelem Raiffeisen investiční společnosti. V rámci své nové funkce se bude podílet na rozvoji nového realitního fondu Raiffeisen investiční společnosti. Jiří Kruncl je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze.

Coast2Coast Capital Chris Beart • ředitel odpovědný za expanzi do ČR a na Slovensko Martina Rošková • ředitelka pro ČR a Slovensko

Pražskou kancelář mezinárodní investiční společnosti Coast2Coast Capital povede Martina Rošková ve spolupráci s Chrisem Beartem. Chris Beart (48) je ředitelem v Coast2Coast zodpovědným za expanzi do České republiky, současně také klíčovým členem týmu, který se specializuje na vyjednávání, akvizice a optimalizaci investičních společností. Beart získal titul v marketingu a MBA na University of Cape Town Business School. Působil v South African Breweries a Deloitte Consulting. Ve volném čase rád cestuje a rybaří. Martina Rošková zastupuje Coast2Coast v regionu střední a východní Evropy. Má dlouhodobé zkušenosti jak sprivate equity investicemi, tak s podnikatelskou expanzí. Dříve působila jako výkonná manažerka a aktivní členka představenstva regionálních investičních fondů střední a východní Evropy. V rámci své poradenské činnosti pracovala pro řadu předních regionálních společností. Od roku 2011 spolupracuje s katedrou mezinárodního obchodu na Wright State University vUSA, je soudní znalkyní voboru ekonomika, oceňování podniků. Rošková získala titul MBA na Rochester Institute of Technology v USA a magisterský titul v oboru ekonomie na Technické univerzitě v České republice. Ve volném čase hraje na housle, ráda sportuje, miluje přírodu a vyznává zdravý životní styl.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak vypadají SPZ na autech v Evropě?
Platíte víc za vlak kvůli slevě pro studenty a důchodce?
Za černý odběr elektřiny jsou vysoké pokuty. Jak se mu vyhnout?
Kdy vzroste rodičovská o 40 tisíc? A koho se zvýšení bude týkat?
Kdy se v ČR zakáží zvířata v cirkusech?
Auta
Škoda Octavia G-Tec je rychlejší. Tisíc kilometrů s ní ale…
IAA Hannover 2018: Budoucnost užitkových aut? Hybridní, elektrická a autonomní
Euro NCAP: Volkswagen Touareg a Audi A6 za pět, Tourneo za čtyři a Jimny pouze za tři
Kvíz: Víte, kolik dostanete bodů za tyto přestupky?
Za volantem Alpine A110: Svezli jsme se autem, které v ČR jen tak nepotkáte
Technologie
Asus ROG Strix Fusion 700: bezdrátová sluchátka pro hráče (uživatelská recenze)
Další kontroverze CCleaneru. Aktualizoval se, ačkoli jste mu to zakázali
Renault, Nissan a Mitsubishi nahradí svůj infotainment Androidem
Nový ARM procesor pro servery jde na trh: 32jádra Ampere eMAG budou v serverech Lenovo
Nové aktualizace od Microsoftu. Ve Windows 10 v1803 bylo opraveno 54 chyb
Hry pro příležitostné hráče