Přestupy

27. listopadu 2017, 00:00 -
27. listopadu 2017, 00:00

Alzheimercentrum Marta Gažiová • ředitelka pro ošetřovatelskou péči

Společnost Alzheimercentrum, která provozuje síť specializovaných zdravotnických zařízení po celé republice, má novou ředitelku pro ošetřovatelskou péči. Od listopadu se jí stává Marta Gažiová (60).

Gažiová má více než čtyřicetiletou praxi ve zdravotnictví a ošetřovatelství. Více než deset let byla náměstkyní ředitele pro ošetřovatelství v Univerzitní nemocnici Milosrdných bratří v Bratislavě, kde působila do roku 2015. V oboru se rovněž celoživotně vzdělává, je držitelkou více než desítky nejrůznějších certifikátů a několika ocenění. Je členkou pracovních skupin slovenského ministerstva zdravotnictví, které se zabývají ošetřovatelskou péčí. Působí rovněž jako konzultantka pro ošetřovatelství na Úřadu pro dohled nad zdravotní péčí SR. Ve společnosti Alzheimercentrum bude mít Marta Gažiová na starost komplexní vedení a řízení ošetřovatelské péče. Dále bude odpovědná za nastavení ISO norem pro kvalitu péče a za zavádění nových trendů, postupů a metod v ošetřovatelství.

HSBC

Richard Keery • generální ředitel

HSBC oznámila jmenování Richarda Keeryho generálním ředitelem HSBC Bank plc – pobočka Praha. Richard Keery nahrazuje Michaela Hordleyho, který vedl českou pobočku HSBC od roku 2014 a který se nyní přesouvá do globální centrály HSBC v Londýně. Richard Keery svou kariéru v HSBC zahájil v roce 1997 v Severním Irsku. Zastával různé pozice v oblasti strukturovaného financování aktiv, korporátního bankovnictví, financování obchodu a řízení rizik. Další mezinárodní zkušenosti získal na trzích v Evropě, Asii a na Středním východě. Před svým příchodem do České republiky pracoval více než tři roky jako ředitel pro komerční bankovnictví v Kataru.

Rotary Club Prag Bohemia

Magnus Brandau • prezident

Novým prezidentem pražského Rotary Club Prag Bohemia byl pro období 2017/2018 jmenován Magnus Brandau (54), který od roku 2003 vede oddělení korporátní komunikace energetické společnosti E. ON Česká republika. Je ženatý, má tři děti a žije v Praze. Rotary Club Prag Bohemia byl založen v roce 2004 a v současné době sdružuje více než 30 členů různých národností. Zvláštností klubu je, že pravidelná týdenní setkání probíhají v německém jazyce. Patří tak k velmi málo Rotary klubům na celém světě, které pořádají schůzky v tomto jazyce mimo německé teritorium, jsou to kluby např. v Moskvě, Šanghaji či Káhiře.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Studentům se daňové přiznání vyplatí
Jak, kdy a kam zaplatit daň z příjmu
Půjčka na Bitcoin? Šílenství
Byty se v průměru nabízejí za 2,78 mil. Kč. Loni to bylo o 400 000 korun méně
Dejte si pozor na 8 špatných důchodových rozhodnutí
Auta
Na západ, soudruhu! Svezli jsme se legendárním autobusem Š1…
Land Rover Defender Works V8 je zážitek, na který se nezapomíná (první jízdní dojmy)
Pohnuté osudy automobilek východního bloku: Přežilo jich jen pár
Také Audi bude mít svou „X6“. Q8 se představí v červnu a dočká se verze RS
Test pneumatik 225/45 R17: Jak si vedou celoroční? Vyloženě špatně ne
Technologie
Google, Facebook, Amazon. Digitální daň z obratu velkých firem v EU má být tři procenta
Lamax Pax X-1 a Energy Sistem Earphones 1: sluchátka bezdrátově a levně (vyzkoušeno)
Studentům se daňové přiznání vyplatí
Windows 10 Insider Preview build 17123: Fotky si tykají s HEIFem
144Hz herní LCD s rozlišením 4K vyjdou až v Q3 2018, 200Hz modely jsou též zpožděné
Hry pro příležitostné hráče