Přestupy

27. listopadu 2017, 00:00 -
27. listopadu 2017, 00:00

Alzheimercentrum Marta Gažiová • ředitelka pro ošetřovatelskou péči

Společnost Alzheimercentrum, která provozuje síť specializovaných zdravotnických zařízení po celé republice, má novou ředitelku pro ošetřovatelskou péči. Od listopadu se jí stává Marta Gažiová (60).

Gažiová má více než čtyřicetiletou praxi ve zdravotnictví a ošetřovatelství. Více než deset let byla náměstkyní ředitele pro ošetřovatelství v Univerzitní nemocnici Milosrdných bratří v Bratislavě, kde působila do roku 2015. V oboru se rovněž celoživotně vzdělává, je držitelkou více než desítky nejrůznějších certifikátů a několika ocenění. Je členkou pracovních skupin slovenského ministerstva zdravotnictví, které se zabývají ošetřovatelskou péčí. Působí rovněž jako konzultantka pro ošetřovatelství na Úřadu pro dohled nad zdravotní péčí SR. Ve společnosti Alzheimercentrum bude mít Marta Gažiová na starost komplexní vedení a řízení ošetřovatelské péče. Dále bude odpovědná za nastavení ISO norem pro kvalitu péče a za zavádění nových trendů, postupů a metod v ošetřovatelství.

HSBC

Richard Keery • generální ředitel

HSBC oznámila jmenování Richarda Keeryho generálním ředitelem HSBC Bank plc – pobočka Praha. Richard Keery nahrazuje Michaela Hordleyho, který vedl českou pobočku HSBC od roku 2014 a který se nyní přesouvá do globální centrály HSBC v Londýně. Richard Keery svou kariéru v HSBC zahájil v roce 1997 v Severním Irsku. Zastával různé pozice v oblasti strukturovaného financování aktiv, korporátního bankovnictví, financování obchodu a řízení rizik. Další mezinárodní zkušenosti získal na trzích v Evropě, Asii a na Středním východě. Před svým příchodem do České republiky pracoval více než tři roky jako ředitel pro komerční bankovnictví v Kataru.

Rotary Club Prag Bohemia

Magnus Brandau • prezident

Novým prezidentem pražského Rotary Club Prag Bohemia byl pro období 2017/2018 jmenován Magnus Brandau (54), který od roku 2003 vede oddělení korporátní komunikace energetické společnosti E. ON Česká republika. Je ženatý, má tři děti a žije v Praze. Rotary Club Prag Bohemia byl založen v roce 2004 a v současné době sdružuje více než 30 členů různých národností. Zvláštností klubu je, že pravidelná týdenní setkání probíhají v německém jazyce. Patří tak k velmi málo Rotary klubům na celém světě, které pořádají schůzky v tomto jazyce mimo německé teritorium, jsou to kluby např. v Moskvě, Šanghaji či Káhiře.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
6 zásadních rozdílů mezi předčasným důchodem a předdůchodem
Kolik peněz si vyděláte, až odjedete na dovolenou?
Co je dobré vědět o operativním leasingu?
4 věci, co nás naučila tento týden poradna
V oblíbených destinacích je litr benzínu dražší až o 9 korun. Kde natankovat na cestě k moři?
Auta
Tatra 700: Poslední osobní Tatrovka byla ve své době…
Nové Suzuki Jimny je takový malý a levný Mercedes-Benz třídy G
Pět vozů značky Škoda, ze kterých budou dobré a spolehlivé ojetiny
1000 km s Jaguarem XJR575: Nürburgring, Race Taxi a expresní dálniční let
Retro: BMW M1 po 40 letech stále marně čeká na duchovního nástupce
Technologie
Konference mDevCamp 2018 propojila vývojářskou komunitu a nabídla přes 20 přednášek [report]
Procesorová architektura MIPS má zase nového patrona, převzal ji AI startup
Steam Link přichází na Android TV. Streamuje hry ve 4K při 60 snímcích
Nekompatibilita na socketu AM4: z některých desek zmizí podpora starších procesorů
Nvidia začala s výrobci karet chystat vydání nové generace GeForce. Možná umí HDMI 2.1
Hry pro příležitostné hráče