Přestupy

27. listopadu 2017, 00:00 -
27. listopadu 2017, 00:00

Alzheimercentrum Marta Gažiová • ředitelka pro ošetřovatelskou péči

Společnost Alzheimercentrum, která provozuje síť specializovaných zdravotnických zařízení po celé republice, má novou ředitelku pro ošetřovatelskou péči. Od listopadu se jí stává Marta Gažiová (60).

Gažiová má více než čtyřicetiletou praxi ve zdravotnictví a ošetřovatelství. Více než deset let byla náměstkyní ředitele pro ošetřovatelství v Univerzitní nemocnici Milosrdných bratří v Bratislavě, kde působila do roku 2015. V oboru se rovněž celoživotně vzdělává, je držitelkou více než desítky nejrůznějších certifikátů a několika ocenění. Je členkou pracovních skupin slovenského ministerstva zdravotnictví, které se zabývají ošetřovatelskou péčí. Působí rovněž jako konzultantka pro ošetřovatelství na Úřadu pro dohled nad zdravotní péčí SR. Ve společnosti Alzheimercentrum bude mít Marta Gažiová na starost komplexní vedení a řízení ošetřovatelské péče. Dále bude odpovědná za nastavení ISO norem pro kvalitu péče a za zavádění nových trendů, postupů a metod v ošetřovatelství.

HSBC

Richard Keery • generální ředitel

HSBC oznámila jmenování Richarda Keeryho generálním ředitelem HSBC Bank plc – pobočka Praha. Richard Keery nahrazuje Michaela Hordleyho, který vedl českou pobočku HSBC od roku 2014 a který se nyní přesouvá do globální centrály HSBC v Londýně. Richard Keery svou kariéru v HSBC zahájil v roce 1997 v Severním Irsku. Zastával různé pozice v oblasti strukturovaného financování aktiv, korporátního bankovnictví, financování obchodu a řízení rizik. Další mezinárodní zkušenosti získal na trzích v Evropě, Asii a na Středním východě. Před svým příchodem do České republiky pracoval více než tři roky jako ředitel pro komerční bankovnictví v Kataru.

Rotary Club Prag Bohemia

Magnus Brandau • prezident

Novým prezidentem pražského Rotary Club Prag Bohemia byl pro období 2017/2018 jmenován Magnus Brandau (54), který od roku 2003 vede oddělení korporátní komunikace energetické společnosti E. ON Česká republika. Je ženatý, má tři děti a žije v Praze. Rotary Club Prag Bohemia byl založen v roce 2004 a v současné době sdružuje více než 30 členů různých národností. Zvláštností klubu je, že pravidelná týdenní setkání probíhají v německém jazyce. Patří tak k velmi málo Rotary klubům na celém světě, které pořádají schůzky v tomto jazyce mimo německé teritorium, jsou to kluby např. v Moskvě, Šanghaji či Káhiře.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kolik každý Čech vyprodukuje ročně odpadu?
Od ledna 2018 teče z kohoutků dražší voda. O kolik?
Jak vydat knihu? Zeptali jsme se spisovatele
Volby prezidenta druhé kolo: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Jedete autem na hory? Víte, na co si dát pozor?
Auta
Policie stále nemá dost, kupuje další Superby 4×4 DSG.…
Dacia Logan jako prémiové auto? Podívejte se, jak by mohla vypadat
Také Range Rover Velar se dočká silného osmiválce v provedení SVR
Galerie: 10 fascinujících traktorů, kvůli kterým se budete chtít stát zemědělcem
Nechcete čekat na Škodu Kodiaq RS? Čip od BSR zvedne výkon na 260 koní
Technologie
AMD má nové vedení divize Radeon: Starý veterán z ATi a otec čipů Tegra z Nvidie
Unikly parametry chystaných nových procesorů Coffee Lake. Na pultech možná už v únoru
Vyšel Firefox 58. Je zase rychlejší a nabízí více možností při pořizování snímků webů
Microsoft chystá nástroj na prohlížení a odstranění diagnostických dat ve Windows 10
Android 8.1 vám řekne, jak rychlé jsou dostupné sítě Wi-Fi. Vyberete si tak tu nejlepší
Hry pro příležitostné hráče