Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Můžeme od nového roku očekávat zdražení povinného ručení?

Povinné ručení se díky mnoha změnám v pojišťovnictví bude nejspíše nadále zdražovat.…

Výměna výtahu a potřebná povolení

Životnost výtahu v bytových domech je 15–25 let (doba životnosti je ovlivněna prováděnou…

Víte, jak sedět, aby vám práce nezničila zdraví?

Nedostatek pohybu a špatné pracovní podmínky vážně ohrožují naše zdraví. To sice všichni…

Přestupy

02. října 2017, 00:00 -
02. října 2017, 00:00

DB Schenker Jan Stibůrek * ředitel provozu logistiky Novým ředitelem provozu logistiky mezinárodní přepravní společnosti DB Schenker se stal Jan Stibůrek. Na starost bude mít strategický rozvoj sítě logistických skladů a řízení významných logistických projektů DB Schenker. Přichází ze společnosti Direct Parcel Distribution CZ, kde působil od roku 2008 jako provozní ředitel. Má více než dvacetiletou zkušenost z oboru mezinárodní logistiky. Na Vysoké škole finanční a správní se zaměřil na podnikové finance a management. Následně deset let působil ve společnosti Datart International jako manažer logistiky, ekologie a služeb s plnou zodpovědností za Českou a Slovenskou republiku.

Poté deset let zastával funkci provozního ředitele ve společnosti Direct Parcel Distribution CZ, Hovoří plynule anglicky.

Mezi jeho zájmy patří sport. Velkou rodinnou zálibou je také sportovní jachting.

TPA Lenka Polanská * partnerka Radek Stein * partner

Lenka Polanská začala působit ve společnosti TPA v roce 2001 v daňovém oddělení. Od roku 2008 vykonávala pozici senior manažerky. Je odborníkem na daňové poradenství pro právnické a fyzické osoby. Ve své nové pozici se zaměří především na daňové poradenství pro klíčové klienty a na služby vedení účetnictví. Lenka Polanská je absolventkou VŠE Praha a od roku 2003 je daňovou poradkyní. Aktivně se rovněž věnuje lektorské činnosti ve sféře daní z příjmu a vedení účetnictví a také odborné publikační činnosti. Je členkou Komory daňových poradců České republiky. Lenka Polanská hovoří anglicky i německy a mezi její záliby patří lyžování a četba. Je vdaná a má dceru. Radek Stein působí v TPA od roku 2003 a začínal jako asistent v oddělení auditu, dále zde působil jako senior konzultant a od roku 2007 vykonával funkci senior manažera. Radek Stein se nyní bude podílet na vedení a strategickém plánování činnosti oddělení auditu TPA a na akviziční činnosti společnosti. Profesně se bude věnovat vedle auditu zejména oblasti finanční due diligence, transakčnímu poradenství a zahraničním klientům. Radek Stein je absolventem VŠE Praha, je auditorem a členem Komory auditorů České republiky. Aktivně se rovněž věnuje lektorské činnosti a odborné publikační činnosti ve sféře auditu a due diligence. Hovoří plynně anglicky. Je ženatý, má dvě děti a k jeho zálibám patří vysokohorská turistika, kutilství a chalupaření.

SAP ČR Markéta Bauerová * obchodní ředitelka

Společnost SAP ČR posiluje svůj tým a do pozice obchodní ředitelky jmenuje Markétu Bauerovou, která má dlouholeté zkušenosti z lokálních i regionálních obchodních pozic v IT. V české pobočce SAP bude zodpovědná za obchodní strategii, vedení týmu, řízení vztahů se zákazníky a obchodní výsledky.

Markéta Bauerová přichází do SAP ze společnosti Axis Communications, kde zastávala pozici obchodní manažerky pro střední Evropu. V České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku byla zodpovědná za obchodní aktivity včetně strategických partnerství a marketingových iniciativ. Předtím sbírala zkušenosti v lokálních i regionálních obchodních pozicích ve společnostech Symantec, IBM, Microsoft, Oracle a Novell. Markéta Bauerová absolvovala inženýrské studium na Fakultě strojní ČVUT v Praze a následně získala titul MBA na CMC Graduate School of Business.

Air Bank Andrea Zatloukalová * ředitelka divize právní a compliance Martina Kučerová * vedoucí oddělení korporátní právo a compliance

Do vrcholného vedení Air Bank a do pozice ředitelky divize právní a compliance se po rodičovské dovolené vrací Andrea Zatloukalová. Během její nepřítomnosti zastávala post ředitelky právního oddělení a compliance a členky vrcholného vedení dočasně Martina Kučerová. Ta nyní nově povede samostatné oddělení korporátní právo a compliance. Martina Kučerová je součástí týmu právníků Air Bank už více než pět let. Do náplně práce oddělení korporátní právo a compliance spadá například vedení korporátní agendy banky a dceřiných společností nebo kompletní agenda compliance.

Martina Kučerová získala pracovní zkušenosti v různých právnických pozicích ve finančním sektoru. Nejdéle působila v PPF bance, kde byla mimo jiné ředitelkou právní divize. Vystudovala právo na Karlově univerzitě. Ve volném čase ji baví cestování, a to hlavně po Itálii. Má ráda také kulturu, plavání a procházky s pejskem. Roman Truhlář, dosavadní ředitel retailového bankovnictví a člen nejvyššího vedení Air Bank, naopak k poslednímu srpnu z banky odešel. Divizi retailového bankovnictví dočasně povede generální ředitel Air Bank Michal Strcula.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Jen obyčejná bolest hlavy, nebo migréna?
Přehled slev u stavebních spořitelen: Vyplatí se vůbec?
Co je důležité vědět o exekuci v podnikání?
Minimální mzda v roce 2019 vzroste na 13 350 Kč
10 příkladů, kdy vám může vzniknout dluh na zdravotním pojištění
Auta
Videodojmy: Volvo V60 D4 FWD
Přehnaně agresivní cíle týkající se emisí CO2
Na rybách i na lovu
Autobusová krize na jihu Moravy
Scania předala společnosti TQM 6 nových vozidel
Technologie
+29 % v IPC, takty v AVX2 a další detaily k procesorové architektuře Zen 2 od AMD
Tlačítkové mobily ještě nemizí. Přichází nová Nokia 106
Huawei v roce 2019: čtyři foťáky, 10× zoom a žádný levný model
Zimní vs. letní pneumatiky: Jak se liší brzdění z rychlosti 200 km/h?
Modem pro 5G sítě už má i Intel. Nabídne rychlost až 6 Gb/s
Hry pro příležitostné hráče