Přestupy

05. června 2017, 00:00 -
05. června 2017, 00:00

Sberbank CZ Petr Hadrava • head of internal audit Petr Hadrava (37) zastává od května ve Sberbank CZ funkci head of internal audit a společně se svým týmem se bude intenzivně věnovat hodnocení a zlepšování účinnosti systému řízení rizik, řídicích a kontrolních procesů a řízení a správy banky. Petr má nejen mezinárodní profesní zkušenosti, ale především je certifi kovaným interním auditorem, auditorem informačních systémů a navíc také certifi kovaným účetním. Posledních šest let pracoval v MetLife Europe jako internal audit manager pro západní a střední Evropu, současně byl pro celou skupinu MetLife ceslosvětovým garantem auditního přístupu v oblasti prevence a detekce podvodů. Předchozí praxi získal v KPMG Czech Republic, dva roky působil také v KPMG Auckland jako externí auditor finančních institucí. Je členem Rady Českého institutu interních auditorů, kde také působí jako lektor přípravných kurzů ke složení zkoušek. Je absolventem Fakulty financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze.

Makro ČR Markéta Pavelková • director human resources

Markéta Pavelková, která pracuje ve společnosti Makro ČR od roku 2015, se stala členkou představenstva. Nově zastává pozici director human resources. Během svého působení v Makru Pavelková nastavila nové fungování personálního oddělení a společně se svým týmem definovala firemní struktury, které odpovídají aktuální strategii firmy směřující od prodeje ke službám. Podílela se i na změnách ve vrcholném managementu včetně posílení kompetencí slovenské společnosti Metro. Jejím hlavním úkolem v nové pozici bude inovování náborových strategií, tréninkových programů, způsobů odměňování, ale i pomoc se změnou firemní kultury ve společnosti, která mění svůj model od prodeje ke službám. Zkušenosti s vedením personálního oddělení získala Pavelková již při práci pro společnost Ahold. Svou cestu k personalistice zahájila na Univerzitě Pardubice, kde vystudovala humanitní obor se zaměřením na anglický jazyk.

Expobank CZ Kateřina Petko • ředitelka oddělení Marketing a komunikac

Kateřina Petko je od května novou ředitelkou oddělení Marketing a komunikace v Expobank CZ. Ve své pozici se zaměří na rozvoj marketingové a komunikační strategie banky. Zároveň zastává funkci tiskové mluvčí společnosti. Kateřina Petko se již desátým rokem pohybuje v oblasti řízení marketingu a komunikace mezinárodních i českých firem. Do Expobank CZ přichází z pozice manažerky marketingu pro východní Evropu ve společnosti Kingspan Insulation, kde zodpovídala za kompletní marketingové aktivity v regionu, a to včetně public relations. V minulosti dále zastávala post marketingové manažerky společnosti Bramac nebo Eni Czech Republic. Svou profesní kariéru započala v Raiffeisenbank.

Feichtinger Žídek Fyrbach advokáti Martin Šubrt • partner

Martin Šubrt se stává čtvrtým partnerem advokátní kanceláře Feichtinger Žídek Fyrbach advokáti. Specializuje se na bankovnictví a finanční regulaci, korporátní právo a sporovou agendu. Martin Šubrt se v advokacii rozhodl zaměřit na oblast bankovnictví a finančních trhů. Působil jako právník v mezinárodní bance ABN Amro Bank a následně jako právní poradce v české i londýnské pobočce The Royal Bank of Scotland. V praxi se specializoval především na úvěrování, finanční deriváty a regulaci finančního trhu. Následně osm let jako partner v advokátní kanceláři Rowan Legal zastřešoval oblast financí a bankovnictví. Zabýval se také M&A a zastupováním klientů v rozhodčích řízeních. Příchodem Martina Šubrta se významně prohlubuje odbornost advokátní kanceláře Feichtinger Žídek Fyrbach advokáti a posiluje směr, který si kancelář vytyčila. Tím je právní poradenství v obtížných vysoce odborných oblastech, které vedle bezvadné znalosti právních předpisů vyžaduje rozsáhlé zkušenosti s řešením specializovaných obchodních transakcí a sporů.

Philips Personal Health Vladimír Hořovský • marketingový ředitel

Novým marketingovým ředitelem společnosti Philips Personal Health pro Českou a Slovenskou republiku je od 1. května Vladimír Hořovský. V této pozici střídá Marcina Molina, který se stal generálním ředitelem společnosti Philips pro jihovýchodní Evropu. V nové roli Hořovský zastřešuje zároveň kategorii pánského holení pro celý region zemí střední a východní Evropy. Ve firmě dosud působil v pozici senior business development managera pro střední Evropu odpovědného za rozvoj kategorie péče o zuby.

Kinstellar Zdeněk Kučera • managing associate

Do společnosti Kinstellar nastoupil do pozice managing associate Zdeněk Kučera. Přichází po více než desetiletém působení ve firmě Baker & McKenzie, kde se zaměřoval především na oblasti řešení sporů a poradenství v odvětví ICT (TMT), v nichž má rozsáhlé zkušenosti.

V Kinstellaru bude vést tým pro oblast řešení sporů a sektoru informačních a komunikačních technologií. Zdeněk Kučera se v rámci IT práva specializuje zejména na otázky elektronické kontraktace, sjednávání technologických smluv, odpovědnosti na internetu, ochrany osobních údajů a právní úpravy online marketingu.

Věnuje se také veřejným zakázkám, zejména v oblasti technologií. Podílel se rovněž na právním posuzování zavádění IT produktů na trh, akvizicích IT společností, strukturování online projektů a zastupoval klienty v IT sporech. Zdeněk Kučera je garantem předmětů právo a informatika a právo a podnikání na Fakultě informačních technologií Českého vysokého učení technického v Praze.


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Čtěte také

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Komentář: ČSSD - vládní omáčka od předsedy Hamáčka
Kolik vás bude stát návrat dětí do školy?
Už jste někdy za oběd zaplatili Facebookem?
Co je dobré vědět o rozdílech mezi hrubou a superhrubou mzdou
9 otázek, na které se chcete zeptat při žádosti o starobní důchod
Auta
Ford Mustang Cobra Jet je absolutně nejrychlejší Mustang.…
Také MPV Toyota Verso končí. Neprodává se a nástupce nebude
Práva poškozených při dopravní nehodě: Ústavní soud k pronájmu náhradního vozidla při totální škodě
Test Ford Focus Kombi 1.5 EcoBoost ST-Line: Návrat mezi nejlepší
Retro: Lotus Omega ve své době zastínil BMW M, Mercedesy AMG i Ferrari
Technologie
Až do středy nakoupíte v 800+ e-shopech bez dopravného
Logitech vyrobil svou první vertikální myš. Je 10× dražší než konkurence
Dostane Nintendo Switch virtuální realitu? V softwaru konzole nalezeny stopy, jenže…
Asus ZenFone 5: poprvé v první lize smartphonů (vyzkoušeno)
Neskutečný bezdrátový boom. Počet zařízení s podporou Qi nabíjení letos zdvojnásobil
Hry pro příležitostné hráče