Přes web k dotacím - Euro.cz

Přihlášení

Přes web k dotacím

, Ondřej Hergesell,
Přes web k dotacím
Zdroj: Euro.cz

Oracle

PRAHA (oh) – Zvýšit šance podnikatelů, firem a samospráv při žádání o dotace ze strukturálních fondů EU je hlavním cílem projektu DirectEurope, který minulý týden spustila česká pobočka softwarové společnosti Oracle. Portál www.directeurope.cz působí jako on-line poradce zájemců o prostředky z Evropské unie: pomůže s přípravou žádosti tak, aby vyhovovala požadavkům EU, provede žadatele procesem sestavování žádosti, aby při vyplňovaných formulářů docházelo k co nejmenšímu množství chyb, případně poskytne přístup ke konzultantům poradenské společnosti Equica, která v projektu působí jako partner Oraclu. „Žádání o prostředky z unijních fondů je často složitý proces a mnoho organizací nemá potřebné zkušenosti, finanční prostředky nebo čas na přípravu žádosti, která má šanci uspět. Protože jsme si vědomi problémů spojených s tvorbou návrhů, spustili jsme DirectEurope i v České republice,“ říká šéf českého Oraclu Martin Illner.
Pilotní projekt služby byl uveden do provozu v Maďarsku v dubnu loňského roku, slovenská verze následovala loni v září, polská byla spuštěna letos v lednu. „V současnosti má DirectEurope téměř osm tisíc registrovaných uživatelů z oblasti telekomunikací, turistiky, čištění vody, logistiky, ekoenergetiky, ale i z oblasti místní a obecní samosprávy,“ vypočítává mluvčí firmy Marta Lipovská. Díky projektu by se měla zvýšit šance českých organizací dostat se k části z deseti miliard eur, které unie ve svých strukturálních fondech vyčlenila na podporu deseti novým členským zemím.
Služby DirectEurope jsou zdarma, jedinou podmínkou je registrace na stejnojmenném portálu. „Oraclu tato služba negeneruje žádné peníze, považujeme to za marketingový nástroj, který pomůže zvýšit obecné povědomí o firmě na českém trhu,“ dodává Lipovská.

Diskuze