Premiér skládal účty - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Premiér skládal účty

, Ondřej Hergesell,
Premiér skládal účty
Zdroj: Euro.cz

BIF (popisek foto):

Minulý týden proběhl na Pražském hradě třetí ročník konference Business & Information Forum (BIF) pořádané týdeníkem EURO. V rámci programu promluvil ke kapitánům českého ICT průmyslu i český premiér Mirek Topolánek, jenž se ve svém projevu vrátil ke svému vystoupení na BIF 2005. „Před dvěma lety jsem vám tu jako vůdce opozice přednesl představu, jak efektivně využít informační technologie a co pro to musí udělat stát. Tehdy jsem neměl možnost, jak tyto plány uplatnit v praxi. Dnes tu možnost mám a jsem připraven nejen kázat, ale též skládat účty, což je daleko těžší než jen slibovat,“ řekl Topolánek.
V rámci svého projevu premiér slíbil, že od 1. července začne vláda s odstraňováním nadměrné byrokratické zátěže, když implementuje systém hodnocení dopadů nové legislativy RIA (Regulatory Impact Asessment). „Část potřebných změn můžeme spustit sami v rámci exekutivy, na řadu kroků však bude nutná změna legislativy,“ připomněl Topolánek. Zároveň prohlásil, že nemá smysl překotně „elektronizovat“ veškerou úřední agendu. „Nejprve je třeba zjistit, které činnosti jsou vůbec efektivní a následně omezit záběr státní byrokracie. Když pustíme IT do zbytečných činností, dosáhneme jedině toho, že byrokratickou zátěž ještě zbytečně zvýšíme. Prostě znásobíme možnosti úřadů, jak lidem otravovat život,“ dodal Topolánek.
Premiérův projev sledovali i publicisté Lubomír Karpecki a Petr Koubský, Vladimír Smutný z Microsoftu, Petr Polák z LogicaCMG a Martin Ambler z HP Software (zleva).