Výběr zpráv Protextu ČTK

Protext ČTK

Můžeme od nového roku očekávat zdražení povinného ručení?

Povinné ručení se díky mnoha změnám v pojišťovnictví bude nejspíše nadále zdražovat.…

Výměna výtahu a potřebná povolení

Životnost výtahu v bytových domech je 15–25 let (doba životnosti je ovlivněna prováděnou…

Víte, jak sedět, aby vám práce nezničila zdraví?

Nedostatek pohybu a špatné pracovní podmínky vážně ohrožují naše zdraví. To sice všichni…

Prazdroj lidem podpoří připomínku letců RAF

23. října 2017, 00:00 -
23. října 2017, 00:00

Společnost Částku 2,5 milionu korun dává v letošním roce Plzeňský Prazdroj na podporu prospěšných projektů v Plzni. Grant v rámci programu Prazdroj lidem získalo celkem devět projektů, které vybrala odborná komise. Lidé pak v hlasování určili tři nejsympatičtější iniciativy. Nejúspěšnější u veřejnosti byl letos projekt stavby pamětního místa letců RAF.

Na fotografii zprava: Drahomíra Mandíková, ředitelka firemní komunikace Plzeňského Prazdroje, zástupce vítězného projektu Připomínka letců RAF z Karlova Filip Procházka a Stanislav Hamara, ředitel plzeňského závodu Plzeňského Prazdroje.

Manažeři pomáhali v dětském domově

Dobrovolníci z vedení společnosti ČPP se v rámci Dne sociální aktivity letos vydali na Kokořínsko, kde pomáhali v Dětském domově Dubá-Deštná. Čistili rozsáhlý zahradní areál, hrabali listí, pleli záhony a prořezávali uschlé větve. Po fyzicky náročné práci si spolu s dětmi poslechli minikoncert skupiny Chinaski s frontmanem Michalem Malátným, s níž ČPP navázala v letošním roce partnerskou spolupráci. V dětském domově pobývá na 40 dětí.

Jet Investment oslavil 20 let existence

Investiční společnost Jet Investment oslavila 20. výročí svého založení. Galavečerem pro 300 hostů z řad investorů a spolupracovníků provedl moderátor Tomáš Hanák, celou akci v duchu nového cirkusu korunovalo vystoupení souboru Cirk La Putyka. Partneři investiční společnosti Jet Investment předali v rámci večera šek na 300 tisíc korun Dagmar Havlové a její Nadaci Vize 97. Ta plánuje finance využít na opravu střechy kostela sv. Anny/Pražské křižovatky. Na snímku s Dagmar Havlovou partneři Jet Investment (zleva) Lubor Turza, Igor Fait, Libor Šparlinek a Marek Malík.

Vydavatelství Mladá fronta vyhlásilo novou soutěž Lékárník roku

Na tiskové konferenci Lékárník roku, jež se konala 12. října 2017 v hotelu Grandior v Praze 1 v rámci konference Zdravotnictví 2018, kterou pořádají Unie zaměstnavatelských svazů ČR a divize Medical Services z vydavatelství Mladá fronta, bylo představeno nové ocenění Lékárník roku. Divize Medical Services a měsíčník Zdravotnictví a medicína zde vyhlásily pravidla soutěže a seznámily širokou veřejnost s problematikou oboru. Ocenění Lékárník roku bude slavnostně předáno 19. dubna 2018 v Divadle Hybernia v Praze 1. Přednášející odborníci David Mendl, Jana Doležalová, Michaela Černá a Irena Kiliková představili čtyři kategorie soutěže: Lékárník/lékárnice veřejné lékárny, Farmaceutický asistent/asistentka, Celoživotní přínos v oboru farmacie a Můj lékárník/Moje lékárnice (online hlasování veřejnosti).

Čtvrtý ročník konference Zdravotnictví

Ve dnech 12. až 13. října 2017 proběhla odborná konference Zdravotnictví 2018, která se konala v hotelu Grandior v Praze.

Letos již počtvrté se setkali nejvýznamnější zástupci z oblasti zdravotní politiky, ekonomiky a odborné zdravotní péče, aby společně diskutovali nad situací v českém zdravotnictví a o výhledech do dalších let. Konferenci tradičně pořádala divize Medical Services vydavatelství Mladá fronta ve spolupráci s Unií zaměstnavatelských svazů ČR. Ve dvoudenním programu přednesli své příspěvky ministr zdravotnictví ČR Miloslav Ludvík (na nímku vpravo), zástupci krajů, komorových organizací a představitelé zdravotních pojišťoven, v diskusních panelech pak vystoupili přední odborníci, aby reflektovali aktuální témata českého zdravotnictví.

Benzina a Autoklub ČR pomáhají žákům autoškol

Benzina, největší síť čerpacích stanic v České republice patřící do skupiny Unipetrol, pomáhá vzdělávat mladé řidiče. V pilotním projektu Benzina začala spolu s Autoklubem České republiky spolupracovat s padesáti autoškolami po celém Česku, jejichž žáci si během studia vyzkoušejí praktické dovednosti jako tankování a mytí auta v automatické myčce. Postupně se projekt rozšíří na dvě stě autoškol.

O autorovi| PŘIPRAVILA: redakce (spolecnost.euro@mf.cz)


Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Čtěte také

Komentáře

Finance
Jen obyčejná bolest hlavy, nebo migréna?
Přehled slev u stavebních spořitelen: Vyplatí se vůbec?
Co je důležité vědět o exekuci v podnikání?
Minimální mzda v roce 2019 vzroste na 13 350 Kč
10 příkladů, kdy vám může vzniknout dluh na zdravotním pojištění
Auta
Videodojmy: Volvo V60 D4 FWD
Přehnaně agresivní cíle týkající se emisí CO2
Na rybách i na lovu
Autobusová krize na jihu Moravy
Scania předala společnosti TQM 6 nových vozidel
Technologie
+29 % v IPC, takty v AVX2 a další detaily k procesorové architektuře Zen 2 od AMD
Tlačítkové mobily ještě nemizí. Přichází nová Nokia 106
Huawei v roce 2019: čtyři foťáky, 10× zoom a žádný levný model
Zimní vs. letní pneumatiky: Jak se liší brzdění z rychlosti 200 km/h?
Modem pro 5G sítě už má i Intel. Nabídne rychlost až 6 Gb/s
Hry pro příležitostné hráče