Právník na běžkách - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Právník na běžkách

, Tomáš Pohanka,
Právník na běžkách
Zdroj: Euro.cz

Martin Hrodek

PRAHA (hž, tpk) – Martin Hrodek (33) byl od prvního dne tohoto roku jmenován partnerem advokátní kanceláře Baker & McKenzie.
Hrodek je od roku 1994 absolventem Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a specializuje se na právo obchodních společností, fúze a akvizice a řešení sporů, kde mimo jiné vede tým právníků zastupujících významné klienty v mezinárodních rozhodčích řízeních a soudních sporech s mezinárodním významem. Před svým příchodem k Baker & McKenzie v roce 1998 působil v advokátních kancelářích Ustrnulová & spol. (1994 až 1997) a poté u Altheimer & Gray (1997 až 1998).
Ve volných chvílích nejraději sportuje: svůj čas věnuje v zimě běžeckému lyžování a v létě nejvíce cyklistice.
Po jmenování Martina Hrodka má v současné době právní tým pražské kanceláře tři partnery, z nichž dva jsou Češi, patnáct advokátů, tři právní asistenty a dva studenty práv na plný úvazek. Mezinárodní právní firma Baker & McKenzie byla založena před více než padesáti lety a v současné době má 64 kanceláří v 35 zemích. V celosvětovém měřítku působí již více než 25 let prostřednictvím svých poboček ve všech hlavních světových finančních centrech. Ve fiskálním roce 2002 dosáhla firma obratu více než 1,06 miliard USD.