Práce začnou v létě - Euro.cz

Přihlášení

Práce začnou v létě

, Kateřina Menzelová,
Práce začnou v létě
Zdroj: Euro.cz

Hotel v Celetné 29

PRAHA (men) – I když o vítězi tendru na rekonstrukci domu v Celetné ulici číslo 29 je čtyři roky rozhodnuto, práce začnou až letos. Společnost Copa, kterou vlastní podnikatel Sebastian Pawlowski, se má do přestavby pustit do poloviny roku. Z informací týdeníku EURO vyplývá, že již bylo vydáno stavební povolení.
Z objektu, který firma získala od města na padesát let do pronájmu, vznikne extended stay hotel s 60 pokoji, restaurace, kavárna, obchody a zřejmě i malá galerie. Architektonický záměr také předpokládá, že budou pasáží propojeny ulice Králodvorská a Štupartská. Rekonstrukce a přestavba komplexu by měly přijít na 360 milionů korun.
V tendru, jenž proběhl před čtyřmi lety, se o lukrativní nemovitosti ucházela kromě společnosti Copa také firma PGC, která v objektech provozovala deset let známou pivnici Radegast a restauraci U Zlatých andělů, a developerská společnost Cecopra. Komise i radní hodnotili nabídky uchazečů podle více kritérií. Hlavní roli tedy nehrála výše pronájmu. Copa nabídla 416 milionů korun s tím, že na rekonstrukci vynaloží nejvíce ze zúčastněných – 360 milionů. Firma PGC, jež chtěla v Celetné postavit hotel s kongresovým centrem, restaurací, pivnicí, kancelářemi a čtyřmi byty, nabídla 593 milionů. Třetí Cecopra, která předložila projekt na menší hotel, nabízela 287 milionů. Jedním z důvodů, proč vyhrála právě Copa, byl prý nejlepší architektonický záměr.
Někteří zastupitelé později kritizovali, že komise chce město připravit o nejvyšší nájemné. Navíc firma PGC se obrátila na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže s tím, že město určilo takové podmínky, aby vyhovovaly vítězi soutěže. ÚOHS však nakonec rozhodl ve prospěch města.

Diskuze