pozvánky/společnost

17. prosince 2012, 00:00 - LENKA MICHÁLKOVÁ
17. prosince 2012, 00:00

DO 6. LEDNA

Betlémy v Klementinu

V Galerii Klementinum v areálu Národní knihovny v Praze probíhá výstava českých historických betlémů. Výstava představuje kolekci z období od 18. do počátku 20. století zapůjčenou z majetku Muzea betlémů v Karlštejně. Vystavené exponáty jsou vyrobeny z tradičních i méně obvyklých mate riálů, ze dřeva či papíru, skla, perníku, cukru nebo chleba.

OD 17. DO 19. PROSINCE

Vánoční turné Václava Neckáře

Zpěvák Václav Neckář, který byl v letošním roce uveden do Síně slávy hudebních cen Anděl, potvrzuje návrat na scénu populární hudby vánočním Půlnočním turné, které absolvuje se skupinou Bacily. Název turné odkazuje k hitovému soundtracku filmu Alois Nebel. Na koncertech zazní známé skladby, novinky z posledního Neckářova alba Dobrý časy i tradiční české koledy. Pozvání k vystoupení v roli hosta přijala Marie Rottrová.

Koncerty se uskuteční v pondělí v Pardubicích, v úterý v Plzni a ve středu v pražské Tipsport areně.

19. A 20. PROSINCE

Premiéra skladby Jiřího Temla

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK nabídne ve středu a ve čtvrtek světovou premiéru Koncertu pro varhany a orchestr číslo 3 Jiřího Temla. Tyto koncerty budou prvním setkáním se skladatelem Jiřím Temlem v roli rezidenčního skladatele FOK pro sezonu 2012/2013. Sólového partu se zhostí přední varhanice Irena Chřibková. Pod taktovkou mladého italského dirigenta Alessandra Crudeleho orchestr předvede v rámci večera také Pucciniho Preludio sinfonico a Beethovenovu Eroicu – Třetí symfonii Es dur. Koncerty ve Smetanově síni Obecního domu v Praze začínají v 19 hodin.

ČTVRTEK 20. PROSINCE

The Tap Tap proti konci světa

Kapela tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu The Tap Tap pořádá ve čtvrtek od 21 hodin bene­ ? ční happening a Koncert proti konci světa.

Vystoupení se uskuteční zároveň v Praze (Incheba Arena), Brně (Fléda) a Ostravě (Plynojem). Všechna tři města se v závěru večera propojí telemostem v rámci přímého přenosu České televize. Akce se účastní dvanáct kapel a řada známých osobností, jako jsou Jiří Suchý, Support Lesbiens, Dan Bárta a Illustratosphere, Mandrage či Tatabojs. Cílem koncertu je shromáždit ? nanční prostředky na vybavení multifunkčního bezbariérového vzdělávacího centra. Podpořit The Tap Tap a zároveň získat originální dárky můžete i nákupem bot, triček a tašek v designu výtvarníka Jana Augusty na adrese www.e­tap.cz.

PONDĚLÍ 31. PROSINCE

Silvestr v Corinthii

Hotel Corinthia připravuje na oslavu příchodu nového roku party ve stylu Las Vegas. V salonku Suite 1 si hosté budou moci za doprovodu živé kapely zahrát poker nebo ruletu či ochutnat pokrmy z bufetového stolu doplněné vybranými víny. V hotelové restauraci Rickshaw se bude pro příznivce orientální kuchyně podávat pětichodové menu. Silvestrovská party ve stylu disco s produkcí dýdžeje a video projekcemi bude probíhat v Bellevue Hall ve 24. patře hotelu, odkud bude i nejlepší výhled na panoráma silvestrovské Prahy.

O autorovi| LENKA MICHÁLKOVÁ michalkova@mf.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Volby 2017: kde volit, aneb jak najít volební místnost
Už jste požádali finanční úřad o prominutí pokuty za kontrolní hlášení?
Známé tváře a volby. Které osobnosti podporují SPD, TOPku, či Piráty?
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Auta
Koncept Toyota Fine-Comfort Ride je vodíkový soupeř…
Galerie: Šemík, knedlík, mandelinka a další legendární autobusy z ČSSR
Nový Jeep Compass má za sebou testy IIHS. Obstál bez vyznamenání
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Technologie
Asus: Coffee Lake by mohlo být kompatibilní s deskami generace Z270, kdyby Intel chtěl
Linuxáci si vymodlili vlastní smartphone. Librem 5 se chce odlišit od Androidů i iPhonů
S cenami operačních pamětí to prý bude mizérie i příští rok, nedostatek čipů má trvat
Sdílení polohy na mapě láká další aplikace. Kde všude se můžete nechat sledovat?
Google převlékne Kalendář do Material Designu. Takhle bude vypadat
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít