pozvánky/společnost

03. prosince 2012, 00:00 - LENKA MICHÁLKOVÁ
03. prosince 2012, 00:00

4. PROSINCE

Sporcelain Tour 2012

Houslový virtuos Pavel Šporcl chystá unikátní koncert na Letišti Václava Havla v prostorách Terminálu 2. Koncert bude uveden v rámci turné Sporcelain – Generali Tour 2012. Podzimní turné Pavla Šporcla navazuje na popove-crossoverové album a nese podtitul Na perutích hudby do jiných sfér. V Praze a v dalších mestech Ceské republiky houslista predstaví koncerty ve vzácném kvadrofonním zvuku, s velkou svetelnou show. Program jednotlivých koncertu bude tvoren jak ze Šporclových vlastních kompozic, tak ze skladeb O. Brouska, E. Morriconeho, K. Jenkinse, J. Brella ci R. Holého. Hostem koncertu bude Tereza Cernochová.

OD 4. PROSINCE

Výstava Jirího Slívy

Nadacní fond Galerie Smecky v Praze 1 zve na výstavu grafika, malíre, ilustrátora a humoristy Jirího Slívy. Na úterní vernisáži promluví od 17 hodin Petr Zvonícek, zahraje Karel Ružicka na klavír a Jirí Stivín na flétnu. Výstava bude otevrena do 26. ledna.

5. A 6. PROSINCE

Balet Amerikana III

Cyklus Amerikana ve Státní opere pokracuje již tretím programem, kde se ceskému publiku predstaví balet americké provenience 20. století. Tentokrát predstavuje tvorbu americké choreografické klasiky George Balanchina, Williama Forsytha a oskarového Jeroma Robbinse. Vybrány jsou prestižní tituly, které pripomínají prelom ve vývoji klasického baletního stylu a baletní techniky.

OD 6. DO 9. PROSINCE

design SUPERMARKET

Nakoupit tvorbu mladých designéru, módu, doplnky, šperky i porcelán, bude možné v druhém patre pražského Paláce Archa, Na Porící v Praze 1, kde se uskutecní už šestý rocník designSUPERMARKETU. Krome stálic ceské designové scény se letos predstaví i nové znacky a talenty z Cech i ze zahranicí. Do hlavní prezentace je vybráno více než 70 vystavujících. Novinkou je koncepce celého prostoru, který je volne rozdelen na nekolik oddelení. Každé z nich má svuj vlastní charakter a krome samostatných prezentací znacek a studií predstaví i speciální prodejní výstavy individuálních produktu a malých kolekcí. Na své si prijdou i gurmáni v oblasti food designu. Soucástí programu budou také prednášky, odpocinková kavárna, detský kreativní koutek a príjemnou atmosféru podporí produkce dýdžeju.

8. PROSINCE

Divadelní Vánocní festival

Mestská divadla pražská pripravují v divadlech ABC a Rokoko Vánocní festival, který je urcen nejen rodinám s detmi, ale všem, kterí se chtejí naladit na vánocní atmosféru. Festival nabídne divákum ctyri predstavení, bohatý doprovodný program a tradicní vánocní trh. Pozvání prijali Divadlo Drak z Hradce Králové, Divadlo loutek Ostrava a Divadlo Lam pion z Kladna. Festival zahájí ve 13 hodin v Divadle Rokoko predstavení Devcátko se sirkami, následovat bude v Divadle ABC vánocní lidová hra Pujdem spolu do Betléma, v Divadle Rokoko pohádka Anetka a Vánoce. Poslední predstavení Ceské Vánoce odehraje soubor Mestských divadel pražských od 19 hodin v Divadle ABC. Pro deti je pripravena andelská besídka, pošta pro Ježíška nebo výroba vánocních dekorací. Ve foyer Divadla ABC bude až do ledna ve spolupráci s Muzeem hlavního mesta Prahy otevrena výstava soucasné ceské detské ilustrace 11 svetu. K videní budou práce Jirího Franty, Renáty Fucíkové, Venduly Chalánkové, Petra Nikla ci Vhrsti. ?

O autorovi| LENKA MICHÁLKOVÁ • michalkova@mf.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Babišov: 10 důvodů, proč ANO vyhrálo volby
Investujeme do podílových fondů
Jak získat hypotéku, nebo půjčku, kterou vám banka odmítá schválit
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Auta
Lotus Elise Cup 260 je další z řady britských specialit.…
Šéf VW Matthias Müller se obul do Tesly: „Vyhazují stovky milionů dolarů z okna“
Video: Podívejte se, jak Tatra zdolala jednu z nejvyšších uměle vytvořených překážek světa
Navrhují automobilky auta na míru bariérovým testům? Nový test IIHS ukázal, že spíše ne
Porsche 911 Carrera T má kratší manuální převodovku a nižší hmotnost
Technologie
Po instalaci Windows 10 Fall Creators Update někomu chybí aplikace. Co s tím?
Chrome 62 má častěji upozornit na nezabezpečené weby. Nějak to ale nefunguje
Samsung má hotový 8nm proces, poslední před EUV. Výroba může začít, zájem má Qualcomm
Jak ve Windows 10 Fall Creators Update odstraněním staré instalace systému ušetřit pár „giga“?
Photoshop se naučí nová kouzla. Chybějící obraz doplní díky umělé inteligenci
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít