pozvánky/společnost

29. října 2012, 00:00 - LENKA MICHÁLKOVÁ
29. října 2012, 00:00

DO 8. PROSINCE

Festival outdoorových ? lmů

Mezinárodní festival outdoorových ? lmů je největší soutěžní putovní přehlídkou sportovních, dobrodružných, adrenalinových a cestopisných ? lmů. Právě probíhající desátý ročník nabízí sedm desítek soutěžních snímků ze šestnácti zemí světa, které budou v průběhu festivalu uvedeny ve více než třiceti městech Česka a Slovenska. Vítězné filmy budou vyhlášeny 8. prosince na závěrečném promítání v pražském kině Lucerna. Čestným hostem letošního ročníku je polský horolezec Krzysztof Wielicki. Dvaašedesátiletý sportovec se stal pátým člověkem na světě, kterému se podařilo zdolat všech čtrnáct osmitisícovek planety. Součástí doprovodného programu budou i lyžařské a snowboardové závody na sněhu.

OD 25. ŘÍJNA

Po stopě Karla Maye

Letos uplynulo 170 let od narození a 100 let od úmrtí Karla Maye, německého autora dobrodružných příběhů. Výstava z cyklu Monarchie v Náprstkově muzeu na Betlémském náměstí v Praze připomene nesnadný život tohoto spisovatele a upozorní na jeho stopy na našem území. Na výstavě se návštěvník seznámí s postavami Mayových románů, vystaveny budou taktéž reálné předměty indiánských kultur i orientálního světa, které hrály významné role v Mayových dílech.

OD 27. ŘÍJNA DO 3. LISTOPADU

Komiks Fest! 2012

Hlavním hostem sedmého ročníku mezinárodního festivalu Komiks Fest! bude Thomas Ott, král hororového komiksu ze Švýcarska, který v pátek osobně zahájí svou výstavu La grande famiglia ve Veletržním paláci. Ostatní expozice přiblíží například témata architektury (Tomáš Kučerovský, Ulli Lust), severské náladovosti (Šepoty a výkřiky) nebo u nás dosud opomíjeného valonského komiksu (Frémok: Match de Catch). Celotýdenní program zahrnuje nejen vernisáže výstav, ale i besedy s autory, workshopy, divadelní představení, ? lmové projekce a křty knih. Na sobotním slavnostním zakončení v sále Bio Oko si výroční komiksové ceny Muriel převezmou vítězové v deseti kategoriích. V rámci festivalu probíhá od poloviny října bene? ční aukce ve prospěch nadačního fondu Pink Bubble, pro kterou tzv. vinyl toys do komiksových superhrdinů přetvořilo 18 českých výtvarných umělců.

STŘEDA 31. ŘÍJNA

Jazzový koncert Sonnyho Rollinse

Saxofonový velikán Sonny Rollins, muzikant, jenž spoluvytvářel podobu moderního jazzu a ovlivnil několik generací hudebníků, vystoupí ve středu na festivalu Struny podzimu.

Dvaaosmdesátiletý jazzman se na den přesně po 30 letech vrací do velkého sálu Lucerny. Rollinse na koncertě doprovodí sestava respektovaných hudebníků: kontrabasista Bob Cranshaw, pozounista Clifton Anderson, kytarista Saul Rubin, bubeník Kobie Watkins a perkusista Sammy Figueroa. PÁTEK 3. LISTOPADU

Danielle de Nieseová v Národním divadle

Národní divadlo v Praze v pátek večer roze ­ zní soprán americké pěvkyně Danielle de Nieseové, jedné z nejvýraznějších členek Metropolitní opery v New Yorku. V České republice to bude její jediné vystoupení. Půvabná sopranistka vyniká fenomenální muzikálností a výraznou hereckou komikou. Pěvkyni doprovodí Pražská komorní filharmonie s dirigentem Leošem Svárovským. Zazní hudba éry baroka, raného i pozdního klasicismu včetně skladeb italských skladatelů 19. století či vrcholného romantismu a impresionismu francouzské a brazilské provenience z přelomu 19. a 20. století.

O autorovi| LENKA MICHÁLKOVÁ, michalkova@mf.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Retro: Kolik stála nová auta v listopadu 1989 a o kolik…
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce rozsvítí tyto kontrolky?
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Technologie
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Procesory ARM proráží už i v superpočítačích. Na ThunderX2 s jádry Vulcan sází sám Cray
Parádní akce: Samsung Galaxy S7 za 8200 Kč a S7 Edge za 10 600 Kč
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít