POZVÁNKY/SPOLEČNOST

27. dubna 2015, 00:00 - redakce
27. dubna 2015, 00:00

DO 14. KVĚTNA Láska versus Mamon Vendula Chalánková je vycházející hvězdou české umělecké scény. Její dílo, specifické osobitým vtipem a černým humorem, je až do poloviny května prezentováno v pražské galerii Dvorak Sec Contemporary pod názvem Láska versus Mamon. Autorka připravila pro tuto výstavu nová díla, ale diváci si mohou prohlédnout průřez celou její tvorbou, která zahrnuje také sérii kultovních vyšívaných SMS z roku 2004, jejichž největší sbírku vlastní Národní galerie v Praze. Nebudou chybět ani svébytné komiksy odrážející denní reálné situace a k vidění budou i tři série maleb domácích spotřebičů.

29. DUBNA

Harley­Davidson party

Dark Custom party v centru Prahy plná skvělé zábavy, muziky, silných strojů a speciálních hostů se uskuteční v pražském Klubu Lávka.

Během večera se můžete těšit na unplugged koncert, pole dance exhibici, koncert kapely Five O’clock Tea nebo na motocykly Harley­ ­Davidson a jejich nejlepší přestavby z regionu střední a východní Evropy. Hlavním bodem večera bude vyhlášení krále customů, tedy vítěze soutěže mechaniků Harley­Davidson, s názvem Battle of the Kings. Na party nebude chybět dobré jídlo a pití a zajímavé osobnosti.

29. DUBNA

Houslový virtuos Daniel Hope se vrací

Festival Struny podzimu, jenž letos chystá oslavy dvaceti let existence, otevře sezonu slavnostním Jarním Gala s Danielem Hopem. Britský houslista před rokem ohromil festivalové publikum svým strhujícím vystoupením. Světovou kritikou je Hope považován za kongeniální osobnost – je brilantním virtuosem, dobrodružným umělcem a inteligentním propagátorem hudby zároveň. Slavnostní donátorský galavečer se uskuteční ve Španělském sále Pražského hradu. Daniela Hopea doprovodí orchestr L’arte del mondo z Leverkusenu. Na návštěvníky koncertu čekají díla Johanna Sebastiana Bacha, Antonia Vivaldiho, soudobá autorská úprava Vivaldiho Čtvera ročních období od Maxe Richtera Vivaldi Recomposed či Sonáta pro sólové housle Erwina Schulhofla. Daniel Hope zahraje na housle zvané ex­Lipiński z dílny Guarneri del Gesu z roku 1742.

OD 30. DUBNA DO 6. KVĚTNA

Slavnosti svobody v Plzni

V roce 70. výročí vítězství nad nacismem budou tradiční plzeňské Slavnosti svobody v mnohém výjimečné. Program zahájí už ve čtvrtek 30. dubna v Borském parku setkání Plzeňanů u májky. V pátek 1. května se uskuteční historická rekonstrukce příjezdu amerických tanků na náměstí Republiky, odhalení pomníku generála G. S. Pattona na obnovených divadelních terasách a večerní megakoncert americké rockové legendy Lynyrd Skynyrd.

V sobotu návštěvníky čeká inscenace náletu na koterovské vlakové nádraží a večerní lidová veselice v rytmu swingu na náměstí Republiky Z Normandie do Plzně aneb D?Day +334 v režii Václava Marhoula a bratří Cabanů. Na neděli je připravena přehlídka 300 vojenských historických vozidel Convoy of Liberty s přelety gripenů a dalších letadel Armády České republiky. Slavnosti uzavře 6. května večer koncert Světlo porozumění ve Velké synagoze. V hudebně­duchovním projektu, který spojuje hudebníky a umělce z různých náboženských a kulturních světů, vystoupí mimo jiné Bára Basiková s Michalem Pavlíčkem a na konci zazní v podání všech účinkujících symfonie Dětské transporty do Terezína – 5774 Petera Gyoriho. Speciální várka piva Gambrinus z amerického chmele se bude čepovat po celou dobu slavností v plzeňských restauracích, ale i z dobového automobilu.

1. KVĚTNA

Svátek růžových vín

Letošní šestý ročník oblíbeného Svátku růžových vín se odehraje v atraktivní lokalitě Villy Richter a na přilehlé Svatováclavské vinici na Pražském hradě. Degustace se koná pod širým nebem na nejstarší pražské vinici a nabídne více než 100 růžových vín 27 moravských a českých vinařství. Ochutnávat se bude od 10 do 18 hodin.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde o Vánocích čekají na váš dobrý skutek?
Pozor na změnu záloh na zdravotním a sociálním u OSVČ v roce 2018
Vypočítejte si vaši čistou mzdu v roce 2018: liší se od té z roku 2017?
Jak zadat příkaz v bance, aby platba došla do konce roku 2017
Máte už novou dálniční známku?
Auta
Retro: Ostré hatchbacky jsou s námi skoro 50 let. VW Golf…
BMW postaví u Sokolova nový polygon. Testovat na něm bude hlavně autonomní vozy
Škoda láká anglické záchranné složky na upravený Kodiaq a policii na rychlý Superb
Kvíz: Poznáte model auta jen podle fotky výfuku?
Značka Alpine je definitivně zpět. Renault v Dieppe odstartoval výrobu A110
Technologie
Češi milují Škodovky víc než kdy dřív. Letos jich objednali už přes 100 000
IBM vydalo servery s prvními procesory Power9. Mají 16, 20 a 22 jader a takty do 3 GHz
AMD má možná „superAPU“ s HBM2 a 1792 shadery. Kolem je ale hodně otazníků
Cnews FM #173: O mobilech ve školách, Amazonu a digitalizaci [podcast]
Seznámení s routerem Asus RT-AC86U (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče