pozvánky/společnost

30. března 2015, 00:00 - redakce
30. března 2015, 00:00

DO 10. KVĚTNA Dreamless Connections Ricarda Pragy Kavárna a galerie Café Kampus v centru Prahy zve na fotografickou výstavu Dreamless Connections vizuálního umělce Ricarda Pragy. Ten je znám především specifickou tvorbou, která v sobě skrývá různorodé a zdánlivě kontrastní prvky hravosti a „dark artu“. Před objektivem jeho fotoaparátu se objevili herci, režiséři a jiné osobnosti Hollywoodu, ale i světoznámé hudební kapely, jako jsou Danny Glover, Emile Hirsch, Armand Assante, Gael García Bernal nebo Michel Hazanavicius a z kapel Ricardovo oblíbené Placebo a Queens of the Stone Age.

OD 28. BŘEZNA

Happy End

Režisér a dramatik Arnošt Goldflam připravil v pražském Divadle Rokoko neotřelou tragikomedii Happy End izraelské dramatičky Anat Govové. Inscenace, která v autorčině zemi vzbudila velký rozruch, se otevřeně zabývá chorobou, která se dnes nějakým způsobem dotýká téměř každého – rakovinou.

Autorka s humorem a nadhledem nabízí různé postoje, jak se s takovou situací vyrovnat, aniž by člověk ztratil svobodu, důstojnost a hlavně optimismus. Diváky čekají nejen skvělé herecké výkony, ale i hudebně­taneční výstupy, které celou hru posunují do roviny téměř groteskní. Premiéra se uskutečnila 28. března. V úterý 7. dubna je po představení naplánováno setkání diváků s tvůrci. Diváci se budou moci zeptat na cokoli, co se týká zhlédnutého představení, a dozvědět se zajímavosti z příprav inscenace.

1. A 6. DUBNA

Velikonoční koncerty FOK

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK provede ve středu 1. dubna ve Smetanově síni Obecního domu Stabat mater, jedno z vrcholných děl světového oratorního repertoáru, emočně i hudebně nabitou skladbu. Orchestr povede Jakub Klecker, sólových partů se zhostí Pavla Vykopalová, Michaela Kapustová, Aleš Briscein a Peter Mikuláš. Spoluúčinkovat bude Český filharmonický sbor. Druhý velikonoční program FOK byl připraven ve spolupráci s Hospitálským řádem sv. Jana z Boha – Milosrdnými bratry. Bachovy Velikonoční kantáty a moteto zazní na Pondělí velikonoční, 6. dubna, v kostele sv. Šimona a Judy v podání dobových nástrojů Czech Ensemble Baroque pod vedením Romana Válka.

Pěvecké party zazpívají Lenka Cafourková Ďuricová, Markéta Cukrová, Jakub Kubín a Jiří Miroslav Procházka. 3. AŽ 5. DUBNA

Velikonoční brunch

Pražské hotely Hilton zvou na velikonoční menu. Restaurace Zinc v Hilton Prague Old Town připravuje na Velký pátek a Bílou sobotu večeři. Vychutnat si zde můžete tříchodové menu s možností výběru hlavního jídla, zpříjemněné živou hudbou. Velikonoční brunch v neděli 5. dubna s živou kapelou a programem pro děti se koná také v restauraci Atrium v hotelu Hilton Prague.

OD 3. DUBNA

Mysterium Šumava

Stěžejní událostí sezony v Egon Schiele Art Centru Český Krumlov je výstava Mysterium Šumava, která až do listopadu v pěti samostatných expozicích představí tvorbu klasiků i současných umělců, jež spojuje právě Šumava. Návštěvníci budou mít vzácnou příležitost na jednom místě vidět pozoruhodná díla českých legend Josefa Váchala (1884–1969), Josefa Seidela (1859–1935) a jeho syna Františka (1908–1997) a také představitelů dnešní generace: Kathariny Dietlingerové (nar. 1983) z Německa, Karin Pliemové (nar. 1963) z Rakouska a Ondřeje Malečka (nar. 1977) z České republiky. Mezi mimořádnými exponáty nechybí proslulá Váchalova kniha Šumava umírající a romantická nebo unikátní Seidelovy autochromy – sto let staré barevné snímky, které dosud nebyly veřejně prezentovány.

O autorovi| redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
Seat dále navýší výkon Leonu Cupra. Příští rok dorazí…
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná a zajímavá auta
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
Technologie
Další šikovná externí grafika s malými rozměry. Uvnitř je přitom desktopová GTX 1060
První týden s Android Pay: 90 % plateb mobilem provedli muži
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít