pozvánky/společnost

19. ledna 2015, 00:00 -
19. ledna 2015, 00:00

OD 10. LEDNA Generace 45 V nově otevřeném prostoru pražského Dejvického divadla Anti.kvariát vystavuje své fotogra? e Hynek Glos. Portrétní projekt nazvaný Generace 45< představuje významné české výtvarníky, kteří se narodili před rokem 1945 a tvořili v průběhu naší novodobé historie. Tváře umělců patřících více než půl století ke špičce výtvarné scény jsou totiž téměř neznámé. Návštěvníci uvidí na fotogra? ích dvacítku malířů, gra? ků, ilustrátorů, sochařů, fotografů a sklářů. Jsou mezi nimi například Adolf Born, Zdeněk Mézl, Karel Malich a Pavel Brázda. Hynek Glos se dlouhodobě věnuje především reportážní fotogra? i (v minulosti pro deník Dnes, Lidové noviny, nyní pro týdeník Euro) a v tomto oboru získal řadu prestižních ocenění.

OD 15. LEDNA

Balet Barocco & Carmina burana

Premiéra baletní inscenace Barocco & Carmina burana se odehrála v minulém týdnu v Divadle Jiřího Myrona v Ostravě, nejbližší repríza následuje 23. ledna v 18.30 hodin. Taneční představení na hudbu Johanna Sebastiana Bacha a Carla Or? a představí publiku výsledky první spolupráce ostravského baletu s významnými evropskými choreografy. Barocco vytvořil Jacek Przybyłowicz před deseti lety pro lyonské mezinárodní bienále tance a vznikla choreogra? e inspirovaná duchem barokní doby. Carmina burana na hudbu německého skladatele Carla Or? a patří k nejznámějším choreogra? ím fenoménu současného tanečního divadla Youriho Vámose. Na inscenaci se podílí také operní sbor Národního divadla moravskoslezského (NDM), sólisté a hosté pod vedením dirigenta Marka Prášila. Poprvé v NDM vystoupí držitel nejvyššího ocenění Evropské unie umění v oblasti operního zpěvu Zlatá Europea, barytonista Filip Bandžak.

OD 18. LEDNA

Sežeňte Mozarta!

Ve Studiu Ypsilon má premiéru inscenace Sežeňte Mozarta! Jedná se o hudební divadlo s výjimečným objevem, jenž souvisí se vznikem opery Kouzelná ? étna. Kdo nejspíš vyprovokoval W. A. Mozarta k napsání několika uměleckých hitů, které zůstávají nezapomenutelné pro příští časy a jsou srovnatelné vždy s tím nejlepším? Tím záhadným mužem byla geniální osobnost, která do dnešní doby zůstala téměř zapomenuta. V hlavních rolích se potkají členové ypsilonského souboru Jana Synková, Jan Jiráň, Petr Vršek, jeden z nejlepších českých barytonistů Roman Janál a oblíbený zpěvák Jiří Korn. Diváci mohou ocenit jedinečné hudební zpracování Miroslava Kořínka.

24. LEDNA

Famous Swing Melodies

V Jazz Clubu Reduta v Praze se můžete těšit na ukázku kontrastu české a americké jazzové tvorby. Zahrají Petra Vlková & Jakub Zomer nebo Barbora Řeháčková & Petr Kroutil společně s Jazz Music Friends (piano, bass, drums). Koncert věnovaný populárním swingovým skladbám z poloviny minulého století navazuje na jazzové pořady z 60. let, které odstartovaly úspěšnou historii Reduty. V amerických originálech zazní melodie Franka Sinatry, Tonyho Bennetta, Freda Astaira, Louise Armstronga, Elly Fitzgeraldové, Natalie Coleové a dalších. Na programu jsou i české písně swingových interpretů Karla Hály, Evy Olmerové, Milana Chladila a dalších.

25. LEDNA

Rodinný brunch na zámku

První brunch restaurace Chateau St. Havel v Praze 4 – Krči se koná v neděli od 11 hodin. Připraven je welcome drink, grilovací stanice s čerstvými mořskými plody, raut s teplými pokrmy zahrnujícími speciality z různých druhů mas včetně vhodných příloh, studená sekce nabídne zámecké produkty v podobě paštik, terin, masových pěn, vegetariánských salátů, k dispozici je také salátový bar s dochucovadly a dresinky. Cukrárna připraví výběr klasických českých dezertů i zahraničních delikates nebo vám cukrářka upeče čerstvou palačinku, s čímkoli si budete přát. Pro vaše ratolesti bude lákadlem dětský koutek s malým občerstvením a chůvou. Nealkoholické nápoje, vinný bar a pivo jsou v ceně.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Mlácení dělníků, smrt v kantýně aneb Jak se dělá iPhone X
Nereferenční Radeony Vega konečně tady? PowerColor chystá vydání před koncem listopadu
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít