POZVÁNKY/SPOLEČNOST

07. dubna 2014, 00:00 -
07. dubna 2014, 00:00

9. DUBNA PKF s Jiřím Bělohlávkem Jedním z vrcholů 20. sezony PKF - Prague Philharmonie se stane koncert s názvem Jubilanti Roku české hudby 2014 pod taktovkou dirigenta a zároveň zakladatele orchestru Jiřího Bělohlávka. Koncert se uskuteční ve středu od 19 hodin ve Španělském sále Pražského hradu. Večer zahájí Pražské nokturno Petra Ebena, které bylo stvořeno jako pocta W. A. Mozartovi. Následuje Slovácká suita, op. 32 Vítězslava Nováka. Ve druhé části večera provede těleso skladbu Richarda Strausse, orchestrální suitu Měšťák šlechticem, která vznikla na námět Moliérovy hry.

OD 11. DO 20. DUBNA

Golem na Štvanici

Interaktivní divadelní událost se po úspěšném uvedení v roce 2013 vrací do opuštěného domu čp. 858 na Štvanici, aby umožnila divákům vstoupit do mystického světa Golema pražského německého spisovatele Gustava Meyrinka. Divadelní soubor Tygr v tísni promění vilu v dějiště detektivního románu. Diváci se v rámci představení mohou po domě volně pohybovat a stát se součástí příběhu.

Na inscenaci se podílelo na 30 herců, tanečníků a hudebníků, deset výtvarníků a čtyři členové režijně-dramaturgického týmu. V inscenaci účinkují například Matěj Nechvátal, Jiří Böhm, Hynek Chmelař, Jaroslav Achab Haidler, Eva Josefíková, Anna Stropnická, Vladimír Polívka či Filip Kaňkovský.

DO 23. DUBNA

Malá velká architektura

V reálném světě existuje škála staveb a objektů vznikajících ve skromných podmínkách, a přesto, či právě proto, nepostrádajících sílu a působivost. Tyto druhy staveb uvádí výstava Místa architektonického vz(d)oru / Česká architektura mimo tradiční centra 1990-2013, která je k vidění v pražské Galerii Jaroslava Fragnera. Autor projektu Petr Volf představuje na stovku českých staveb, většinou jde o objekty sloužící širší veřejnosti nebo nacházející se na veřejných místech. Výstavu zaměřenou na českou architekturu dokresluje expozice v galerii Slovenského institutu v Jilské ulici Na okraji / Slovenská architektura mimo tradiční centra, která prezentuje nejzajímavější architektonické počiny posledních dvou desetiletí na Slovensku.

DO SRPNA 2014

Pruhovaná výstava Tima Burtona

V galerii Domu U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí v Praze byla zahájena výstava výtvarné tvorby amerického režiséra Tima Burtona. Ve třech podlažích a sklepech mohou návštěvníci až do srpna zhlédnout na 500 kreseb, fotografií, loutek a filmů, 150 exponátů bude vystaveno úplně poprvé. Prostory galerie se oblékly do hávu burtonovské fantazie, kromě typických černobílých pruhů, které proměnily gotickou vstupní halu, vyrostl na nádvoří objektu mohutný strom. Režisér Tim Burton zahájil výstavu stylově, dramatickým rozkrojením designového dortu (na snímku).

Skvosty ze sbírky Kooperativy

Galerie Kooperativa v karlínské centrále pojiššovny rozšířila výstavu výtvarných děl. Expozici české krajinářské školy vévodí práce Julia Edvarda Mařáka a jeho žáků. V historické části jsou instalována převážně známá díla, součástí oddělení české moderny jsou nově i díla ne zcela známých umělců. Pro veřejnost je galerie otevřena každé úterý a čtvrtek vždy od 10 do 18 hodin a vstup je zdarma.

Kabaret U Fleků

Hudební představení Kabaret! Kabaret! uvádí pražský minipivovar U Fleků. Jde o úsměvný příběh naivní Kiki hledající štěstí v magické staré Praze. Nový kabaret oživuje českou kabaretní tradici s kankánem a přizpůsobuje ji aktuálním světovým divadelním trendům. Výsledkem je moderně pojaté hudební představení, které se žánrově blíží současným muzikálům, v provedení souboru mladých českých umělců. V roli kabaretiéra se představí Martin Bohadlo, v roli hvězdy kabaretu zazáří šansoniérka Alena Bazalová.

O autorovi| PŘIPRAVILA * redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Známé tváře a volby: Které známé osobnosti podporují ANO, KSČM, či ODS?
Chcete půjčku vyřídit online?
Jaký má vliv sdílené ubytování na českou ekonomiku?
Po svatbě vás vyřizování na úřadech nemine!
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Auta
Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž…
Porsche 718 Boxster a Cayman GTS se mohou pochlubit vyšším výkonem
Podruhé a lépe. Surface Book 2 je rychlejší, lépe vybavený a může být zcela tichý
Příval malých crossoverů na český trh nebere konce. Dnes dorazil Citroën C3 Aircross
Plug-in hybridní kupé Polestar 1 není Volvo a vyrábět se bude v Číně
Technologie
Seznamu se daří. Stejně jako Google žije primárně z reklamy
Tip: Jak získat Windows 10 Fall Creators Update co nejdříve?
Google překvapil. Kvůli lepším fotkám navrhl vlastní procesor
Už i pevným diskem se dá špehovat, funguje jako mikrofon. Hrozba pro bezpečnost
Podruhé a lépe. Surface Book 2 je rychlejší, lépe vybavený a může být zcela tichý
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít