pozvánky/společnost

24. února 2014, 00:00 -
24. února 2014, 00:00

BŘEZEN 2014 Koktejly s živým jazzem Zinc Lounge & Bar pražského hotelu Hilton Prague Old Town zve každé úterý a středu od 21 hodin na ochutnávku originálních koktejlů za doprovodu jazzové produkce mladých hudebníků studujících na konzervatoři. Rezervace předem je nutná.

Brahms po francouzsku

Česká filharmonie pořádá ve dnech 5. až 7. března koncerty s francouzskou klavíristkou Hélene Grimaudovou. Po skandálech se zrušením jejího vystoupení v letech 2007 a 2013 se tak pražské publikum konečně dočká její originální hry. S českými filharmoniky a Jiřím Bělohlávkem nastudovala Brahmsův Klavírní koncert č. 1 d moll, op. 15.

DO 4. BŘEZNA

Carnevale Praha

Festival Carnevale Praha je znovuzrozením fenoménu oslavujícího lidskou radost a pospolitost v masopustním období. Probíhá na veřejných prostranstvích, v palácích, muzeích, galeriích, divadlech, školách a dílnách, ale také v restauracích a obchodech. Součástí pražského karnevalu je festival barokní kultury, který je pořádán v autentických historických místech. Navštívit můžete třeba hudebně taneční vystoupení Festa Arcadiana v Clam­Gallasově paláci, barokní soaré s příběhem o lásce nymfy Clori a pastýře Tirsiho v krajině bájné Arcadie. Speciální karnevalovou událostí je sobotní barokní maškarní ples, jehož součástí je delikátní banket za zvuku dobových melodií. Účast na bále je dovolena pouze v historických kostýmech a maskách, autenticita zážitku je tedy zaručena.

OD 23. ÚNORA DO 1. BŘEZNA

Lord of the Dance

Taneční show Lord of the Dance autora Michaela Flatleyho převlékla kabát a vrací se do České republiky. Představení má nové kostýmy, choreografii, scénu, osvětlení a LED projekci.

Co se nemění, je fantastický příběh dobra a zla zasazený do působivé pohádkové scény, precizní taneční výkony desítek tanečníků v sólových výstupech i nezaměnitelných tanečních formacích, které proslavily irský tanec po celém světě. V průběhu posledního únorového týdne se představí postupně v Ostravě, Liberci, Českých Budějovicích, Karlových Varech a závěr turné uvidí 1. března pražská O2 arena.

DO ČERVNA 2014

Enron: zkrocení zlé firmy

Poslední tři představení čekají inscenaci Enron na scéně Národního divadla ve Stavovském divadle. Pád gigantické energetické společnosti předznamenal v roce 2001 současnou světovou ? nanční krizi. V roce 2009 se Enron objevil také na jevišti, kdy stejnojmennou hru Lucy Prebbleové uvedlo londýnské Royal Court Theater, hra byla posléze nominována na Olivierovu cenu za drama. Představení zachycuje způsob, jakým se z úspěšné texaské firmy stal padlý obr s miliardovými dluhy. V komedii o penězích hrají David Matásek, Jan Dolanský, Václav Postránecký či Petra Špalková pod režijním vedením Michala Dočekala. Poslední uvedení čeká hru 20. března, 21. května a 13. června.

Roztančené obrazy

Nová inscenace Obrazy v Divadle Kolowrat nechává ožít slavná i neznámá výtvarná díla nejrůznějších historických období a uměleckých slohů. Unikátní projekt spojuje pohyb, hudbu a projekci. Na představení se podílí nejmladší generace choreografů Baletu Národního divadla: Marek Svobodník, Ondřej Vinklát a Štěpán Pechar pod režijní taktovkou Terezy Sochorové. Nedílnou součástí divadelního celku je i vklad hudební, který obstarává jazzová zpěvačka Elena Sonenshine s hudebníky Jeromem Daviesem a Miroslavem Linkou. Autory písní jsou herec a muzikant Jan Budař, básník a spisovatel Jiří Žáček, herec a režisér Petr Vodička, Elena Sonenshine či dramaturgyně divadla Minor Petra Zichová.

Nejbližší reprízy představení budou 2., 7. a 22. března.

O autorovi| PŘIPRAVILA redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Přímá volba prezidenta ČR
Z e-shopu přivezli rozbité zboží?
4 nejznámější kryptoměnové burzy současnosti
Když končí platnost řidičského průkazu...
Black friday je tu! Nakupte snadno, rychle a bez nervů
Auta
Muzeum Citroën prodává část své sbírky. Jsou to samá krásná…
Honda chystá na rok 2022 elektromobil, který se nabije za 15 minut
Kdo se stane evropským autem roku? SUV mají největší šanci, protože jich je většina
Kvíz: Poznáte auto jen podle předního světla?
I myslivci mají své sny. Bentley představuje lovecké provedení Bentaygy
Technologie
EA byla příliš nenasytná. Některé země mikrotransakce ve hrách označují za formu gamblingu
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Už i zdroje se vyrábí speciálně pro těžbu kryptoměn. FSP uvádí 2000W model pro 16 grafik
Nejlevnější 4K OLED televize se slevy nedočkala, ale dostane k ní zdarma PS4 Pro
Edge se právě naučil automaticky vyplňovat formuláře [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít