pozvánky/společnost

18. listopadu 2013, 00:00 -
18. listopadu 2013, 00:00

Koncert PKF nejen pro Prahu 5 20. LISTOPADU Orchestr PKF – Prague Philharmonia (dříve Pražská komorní ? lharmonie) ve spolupráci s městskou částí Praha 5 pořádá koncert z cyklu Koncerty pro Prahu 5. Koncert se uskuteční ve středu 20. listopadu od 19.30 na půdě Národního domu na Smíchově. Orchestr přednese poslední symfonii někdejšího smíchovského rezidenta Wolfganga Amadea Mozarta zvanou Jupiter, dále Ouverturu D dur v 5/8 taktu českého skladatele, teoretika a pedagoga Antonína Rejchy nebo Koncert pro lesní roh a orchestr č. 1 Es dur od Richarda Strausse. Poslední kus zazní v podání sólisty Přemysla Vojty, jednoho z nejvýznamnějších hornistů mladé generace. V roli dirigenta se netradičně představí koncertní mistr a první houslista PKF Jan Fišer. Večerem provede herec Alfréd Strejček.

22. AŽ 23. LISTOPADU

Marketing Festival

V Brně se uskuteční dvoudenní marketingová konference, která se zaměří na oblast on line marketingu a přiveze mezinárodní experty z USA, Velké Británie, Španělska či Německa.

Chybět nebudou ani české kapacity jako Marek Prokop, Jan Zdársa nebo Pavel Jašek. Edukativní náplň konference bude zaměřena na skutečný byznys, doprovodný program zahrnuje i hudební umělecké zážitky v podobě koncertů a vystoupení DJs. Konference se koná v netradičním prostoru brněnského Janáčkova divadla. Hlavními tématy k diskusi budou webová analytika SEO a inbound marketing, marketing na sociálních sítích a PPC reklamy. Nejdůležitějším cílem konference je předat účastníkům praktické know­how, které budou moci využít pro své podnikání.

23. LISTOPADU

Aukce sklářských artefaktů

Listopadová aukce společnosti Dorotheum předloží na rozloučenou s aukční sezonou nabídku prací špičkových českých sklářů. Na své poslední letošní aukci 23. listopadu v Praze nabídne kromě šesti stovek výtvarných prací a starožitností speciální kolekci historického a ateliérového skla. Mezi draženými sklářskými artefakty bude zastoupena nejen tvorba v průřezu několika staletí, ale také vrcholná díla špičkových českých designérů Stanislava Libenského a Jaroslavy Brychtové (na snímku) či Františka Víznera.

OD 20. DO 23. LISTOPADU

Labutí jezero

Ruský baletní soubor St. Petersburg Festival Ballet přivezl do Čech klasické představení baletu o dvou dějstvích na hudbu P. I. Čajkovského Labutí jezero. Na programu má v tomto týdnu vystoupení ve středu v Krušnohorském divadle v Teplicích, ve čtvrtek v Janáčkově divadle v Brně a posledním zastavením turné bude sobotní vystoupení v pražském divadle Hybernia. 24. LISTOPADU

Manhattan Transfer

Čtyři lidské hlasy, strhující swingující drive a profesionalita, čistá muzikálnost, žánrová pestrost na pevném swingovém a jazzovém základě, radost ze hry a v neposlední řadě schopnost bavit sebe i publikum. To je Manhattan Transfer, jedna z nejvýraznějších vokálních formací posledních pěti dekád odměněná deseti Cenami Grammy. Kvartet se v současné době pohybuje na velkém turné zahrnujícím Austrálii, Japonsko i USA, aby po několikaleté odmlce opět potěšil české publikum ve Velkém sále pražské Lucerny, a to v neděli 24. listopadu.

OD 16. LISTOPADU

Markéta Lazarová v ABC

Divadlo ABC uvedlo premiéru divadelní adaptace románu Vladislava Vančury Markéta Lazarová. V titulní roli se představí Veronika Kubařová a Mikoláše ztvární Tomáš Novotný. Úpravy a režie se ujal Pavel Khek, který pro Městská divadla pražská v minulosti nastudoval úspěšnou inscenaci Želary.

Vančurův román patří mezi klasická díla české literatury. Tvůrci slibují představení, které klade důraz na emocionalitu a jevištní básnivost a které přivede na jeviště výjimečné jedince a výjimečné osudy v harmonickém sladění scény, kostýmů, hereckého projevu, hudby a dalších divadelních složek.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít