pozvánky / společnost

23. září 2013, 11:00 -
23. září 2013, 11:00

OD 20. ZÁRÍ Mladí sklári na Hrade Mezinárodní soutež Stanislav Libenský Award, která je urcena mladým sklárským umelcum z celého sveta, probíhá již pátým rokem. Letos se prihlásilo celkem 35 umeleckých vysokých škol. Nedílnou soucástí souteže je výstava, která byla otevrena v Královském letohrádku na Pražském hrade a potrvá do 1. prosince 2013.

OD 23. ZÁRÍ

Struny podzimu

Nabízí odborníkum i verejnosti príležitost prostrednictvím del nastupující generace nahlédnout do budoucnosti sklárského remesla. Iniciátorem souteže je Pražská galerie ceského skla.

Již 18. díl hudebního festivalu slibuje mimorádné zážitky. Umelkyne Barbara Hanni gan vystoupí v trojí roli pevkyne, herecky a dirigentky.

Jazzový guru Wayne Shorter u nás poprvé predstaví úpravy svých skladeb pro orchestr, mladý houslista Daniel Hope predvede nevšední prepracování Vivaldiho Ctvera rocních dob. Hudební most mezi Východem a Západem postaví legendární Jordi Savall.

Behem podzimních týdnu vystoupí i mistr bossa novy Vinicius Cantuária nebo rozervaný písnickár Rufus Wainwright. V netradicním nastudování zazní Schubertuv písnový cyklus Zimní cesta v režii Jirího Hermana. Na druhou polovinu ríjna je pripraven tvurcí víkend Struny detem pro rodinné publikum v Divadle Minor. Festival uzavre 9. listopadu afterparty Spotlight, kterou roztancí Andreya Triana v klubu Roxy.

25. ZÁRÍ

Fendi Fashion Party

Predevším pro dámy a milovníky módy je urcena pravidelná módní prehlídka v pražském Buddha Baru, na které se s nejnovejší kolekcí modelu tentokrát predstaví módní znacka Fendi. Zacátek show je ve 22 hodin. Soucástí módního vecera, který probíhá každou poslední stredu v mesíci, je také doprovodný program, jako napríklad prezentace nových parfému a kosmetiky, vlasové poradenství ci tipy na celkový styling.

OD 27. DO 29. ZÁRÍ

Tastes of the World

Vína z celého sveta, kvalitní lihoviny a destiláty, sýry, uzeniny, cokolády i netradicní delikatesy. To všechno bude k ochutnání na tretím rocníku gastronomické akce, která se uskutecní od pátku do nedele v barokním Michnove paláci v centru Prahy. Kompletní informace o programu naleznete na adrese www.tastes.eu.

OD 28. ZÁRÍ DO 28. RÍJNA

Svatováclavský hudební festival

Celkem 35 koncertu, které probehnou v 18 mestech a obcích Moravskoslezského kraje, nabídne Svatováclavský hudební festival. Predstaví umelecké osobnosti zvucných jmen, mezi jinými harfistku Janu Bouškovou, francouzského flétnistu Philippa Bernolda ci recitátora Marka Ebena, který spolecne s varhaníkem Petrem Rajnohou provede dílo Labyrint sveta a ráj srdce. Ze známých souboru to budou napríklad PKF – Prague Philharmonia, Pražský filharmonický sbor, Slovenský komorní orchestr Bohdana Warchala, Solamente Naturali s Milošem Valentem a sólistou Janem Rokytou na cimbál a zobcové flétny v netradicním programu Musica Globus.

Vystoupení rezidentních souboru Svatováclavského hudebního festivalu Collegia 1704 s Václavem Luksem a Ceského filharmonického sboru Brno s Petrem Fialou patrí již tradicne k vrcholum festivalu.

O autorovi| PŘIPRAVILA • redakce (spolecnost.euro@mf.cz)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kdo vlastní naše pojišťovny?
5 věcí, které si pamatujte o dokumentárním akreditivu
Zdraží plyn v topné sezóně? Jaké faktory ovlivní jeho cenu?
Všude stejně: jak moc riskujete, když používáte univerzální hesla a pořád stejný PIN?
Kdy je vhodná doba pro přezutí a výměnu pneumatik
Auta
VW Arteon je sice moderní, ale výkonem na starší Passat CC…
Kvíz: Znáte tyto přezdívky modelů aut nebo jiných dopravních prostředků?
Galerie: Kdo je konkurencí pro šestiválcový Stinger GT? Nová Kia mnoho soupeřů nemá
Nové Audi A7 Sportback už je jen hybrid. A zatím bez dieselu
Kia Stinger oficiálně přijela na český trh. Je to auto, které má velký potenciál
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti už se objevují na fotografiích, prosáklo skóre v 3DMarku
Cnews FM: Microsoft vydal Windows 10 Fall Creators Update [podcast]
Vyšel Total Commander 9.10. Co je nového?
Philips začíná upgradovat své televizory na Android 7.0, na rozdíl od Sony ale ne všechny
Bitcoin na novém rekordu. Právě pokořil cenu 6000 dolarů
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít