pozvánky business

15. června 2015, 00:00 -
15. června 2015, 00:00

Sochy ve veřejném prostoru 1 Sochařský festival Sculpture Line ozdobí známá i netradiční místa v Praze díly současných tuzemských i zahraničních autorů. Návštěvníky upoutá téměř třímetrová socha Buddhy na Letišti Václava Havla nebo instalace na hladině Vltavy. Další díla budou instalována v Zoo Praha, v trojské botanické zahradě či na nádvoří Nosticova paláce. Své sochy vystaví například Čestmír Suška, Michal Trpák, Michal Gabriel, Matěj Hájek, Sukhi Barber, Monika Hořčicová, Jaroslav Chramosta, Lukáš Rais, Alexandra Koláčková nebo Martin Pertl. Festival potrvá do 30. září.

Letní kino ve Žlutých lázních 2 Letní úterní večery rozsvítí na břehu Vltavy ve Žlutých lázních v pražském Podolí kino pod širým nebem. Filmy bude možné sledovat z lehátek na travnaté pláži od 9. června do 27. července, vždy od 21 hodin. Vstup na všechna představení je zdarma. Promítat se bude osm snímků, které patří do zlatého fondu světové kinematografie, od režisérů Federica Felliniho, Woodyho Allena, Quentina Tarantina nebo bratří Coenů.

Finále JazzFestBrno 3 Úctyhodných 32 cen Grammy mají dohromady na svém kontě dvě hudební legendy, které se ve středu 17. června společně sejdou na závěrečném koncertu festivalu JazzFestBrno. Hlasový kouzelník Bobby McFerrin a jazzový pianista par excellence Chick Corea představí v hale Vodova v české premiéře svůj společný koncert. Oba muzikanti mají ve zvyku vzájemně se provokovat, nahrávat si na hudební žertíky a do hry zapojovat své posluchače. Jejich pódiové rozhovory jsou plné úcty, humoru i duchovního napojení.

Australské hvězdy v Praze 4 The Cat Empire, jedna z nejúspěšnějších australských kapel současnosti, splní sen svých zdejších fanoušků a vystoupí poprvé živě v České republice. Melbournský sextet představí svou chytlavou a vtipnou fúzi jazzu, ska, reggae a rocku 17. června v pražském Lucerna Music Baru. Pražský koncert, na který jsou již vstupenky v předprodeji, je součástí jejich letošního velkého světového turn, a bude jedinou hudební zastávkou na východ od Německa. Poslední album Steal the Light vydala kapela v roce 2013.

Malíř Andrej Dúbravský 5 V pražské galerii Dvorak Cec Contemporary se do 14. července koná samostatná výstava sedmadvacetiletého slovenského výtvarníka Andreje Dúbravského. Prezentovaná díla byla inspirována letošní účastí umělce na newyorském veletrhu umění Volta. Kromě zcela nových obrazů a kreseb ovlivněných pobytem v New Yorku a putováním po Mexiku budou mít diváci v Praze poprvé příležitost vidět i jeho keramiku.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
dTest: Které dary musíte zdanit a kolik odvedete státu?
Práce pro více zaměstnavatelů během roku 2017 a daně
Povinné ručení? Nejlevnější není vždy nejlepší
Chcete si přivydělat? Staňte se členem volební komise
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Ve 3 z 14 krajů ano
Auta
Automobilce Mini došla trpělivost. Na Dakar pošle auta s…
Je pohon na LPG ohrožený druh? Originálních aut na plyn už moc nekoupíte
Škoda představuje model Ke Luoke. Je to prodloužený Karoq pro Čínu
Subaru Impreza páté generace dorazila do ČR. Je to vážně zajímavé auto
Aston Martin V8 Vantage změnil tvář i motor. Je přeplňovaný a dodává ho Mercedes
Technologie
Čína nemá ráda ani Skype. Ten tak zmizel z katalogů aplikací
Uber zlepšuje podmínky pro své řidiče a přidává živé sledování
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Koupě roku? Amazon dnes prodává Galaxy S8 jen za 13 200 Kč
Další devadesátková hra zdarma. Stáhněte si akci MDK
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít