Potřetí do téže řeky - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Potřetí do téže řeky

, Čestmír Klos,
Potřetí do téže řeky
Zdroj: Euro.cz

Erik Geuss

PRAHA (črk) – Na třetí významnou funkci v resortu Ministerstva životního prostředí se vrací Erik Geuss (41). Ministr Libor Ambrozek jej jmenoval ředitelem Českého ekologického ústavu (ČEÚ), své podřízené příspěvkové organizace.
Geuss patřil k zakládající generaci tohoto ministerstva po roce 1989, ale před praktikami ministra Františka Bendy z něj utekl. Vrátil se v roce 1996 jako ředitel odboru ekonomiky. Ministr Martin Bursík si jej posléze vybral jako náměstka. Po skončení krátkého Bursíkova mandátu záhy odešel i Geuss. Stejně jako v prvním mezičase se i v letech 1999 až 2003 věnoval ekonomické a organizační konzultantské činnosti. Tu přeťala až nabídka ministra Vladimíra Mlynáře na post ekonomického náměstka ministerstva informatiky. Na „sousedním“ ministerstvu vydržel jen krátce v roce 2003 – nemohl oslyšet Ambrozkovu výzvu k tomu, aby přišel standardizovat chod ČEÚ a přetvořit jej v instituci, kompatibilní s Evropskou environmentální agenturou v Kodani. Přichází tak naplnit své úmysly, které nestačil realizovat coby Bursíkův náměstek, jemuž ústav kompetenčně podléhal.
Geuss je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze (absolvoval 1986) a na několika vysokých školách dosud externě vyučuje. Je ženatý a otcem dvou dcer.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze