Potrestaný Woods - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Potrestaný Woods

, Antonín Ebr,
Potrestaný Woods
Zdroj: Euro.cz

Padl rekord rekord milánského hřiště Castello do Tolcinasco

Španělská hvězda Sergio Garcia měl před posledním kolem turnaje PGA Wachovia Championship náskok šesti ran, ale ani to mu nestačilo na vítězství. Náskok ztratil a musel do rozehrávky se zkušenými hráči Jimem Furykem a světovou dvojkou Vijayem Singhem. Garcia na první jamce play off zahrál trojpat a byl ze hry. Vítězem se stal Singh, když Furyk na čtvrté jamce rozehrávky trefil vodu. Tiger Woods skončil na děleném jedenáctém místě, a to i kvůli penalizaci v posledním kole. Po hře mu rozhodčí sdělili, že na desáté jamce v rozporu s pravidly pohnul plotem, který ležel poničen kolem ferveje, a obdržel dvě rány navíc. Alex Čejka neprošel cutem.
Američan italského původu Mark Calcavecchia si zahrál na Italian Open ze série PGA European Tour a poté kvůli dopravní zácpě zmeškal začátek vlastní svatby. Obřad se nakonec konal a novomanželé se vrátili na hřiště, aby se po nepovedeném prvním kole (78) pokusili o cut. Turnaj vyhrál Američan Steve Webster, který si připsal první výhru na evropské tour. O druhé místo se podělilo trio Bradley Dredge, Anders Hansen a Richard Finch, který výkonem 63 ran vytvořil nový rekord milánského hřiště Castello do Tolcinasco.
Světová jednička Annika Sörenstamová nepřekonala rekord Nancy Lopezové pěti vítězných turnajů v řadě za sebou z roku 1978. Na turnaji LPGA Michelob Ultra Open skončila až na děleném dvanáctém místě.