Poprvé na Konopišti - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Poprvé na Konopišti

, Karel Greif,
Poprvé na Konopišti
Zdroj: Euro.cz

Náročnější druhá devítka?

První zastavení Ceo Nokia golf tour 2002 na konopišťském hřišti znamenalo pro některé hráče i první setkání s novým hřištěm nedaleko Prahy. S velkým očekáváním, při hře na rány, se sledovaly výsledky na jamce číslo 6, 155 metrů, bez možnosti dostat se na green jinak než přes „malebné“ jezero, bez možnosti spustit míček ve drop zóně za vodou. Většina hráčů se s touto jamkou vyrovnala se ctí. Více potíží hráčům přichystala jamka číslo 18 se svojí dvojitou vodou (dva rybníky a potok) před greenem.
Od druhého turnaje první kategorie nedává ostatním hráčům ve hře na rány takřka žádnou šanci. Správná se potvrdila nominace HVB Czech Republic s vítězným Slavomírem Lenerem, který byl úspěšně doplňován Vladimírem Růžičkou a Martinem Ručinským. Na třetím místě se umístil Sylvio Spohr, reprezentující Ambiente, který předváděl vynikající hru a pouze „kolaps“ na jamce číslo 18, kdy místo bogey či double bogey přinesl pět nad par, to znamená devět. „Kořen, bunker, voda, pitch, chip a tři paty,“ popisuje Sylvio Spohr jamku číslo 18, která ho ve hře na rány připravila o jasné prvenství.
Vítěz podkategorie HCP 16-26 Petr Prokop, potvrdil roli favorita (s HCP 16,2 se jen těsně nevešel do hlavní kategorie) s výsledkem 86 ran. Dařilo i zástupcům Nokie, Petr Hošek zvítězil v kategorii HCP 26–36, s výsledkem 40 bodů a posunem na nový HCP 24,7 znamenajícím v příštím turnaji hru na rány. Úspěšný den zaznamenali také Veronika Daňhelová a Josef Karlík, kteří se již řadí mezi golfové hráče s hendikepem.
Již tradiční „juniorský“ flight, ve složení Vojta Kotek (88 ran), Josef Strejc (86) a Zdeněk Jehlička (86 ran). „Jejich výsledky potvrzují, že hřiště na Konopišti hráči ještě pořádně nepoznali a ještě chvíli je bude překvapovat,“ říká Ladislav Bien z pořádající Czech Golf Production .
„Je zajímavé, že spousta hráčů přinesla po prvních devíti jamkách vynikající výsledky, ale druhá, náročnější devítka jim připravila malé zklamání, které mohou odčinit třeba již na příštím turnaji Ceo Nokia golf tour 2002, který se uskuteční 9. srpna opět zde na Konopišti,“ doplňuje Ladislav Bien.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze