Poloviční nárůst tržeb - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Poloviční nárůst tržeb

, Ondřej Hergesell,
Poloviční nárůst tržeb
Zdroj: Euro.cz

Trask solutions

Konzultačně-technologická společnost Trask solutions, jež se specializuje na sjednocování a zjednodušování IT infrastruktury svých zákazníků, vloni dosáhla tržeb ve výši 150 milionů korun. To znamená ve srovnání s předchozím obratem 102 milionů nárůst 47 procent.
Filip Tománek, generální ředitel Trask solutions, si pochvaluje zvolenou strategii, s níž firma loni rozšířila technologický záběr i o konzultační služby a strategické poradenství v oblastech řízení obchodních procesů. „I díky rostoucí poptávce po službách ze strany zákazníků se náš tým rozrostl na 130 zaměstnanců a opět jsme dosáhli dvouciferného růstu obratu, tentokrát historicky nejvyššího,“ říká Tománek.
Na loňském byznysu se zásadním způsobem projevily příjmy ze sektoru bankovnictví a pojišťovnictví, jež se podílel na celkových tržbách z 84 procent. Druhou nejvýznamnější oblastí byl segment telekomunikací s desetiprocentním podílem na celkových tržbách. Trask minulý rok realizoval i několik projektů mimo Českou republiku, v Německu například zajistil zakázku pro tamní pobočku ING, další programy „rozjel“ na Slovensku a v Maďarsku.