Pohromadě na přehradě

25. srpna 2014, 00:00 - (red)
25. srpna 2014, 00:00

Ministr obrany Martin Stropnický je v kontrole svého resortu nebývale důsledný. Nedávno s celou rozvětvenou rodinou, včetně dcery manželky Veroniky Žilkové Agáty Hanychové a jejího manžela Jakuba Prachaře, pobývali ve vojenské zotavovně Měřín na Slapské přehradě. Středisko patří instituci jménem Vojenská lázeňská a rekreační zařízení, která kdysi vygenerovala oblíbeného ministra obrany a současného čínského lobbistu v Čechách Jaroslava Tvrdíka.

Součástí luxusního armádního hotelu je akvacentrum s krytým vyhřívaným bazénem s vodními atrakcemi, vířivkou, toboganem a wellness centrem. Hosté mohou využívat i víceúčelovou krytou sportovní halu a bowlingovou hernu.

Kontrola ministra Stropnického byla podle zjištění Palubního deníku velmi podrobná a důkladná. Dle informací z Měřína ministr prověřil jeden z luxusních apartmánů, kde zjistil, že mu tam personál může nosit i jídlo.

Politicky nekorektní zdroje Palubního deníku zmiňují dokonce i hloubkovou prověrku loajality a integrity měřínského personálu.

K ní měl Stropnický ra? novaně využít nenápadného špiona – dceru své manželky, modelku Agátu Hanychovou, která po personálu hotelu zcela nečekaně požadovala apartmán trvale obývaný jedním z vysoce postavených členů české generality. Zdali se po kontrole potvrdilo okřídlené rčení nadporučíka Mazurky z ? lmu Černí baroni „Kázeň musí byť“, se už Palubnímu deníku ověřit nepodařilo.

MISTŘI HOKEJKOVÝCH GRAFŮ Dostaly se nám do ruky výsledky ankety Svazu průmyslu a dopravy ČR o dopadech protiruských sankcí na členskou základnu. Kde se naskýtá potenciál vymačkat ze státu nějakou pěknou kompenzaci, tam se obvykle nadsazuje a přehání.

Ale zde se přece jenom objevilo několik perel, o něž se týdeník Euro musí podělit. Pokud jde o odpověď na otázku, na kolik odhadují členové výši ztrát kvůli sankcím na obchod s Ruskem do konce příštího roku, drželi se členové ještě docela při zemi, byť je poněkud zneklidňující, když si respondenti – kapitáni průmyslu – zjevně a velmi často pletou „ztrátu“ s „výpadkem tržeb“, jak mnohé odpovědi naznačují.

Daleko více ovšem někteří dokázali rozmáchnout svoje křídla, když měli odhadnout ztráty v dlouhodobém horizontu. Jedna a táž osoba, které výpadek do konce roku 2015 vyšel na nějakých 350 milionů, to za deset let „nacenila“ na 30 až 40 miliard. Jinak řečeno, někdo chtěl roční objem vývozu více než zdesetinásobit.

Není tak strmý hokejkový graf, aby ho dotazník neunesl. Jisté uzardění by však přece jen měl vzbudit matador z oboru exportního ? nancování, který „krátkodobou ztrátu“ ocenil na dvě miliardy korun, ale tu dlouhodobou na jeden bilion korun, tedy na pětisetnásobek. Teď víme, že Víťa Kožený s jeho jistotou desetinásobku byl v podstatě čočkař a že nejméně jeden člen SPD ČR je zralý na diagnózu.

HONORIS CAUSA ZA GAUČING Tlak vlády na vzdělávání státních úředníků vyvolal zájem podnikavců. Úřady teď obíhá e­mail s bezkonkurenční nabídkou na získání akademického titulu za skvělých 999 korun. Jde o církevní titul, který dostanete bez studia poštou z USA. Konkrétně má přijít z Cambridge Learning Church & Institute z Orlanda. Úředníci si mohou dokonce vybrat obor.

Titul může být ze sexuologie, právního poradenství, automobilových studií, dokonce i z pivních studií nebo chybou překladu i z „gaučing studií“. Pravda, propůjčení tohoto typu čestných doktorátů některé země zakazují, Česko ale mezi nimi pořád ještě není, tak na co čekat? I vrátný na státním úřadě teď přeci může mít u jména dr. h. c. a tím to vzdělávání státní správy hezky završíme.

Někteří závistivci z řad vedení úřadů bohužel už tento trik prokoukli a e­mailem varují své zaměstnance, aby se touhy po titulu vzdali. Palubní deník ale zdvihá varovný prst a říká: Neberte nám právo na vzdělání.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít