Pohodlí pro Asianu - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Pohodlí pro Asianu

, Erich Handl,
Pohodlí pro Asianu
Zdroj: Euro.cz

Scania

PRAHA (han) – Švédská Scania představila nový luxusní dálkový autobus Scania Irizar PB, který údajně splňuje nejvyšší požadavky na pohodlí, bezpečnost, spolehlivost a úsporný provoz. Nový model začne nyní jezdit i v České republice. Jako první zakoupila dva autobusy Irizar cestovní kancelář Asiana.
Scania je známá nejenom výrobou nákladních automobilů, ale také se prosazuje na trhu s autobusy. „Naše nabídka v tomto segmentu zahrnuje vozy od nízkopodlažních městských autobusů, jako například typ Omnicity, až po exkluzivní turistické autobusy, jako je Irizar PB,“ říká Robert Sobocki, viceprezident společnosti Scania pro prodej autobusů.
Model Scania Irizar PB je výsledkem osmileté spolupráce s jedním z největších evropských výrobců karoserií, španělskou společností Irizar. Autobusy ze společné produkce firem Scania a Irizar se prodávají v patnácti zemích a partnerství firem se rozšířilo i na poprodejní služby.
Zaoblené tvary autobusu s rozměrným čelním sklem mu propůjčují futuristický vzhled, aerodynamický tvar kapoty umožňuje výrazně snížit spotřebu paliva. Pohodlné cestování zaručují pasažérům široké vstupní dveře, nízká úroveň vnitřní hlučnosti a ergonomická sedadla. Klimatizace má údajně kapacitu až o třicet procent vyšší, než jakou disponují jiné modely. Součástí vybavení je DVD a moderní kuchyň Frenzel. Konstruktéři autobusu nemysleli jen na pohodlí cestujících, ale i na komfort řidiče. Jeho pracoviště je prostornější než u dosavadních modelů, všechny ovládací přístroje jsou umístěny v řidičově přímém dosahu. Prostor pro osobu za volantem je rovněž vybaven vlastní klimatizací.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze