Podporuj svého šerifa

22. října 2012, 00:00 - (red)
22. října 2012, 00:00

palubní deník

Předvolební šturm prezidentských kandidátů přináší leckdy zajímavé informace. Vyjma byznysmena Tomáše Chrenka podpořil Jana Fischera částkou padesát tisíc korun právník a bývalý vysoký policejní důstojník František Zelenický. Na jeho podpoře by asi nebylo nic špatného, kdyby Zelenický nebyl býval v minulosti v úzkém kontaktu s kmotrem Františkem Mrázkem. „Zelenický se stal šéfem tuzemské pobočky Interpolu a funkci musel opustit o dva roky později, když policejní odposlechy odhalily jeho časté telefonáty s Mrázkem a Provodem, jejichž bankovní tunely se v té době už policie snažila rozkrýt,“ napsal o Zelenickém například v roce 2006 týdeník Respekt.

Janu Fischerovi věnoval shodně jako Zelenický 50 tisíc korun generál Andor Šándor. „Považuji Jana Fischera za slušného člověka a politika, který v případě zvolení bude důstojným reprezentantem naší země. Jako bývalý voják z povolání jsem přesvědčen, že se dobře zhostí funkce vrchního velitele ozbrojených sil,“ konstatoval Šándor na Fischerových webovkách. Šándorova podpora Fischerovi je trochu s podivem, protože Šándor má výrazně blíž k ODS, pro jejíhož šéfa v minulosti pracoval jako bezpečnostní poradce.

Ekonoma Vladimíra Dlouhého, tentokrát jen slovně, podpořil například bývalý fotbalista Karel Poborský. „Osobně znám Vladimíra Dlouhého několik let, sledoval jsem ho však již v 90. letech jako politika,“ uvádí na webových stránkách prezidentského kandidáta Poborský. Nejštědřejším, tentokrát finančním podporovatelem Dlouhého je s částkou dva miliony korun majitel společnosti Unicorn Vladimír Kovář. Myslí na něj i kolega z vojny – podnikatel z Bardejova Milan Alexovič: „Vladimíra Dlouhého znám od roku 1977 z vojny. Sleduji jeho kariéru a jsem si jistý, že by byl velmi dobrým prezidentem své vlasti. Láďo, držím palce a budu vybízet své známé v ČR.“

To Miloši Zemanovi přispěli dvaceti tisíci zemědělci z Hoštic, 50 tisíci někdejší bratr v politické zbrani a nově majitel velkopenzionu v Jeseníkách Jaroslav Palas, který nedokázal doložit, kde na finančně náročnou stavbu vzal. Sto padesát tisíc korun Zemanovi věnoval také byznysmen z potravinářství Zdeněk Toman a stejnou sumu přihodil Tomanův partner – právník Ivan Kozel. Na vysvětlenou: Zdeněk Toman patří do vlivné české rodiny. Otec byl komunistickým ministrem zemědělství, bratr prvním náměstkem stejného resortu, jen v porevolučním čase. Společně se Tomanové v devadesátých letech zúčastnili privatizací významných potravinářských podniků. Inu, i sponzoři mohou o prezidentských kandidátech leccos napovědět.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Když za škodu může sport...
O dědictví IV: Dědit, či darovat?
3 věci, na které není dobré zapomínat před odjezdem na služební cestu
Daňové přiznání za rok 2017: Změny u daňového zvýhodnění na děti a daňového bonusu
Bez potřebné doby pojištění vám důchod nedají
Auta
Kvíz: Víte, co se děje, když se na přístrojové desce…
Arrivo je systém, díky kterému pojede i Dacia Duster nebo Fabia 1.2 HTP 320 km/h
Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive: Přesné porovnání neporovnatelného
Že je elektrická nákladní Tesla revoluční? Kdeže, elektrická Avia tu byla už dávno
Pokuta za pád z kola? Absurdní, ale ne víc než jiné pokuty za nehodu [komentář]
Technologie
Cnews FM: Platíme mobilem s Android Pay. Vydrží nám to? [podcast]
Desky platformy Intel Z390 už existují. V Sandře se objevil model od SuperMicro
Velký přehled slev na Černý pátek 2017 (průběžně aktualizováno)
Nvidia má nové GeForce pro notebooky, MX110 a MX130. Používají ale staré 28nm čipy
Psaní na displeji tažením a nová gesta při psaní rukou [Windows Insider]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít