Pod gescí města - Euro.cz

Přihlášení

Pod gescí města

, Hana Boříková,
Pod gescí města
Zdroj: Euro.cz

Pozemky u KCP

PRAHA (bor) – Lukrativní pozemky v blízkosti Kongresového centra Prahy (KCP) budou zřejmě příští rok na prodej. „Za tři měsíce by měly být hotov záměr prodeje, který musí odsouhlasit zastupitelstvo. Rád bych parcely nabídl během první poloviny příštího roku,“ tvrdí náměstek primátora Jan Bürgermeister. Celkem by mělo jít o 30 až 50 tisíc metrů čtverečních vhodných k zástavbě. Dvě třetiny pozemků vlastní město Praha, jednu třetinu KCP a nepatrnou část i soukromník.
Město si chce zajistit kontrolu nad využitím plochy prodejem pozemků s hotovým projektem. Ten by měl být dokončen do konce roku. Náměstka primátora říká, že zatím není jasné, jaká stavba by tu měla vzniknout. „Určitě půjde o zařízení se synergickým efektem ke kongresovému centru, například by tu mohly být výstavní plochy,“ řekl týdeníku EURO Bürgermeister. Dodal, že v lokalitě jsou další výstavní plochy potřeba, město se nebrání ani představě kanceláří. „Chceme rozšířit nabídku KCP a přitáhnout novou klientelu,“ vysvětlil.
Prodej pozemků nebude jednoduchý. Nutnou podmínkou je souhlas ministerstva financí. Na nemovitosti totiž váznou břemena z prodeje obligací, za které spolu s metropolí ručí stát. Obligace byly vydány pro zafinancování velkorysé přestavby KCP před zasedáním Mezinárodního měnového fondu v roce 2000. „Jednání vypadají nadějně. Myslím, že ministerstvo by mělo být při rozvoji města vstřícné,“ uvedl EURO Bürgermeister. Dalším problémem by mohla být také dohodování se soukromým vlastníkem malé části pozemků, který jak vyplývá z informací týdeníku EURO ji již jednou odmítl prodat.

Diskuze