Plyn, ropa a nové vize - Euro.cz

Přihlášení

Plyn, ropa a nové vize

, Vadim Fojtík,
Plyn, ropa a nové vize
Zdroj: Euro.cz

OMV

Přední ropná a plynárenská skupina ve střední Evropě – firma OMV – vydělala loni po zdanění 1,658 miliardy eur, což je oproti minulému roku o jedenáct procent víc. O dvaadvacet procent vzrostly i firemní tržby na takřka 19 miliard eur za rok 2006 a jen v segmentech rafinace, marketingu a petrochemie dosáhly tržby zhruba 17,3 miliardy eur (čtrnáctiprocentní zlepšení).
„Výsledky ukazují, že se vývoj společnosti, jako integrované ropné a plynárenské skupiny, ubírá správným směrem. Chceme být firmou, jež plně využívá možnosti, které skýtají trhy střední a východní Evropy i sousedních regionů,“ konstatoval šéf OMV Wolfgang Ruttenstorfer. Podnik, který provozuje síť 2540 čerpacích stanic a působí i v ČR, zaměstnává téměř 41 tisíc lidí.
Loni v červnu založila rakouská OMV organizaci OMV Future Energy Fund, na jejíž účet připsala sto milionů eur. Z této částky má fond přispívat na projekty spojené s obnovitelnými zdroji energie. Ve svém prohlášení OMV uvedla: „Sto milionů eur má přispět k zahájení přeměny z ryze ropné a plynárenské společnosti na energetickou skupinu, která ve svém portfoliu rovněž počítá s obnovitelnou energií.“

Diskuze