Platební rozkaz za akcie - Euro.cz

Přihlášení

Platební rozkaz za akcie

, Vadim Fojtík,
Platební rozkaz za akcie
Zdroj: Euro.cz

Karel Komárek vs. David Beran

Podnikatel David Beran má zaplatit 3,5 miliardy korun svému bývalému obchodnímu partnerovi Karlu Komárkovi a jeho firmě KKCG Industry. Rozhodl o tom Krajský soud v Praze ve svém platebním rozkazu. Ten vydal na základě Komárkovy žaloby na náhradu škody v souvislosti s nakládáním s akciemi firmy Vítkovice Holding. Beran před časem uzavřel s Komárkem smlouvu, že mu prodá svých 45 procent akcií uvedené firmy, z transakce však nakonec sešlo. „Toto je teprve první rozhodnutí o žalobách, jež jsme na Berana podali. Nyní ještě běží několik žalob, které jsme podali k mezinárodní arbitráži v Paříži,“ upozornil mluvčí KKCG Industry Dan Plovajko.
Beran však tvrdí: „Krajský soud nerozhodl o obsahové stránce sporu. Je to pouze standardní procesní postup pro případ, že je podána žaloba s žádostí o vydání platebního rozkazu.“ Rovněž konstatoval, že soud takovýto platební rozkaz spolu s žalobou pošle protistraně, a ta má právo do určitého termínu podat odpor. Tím se automaticky platební rozkaz ruší. „Soud dosud důkazy a souvislosti spojené s žalobou neprojednával,“ dodal Beran.
Komárek a Beran měli na počátku roku 2005 společné plány na vytvoření významných průmyslových skupin. Nakonec se však nedohodli a zůstaly jen vleklé soudní spory o miliardová odškodnění, která po sobě znesvářené strany požadují. Údajně celkem až o 25 miliard korun.