Pavel Páral: Michaela I. - Euro.cz

Zprávy

Přihlášení

Pavel Páral: Michaela I.

, Pavel Páral,
Pavel Páral: Michaela I.
Zdroj: euro

Je pravda, že nezaměstnanost se v Česku nezlepšuje ani s příchodem poměrně robustního růstu průmyslu a pomaloučkého probouzení stavebnictví. Jestliže však ministerstvo práce nyní vytváří přes zřizovatelská ministerstva tlak na státní firmy, aby začaly vytvářet více míst pro lidi z Úřadů práce, je nutné připomenout, že ne každý, kdo se rozhodne stavět Hladovou zeď, je velikánem dějin jako Karel IV.

Tahle znovu opakovaná socialistická hloupost nazývaná aktivní politika zaměstnanosti zrovna v této podobě je opravdu obludností.

Politikům nestačil zřejmě exkurz ministrů Rusnokovy vlády do státních Lesů ČR, kde se domáhali vytvoření tisíců pracovních míst při zalesňování Krušných hor. Nezaměstnaní z Podrušnohoří měli dostat novou skvělou práci. Pak se politici podívali, jak vypadá sázení stromků v reálu, a blud je opustil.

Pochopili, že obyvatelé Chánova fakt nebudou dobrovolně vstávat v pět hodin, aby v sedm začali s fyzicky namáhavou prací v obtížném terénu v dešti, mrazu či 30stupňových vedrech a polepšili si tak oproti dávkám, které jsou jen o několik stokorun nižší. Nakonec tak má vzniknout celých 30 tisíc pracovních míst.

Letištní nesmysl

Současná ministryně práce Michaela Tominové se zřejmě tím Karlem IV. cítí a pochopit to nechce. Vyšlápla si prý i na Řízení letového provozu. Zřejmě moc nelétá, protože představa, že za monitorem radaru řídícího letadlo, v němž cestuje, sedí chlápek, co si chodil pět let pro dávky a vysedával u piva, by ji asi chladnou nenechala.

Na Správě železniční dopravní cesty, či v Českých drahách to možná není tak markantní, ale o moc jiné to není – tyhle firmy fakt lidi s kolečkem a lopatou nepotřebují.

Zločin na státním majetku

Profil většiny státních firem vyžaduje, aby v nich pracovali kvalifikovaní a výkonní lidé, tedy ti, jich je ve zprostředkovatelnách práce jako šafránu a tyto podniky řeší většinou problém, že potřebné profesionály shánějí dost těžko.

Nutit tyto firmy vytvářet uměle pracovní místa pro nekvalifikované zaměstnance s nízkou produktivitou a dotovat je ze státního rozpočtu miliardovými částkami je nejen hanebné rozhazování peněz vytahaných daňovým poplatníkům z kapsy, ale i zločinem na státním majetku, protože se tak hodnota oněch státních firem může jen a pouze snižovat.

Čtěte více:

Pavel Páral: Buduj Evropu, posílíš mír

Deset let v EU: členství je znát na každém kroku, ať se to komu líbí nebo ne

Pavel Páral: Babišova zdrženlivost je na místě