Patnáctka vyhověla požadavkům - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Patnáctka vyhověla požadavkům

, Karel Zaoral,
Patnáctka vyhověla požadavkům
Zdroj: Euro.cz

Scania

PRAHA (zao) – Švédská automobilka Scania uzavřela s dodavateli z České republiky a Polska kontrakty za více než půldruhé miliardy korun. Čeští výrobci se v současné době na výrobě švédských nákladních vozů a autobusů podílejí zejména dodávkami ocelových dílců, součástkami z válcovaného plechu a součástmi tlumičů. „Během dvou let hledání vhodných dodavatelů se nám v České republice podařilo navázat spolupráci s patnácti firmami,“ říká vedoucí nákupní pobočky Scanie Lars-Erik Nerbäck.
Česká republika je pro Švédy zajímavá zejména díky strategicky výhodné poloze ve střední Evropě a také díky dlouholeté tradici země ve strojírenském a automobilovém průmyslu, v posledních letech navíc zesílené investicemi TPCA a Hyundai. Scania si cení hlavně kvality práce českých dodavatelů „Zdejší dodavatele chci pochválit zejména za vysokou kvalitu součástek, spolehlivost dodávek a rozumné ceny,“ říká Nerbäck. „My jim na druhé straně zaručujeme stabilní a dlouhodobý příjem. Za předpokladu, že budou stále splňovat naše požadavky na kvalitu, jsme rozhodnutí partnerství prodlužovat,“ popisuje Nerbäck.
Scania uplatňuje stejná pravidla pro všechny dodavatele, s nimiž spolupracuje, bez ohledu na zemi původu. „Důležité je pouze to, aby vyhověli požadavkům na kvalitu vzhledem k našim standardům. Kvalitu práce posuzuje oddělení kontroly kvality ve Švédsku a kontrolory máme i v našich pobočkách v České republice a Polsku.“
Patnáct českých firem, s nimiž zatím automobilka spolupracuje, dodává své produkty do výrobních závodů vozidel ve Švédsku, Francii a Nizozemsku.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze