Papírové podnikaní - Euro.cz

Předplatné

  • 49x týdeník Euro
  • 30x Speciál
  • Přístup k premium článkům
  • Web bez reklam
  • Týdeník v elektronické podobě
Výhody předplatného

Přihlášení

Papírové podnikaní

, Hana Boříková,
Papírové podnikaní
Zdroj: Euro.cz

REPAP Czech

PRAHA (bor) – Česká firma EURO WASTE a rakouská společnost .A.S.A. International Environmental Services založily společnost REPAP Czech, která bude podnikat ve zpracování a prodeji sběrového papíru určeného k recyklaci. „Prostřednictvím společného podniku chtějí firmy využít příležitosti na českém trhu v oblasti odpadového papíru. Cílem je vybudovat moderní závod na jeho třídění a úpravu,“ řekla týdeníku EURO Dagmar Benžová, jednatelka REPAP Czech. Závod vyroste v Brně. „Okolní region má velmi dobrý potenciál pro zvýšení sběru odpadového papíru,“ dodala Benžová.
V první etapě si společný podnik najme potřebná zařízení a prostory od tuzemské pobočky společnosti .A.S.A.. Ve druhé etapě je podnik odkoupí a vybuduje novou třídicí linku. Investiční náklady firma odhadla na zhruba patnáct milionů korun. Po rekonstrukci v příštím roce REPAP plánuje zpracování více než 25 tisíc tun sběrového papíru, který bude recyklován v papírenských společnostech v České republice i v zahraničí.
Akcionáři EURO WASTE jsou zástupci mezinárodních papírenských společností Mondi Packaging Paper Štětí, Norske Skog Štětí a Kappa Štúrovo. .A.S.A. podniká ve střední Evropě v oblasti odpadů. Mimo území České republiky působí na Slovensku, v Maďarsku, Rakousku, Polsku, Rumunsku a ve Francii.

Ohodnoťte tento článek
Diskuze