Ozvěny

28. května 2018, 00:00 -
28. května 2018, 00:00

Socialist Kingdom of Great Britain Stínový ministr financí za britské labouristy John McDonnell odkryl své ledví. Chce „svrhnout kapitalismus“ a nahradit jej „socia listickou společností“. Tohle už jsme zažili, a tak víme, že když se Jeremy Corbyn a jeho rudá banda dostane k moci, nedopadne to dobře. Na druhé straně, až povezou občana královnu na popraviště, britská royalistická emigrace rázem vyřeší problém s nedostatkem pracovní síly v Česku.

Jede, jede poštovský panáček

Až k ČTÚ dospěla kauza pštrosí kraslice, kterou – ač byla paranoidně zabalena a označena „křehké“ – pošta nakřápla a balík – byť byl „do ruky“ – pohodila u domu adresáta. Pošta se marně hájila „zvláštní povahou věci (tedy vejce)“, zvláštní povahu však mají spíš její služby.

Nesbitova břitva

Zastánci placaté Země konečně na svém kongresu vysvětlili paradox, proč každý, kdo dojde na zemský okraj, nesletí dolů. Dle vrchního „placatozemce“ Darrena Nesbita je časoprostor ovinutý kolem Země, takže když dorazíte na okraj, ani to nepoznáte a jste automaticky přenesení na protilehlou stranu zemské placky. „Prostě teleportace,“ říká.

Teorie má bohužel zásadní chybu – génia jeho kalibru by (placatá) Země neunesla.

Putinova obří chlouba

Před volbami se ruský prezident Putin chlubil raketou na jaderný pohon se skoro neomezeným doletem. Nyní televize NBC uvedla, že Rusové raketu zkusili čtyřikrát, pokaždé selhala a ulétla jen 35 kilometrů. V duchu nejlepších sovětských tradic čekáme prohlášení, že ty zkoušky byly jen tři, pohon nebyl jaderný a vlastně nešlo o raketu, ale o puk, který nejlepší hokejista světa Vladimir Vladimirovič odpálil až do stratosféry.

2

dny stál největší český e-shop Alza.cz kvůli výpadku IT systému. Obchod nepřijímal zakázky, zavřel výdejní místa, nevyřizoval objednávky, zavřel zákaznickou linku, dotazy přes e-mail či sociální sítě končily ve zdi a hnusný, uječený, zelený skřet dal aspoň na chvíli pokoj.

Když to smrdí, je to chemie

Právě před 43 lety nahradil Husák na Hradě Svobodu. Kromě toho se Anglie umoudřila a znovu se stala monarchií (1660), na hranici shořel Jeroným Pražský (1416), Valerie Solanasová postřelila Andyho Warhola a Votoček s Baťkem prosadili nové chemické názvosloví. Škoda. Mohla to být docela švanda říkat dál – otrušík, pochwistík, nebesík, luník, sladík, solík, woník, kostík, řasík, barvík, japík, kazík, ďasík, smrdík.

O medvědech, koloušcích a lidech Zvířata a lidé si konečně začínají rozumět. Svědčí o tom dva krásné případy mezidruhové solidarity z minulého týdne. Nejdřív newjerseyský policista Jim Vernon provedl autem zabité lani císařský řez a zachránil jejího kolouška. Stejně široké srdce osvědčil sibiřský medvěd, který zahnal na strom dva výrostky bloudící tajgou bez mobilního signálu, naděje i šance na návrat. Signál chytili až na vrcholu sosny a zavolali si pomoc.

Pusťte nás na ně!

Konečně víme, co pirátský volební slogan znamenal. Pirát Tomáš Vymazal těžil v poslaneckém bytě kryptoměnu Zcash a propálil erární elektřinu za pár stovek. Jasně, než by tímto tempem dohnal „čapího“ Andreje, musel by onu bohulibou činnost vyvíjet hezkých pár tisíc let. Opravdu si ale mohl odpustit grossovsko-babišovskou výmluvu, že si těžebním počítačem ve vymrzlém poslaneckém bytě – považte jen 16 stupňů – přitápěl.

Rekordní zářez v USA

Investiční společnost R2G Oldřicha Šlemra, Eduarda Kučery a Pavla Baudyše koupila amerického výrobce netkaných textilií First Quality Nonwovens. Za firmu, která má továrny v USA a Číně, zaplatili téměř 11 miliard korun. R2G už vlastní znojemského výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens.

Graf

Akcie Pegas Nonwovens (za poslední rok)

ZDROJ: PRAŽSKÁ BURZA


Čtěte také

 Premiér Andrej Babiš

Česko dodržuje klimatické závazky, tvrdí Babiš. Na summitu OSN ale prostor mít nebude

Česká republika na dnešním klimatickém summitu OSN hovořit nebude, ačkoli dodržuje…

před 1 hodinou

 Výroba aut - ilustrační foto

Brexit bez dohody zvýší automobilkám náklady až o 5,7 miliardy liber

Zavedení celních sazeb Světové obchodní organizace (WTO) na automobily a dodávky dílů po…

před 3 hodinami

 Tomio Okamura na Dnech NATO 2019

Vojáci se fotili s extremistou. „Nic neporušili,“ brání armáda své lidi

Hnutí SPD využilo fotky svého lídra Tomia Okamury s profesionálními vojáky k propagaci na…

před 4 hodinami

Prodejna firmy Apple v Číně, ilustrační foto

Spotřebitelský patriotismus: americké značky v Číně rychle ztrácejí popularitu

Před rokem se společnost Apple umístila v žebříčku popularity firem v Číně na 11. místě.…

před 4 hodinami

Události  Tygří kůže

Česká tygří matrika. Tuzemský výzkum se postaví pašerákům

Česko vstupuje na strategickou mapu, kde se vede boj proti pašování exotických zvířat.…

před 4 hodinami

Sdílení

Líbí se Vám tento článek?
Sdílejte ho

Komentáře

Finance
V sobotu je sv. Václava! Obchody zůstanou zavřené
Jak založit PayPal, jak přes něj platit a jak poslat peníze někomu jinému?
Kdy může pojišťovna požadovat přirážku ke zdravotnímu pojištění?
Jak vylepšit životopis, abyste zaujali
9 mýtů ohledně dluhu na zdravotním pojištění
Auta
Dva důvody k oslavě
Dálniční známky 2020: Vše, co potřebujete vědět
Galerie fotek, které se do AMS nevešly: Audi SQ8, Mercedes EQC, Mazda MX-5 a další
Honda Africa Twin 2020 je silnější, lehčí a chytřejší
Kvíz: Poznáte modely aut z těchto detailů?
Hry pro příležitostné hráče